Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Krka Polska
Adres


Pojemność 28 szt.
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Co-Valsacor 160mg+25mg tabletki powlekane 28 sztuk Skład

Każda tabletka powlekana zawiera 160 mg walsartanu (Valsartanum) i 25 mg hydrochlorotiazydu (Hydrochlorothiazidum).

Co-Valsacor 160mg+25mg tabletki powlekane 28 sztuk Wskazania

Preparat jest wskazany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, którego nie udaje się kontrolować podaniem pojedynczego leku.

Co-Valsacor 160mg+25mg tabletki powlekane 28 sztuk Działanie

Po podaniu preparatu pacjentom z nadciśnieniem tętniczym uzyskuje się istotne obniżenie ciśnienia tętniczego krwi bez wpływu na tętno.

Co-Valsacor 160mg+25mg tabletki powlekane 28 sztuk Dawkowanie

Lek należy przyjmować doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Lek należy przyjmować o tej samej porze każdego dnia, zazwyczaj rano. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu lub etykiecie. Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Co-Valsacor 160mg+25mg tabletki powlekane 28 sztuk Przeciwwskazania

Nie należy stosować tego leku jeżeli stwierdzono nadwrażliwość na walsartan, hydrochlorotiazyd, inne pochodne sulfonamidów lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Preparat jest przeciwwskazany w drugim i trzecim trymestrze ciąży oraz przy opornej na leczenie hipokaliemii, hiponatremii, hiperkalcemii i objawowej hiperurykemii. Do pozostałych przeciwwskazań zalicza się ciężkie zaburzenia czynności wątroby oraz ciężkie zaburzenia czynności nerek.

Co-Valsacor 160mg+25mg tabletki powlekane 28 sztuk Dodatkowe

Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na walsartan, hydrochlorotiazyd, pochodne sulfonamidów lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, niskie stężenie potasu i/lub sodu we krwi, wysokie stężenie wapnia we krwi, dnę, biegunkę, silne wymioty, ciężkie choroby serca, cukrzycę, nietolerancję niektóych cukrów (lek zawiera laktozę). Gdy przyjmujesz inne leki obniżające ciśnienie krwi, preparaty litu, preparaty potasu, leki wpływające na stężenie potasu, leki stosowane w leczeniu dny, doustne leki przeciwcukrzycowe, insulinę, leki stosowane w leczeniu raka, przeciwbólowe i przeciwzapalne, amantadynę, cholestyraminę i kolestypol (leki obniżające poziom cholesterolu we krwi), cyklosporynę. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Zazwyczaj zaleca się przerwanie stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Kategoria

Zdrowie

Producent

Stosowanie

Preparat jest wskazany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, którego nie udaje się kontrolować podaniem pojedynczego leku.

Działanie

Po podaniu preparatu pacjentom z nadciśnieniem tętniczym uzyskuje się istotne obniżenie ciśnienia tętniczego krwi bez wpływu na tętno.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.