Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Krka Polska
Adres


Pojemność 30 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Co-Prenessa 4 mg+1,25 mg tabletki 30 sztuk Skład

1 tabletka zawiera 4 mg soli tert-butyloaminowej peryndoprylu (tert-Butylamini perindoprilum), co odpowiada 3,34 mg peryndoprylu, 1,25 mg indapamidu (Indapamidum) oraz 67,48 mg laktozy.

Co-Prenessa 4 mg+1,25 mg tabletki 30 sztuk Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku jest nadciśnienie tętnicze.

Co-Prenessa 4 mg+1,25 mg tabletki 30 sztuk Działanie

Preparat wykazuje działanie moczopędne oraz obniżające ciśnienie tętnicze krwi.

Co-Prenessa 4 mg+1,25 mg tabletki 30 sztuk Dawkowanie

Tabletki należy przyjmować doustnie, najlepiej rano przed posiłkiem. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Jeżeli to możliwe, powinno się indywidualnie dobrać dawkę do potrzeb pacjenta, stosując każdą z
substancji czynnych oddzielnie  i wybierając najskuteczniejszą ich kombinację.


Co-Prenessa 4 mg+1,25 mg tabletki 30 sztuk Przeciwwskazania

Nie można stosować tego leku równolegle z innymi lekami, które mogą spowodować komorowe zaburzenia rytmu serca typu torsades de pointes. Preparat jest przeciwwskazany w II i III trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w I trymestrze ciąży. Nie można stosować preparatu jeżeli pacjent wykazuje nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników lub na inne leki z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny (ACE) lub na sulfonamidy. Nie można także stosować preparatu jeżeli w wywiadzie kiedykolwiek wystąpił obrzęk naczynioruchowy lub występuje wrodzony (dziedziczny) obrzęk naczynioruchowy, występuje encefalopatia wątrobowa, ciężkie zaburzenia czynności wątroby lub hipokaliemia (zmniejszenie stężenia potasu we krwi).

Co-Prenessa 4 mg+1,25 mg tabletki 30 sztuk Dodatkowe

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Należy zapoznać się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy także sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Stosowanie

Wskazaniem do stosowania leku jest nadciśnienie tętnicze.

Działanie

Preparat wykazuje działanie moczopędne oraz obniżające ciśnienie tętnicze krwi.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.