Co-Prenessa 4 mg+1,25 mg tabletki 30 sztuk

Co-Prenessa 4 mg+1,25 mg tabletki 30 sztuk

Brak ocen

Producent
Krka Polska

ul. Równoległa 5 02-235 Warszawa

Pojemność
30 szt.
Postać


Skład

1 tabletka zawiera 4 mg soli tert-butyloaminowej peryndoprylu (tert-Butylamini perindoprilum), co odpowiada 3,34 mg peryndoprylu, 1,25 mg indapamidu (Indapamidum) oraz 67,48 mg laktozy.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku jest nadciśnienie tętnicze.

Działanie

Preparat wykazuje działanie moczopędne oraz obniżające ciśnienie tętnicze krwi.

Dawkowanie

Tabletki należy przyjmować doustnie, najlepiej rano przed posiłkiem. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Jeżeli to możliwe, powinno się indywidualnie dobrać dawkę do potrzeb pacjenta, stosując każdą z
substancji czynnych oddzielnie  i wybierając najskuteczniejszą ich kombinację.


Przeciwwskazania

Nie można stosować tego leku równolegle z innymi lekami, które mogą spowodować komorowe zaburzenia rytmu serca typu torsades de pointes. Preparat jest przeciwwskazany w II i III trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w I trymestrze ciąży. Nie można stosować preparatu jeżeli pacjent wykazuje nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników lub na inne leki z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny (ACE) lub na sulfonamidy. Nie można także stosować preparatu jeżeli w wywiadzie kiedykolwiek wystąpił obrzęk naczynioruchowy lub występuje wrodzony (dziedziczny) obrzęk naczynioruchowy, występuje encefalopatia wątrobowa, ciężkie zaburzenia czynności wątroby lub hipokaliemia (zmniejszenie stężenia potasu we krwi).

Dodatkowe

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Należy zapoznać się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy także sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Producent

Postać

Stosowanie

Wskazaniem do stosowania leku jest nadciśnienie tętnicze.

Działanie

Preparat wykazuje działanie moczopędne oraz obniżające ciśnienie tętnicze krwi.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem