Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Krka Polska
Adres


Pojemność 30 szt.
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Co-Prenessa 2 mg + 0,625 mg tabletki 30 sztuk Skład

1 tabletka zawiera 2 mg soli tert-butyloaminowej peryndoprylu, co odpowiada 1,67 mg peryndoprylu oraz 0,625 mg indapamidu.

Co-Prenessa 2 mg + 0,625 mg tabletki 30 sztuk Wskazania

Preparat jest wskazany w leczeniu samoistnego nadciśnienia tętniczego u pacjentów, u których osiągnięto odpowiednią kontrolę ciśnienia tętniczego stosując peryndopryl i indapamid w oddzielnych preparatach w takich samych dawkach, jak w preparacie złożonym.

Co-Prenessa 2 mg + 0,625 mg tabletki 30 sztuk Działanie

Preparat obniża ciśnienie tętnicze krwi.

Co-Prenessa 2 mg + 0,625 mg tabletki 30 sztuk Dawkowanie

Doustnie, najlepiej rano przed posiłkiem. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Co-Prenessa 2 mg + 0,625 mg tabletki 30 sztuk Przeciwwskazania

Nie zaleca się stosowania tego preparatu równolegle z innymi lekami, które mogą spowodować komorowe zaburzenia rytmu serca typu torsades de pointes. Preparat jest przeciwwskazany w II i III trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Nie należy stosować preparatu w I trymestrze ciąży. Nie można stosować preparatu jeżeli pacjent jest uczulony  na którykolwiek z jego składników lub na inne leki z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny (ACE) lub na sulfonamidy. Nie można także stosować preparatu jeżeli kiedykolwiek wystąpił obrzęk naczynioruchowy lub występuje wrodzony (dziedziczny) obrzęk naczynioruchowy, występuje encefalopatia wątrobowa, ciężkie zaburzenia czynności wątroby lub hipokaliemia (zmniejszenie stężenia potasu we krwi).

Co-Prenessa 2 mg + 0,625 mg tabletki 30 sztuk Dodatkowe

Preparat może powodować zaburzenia hematologiczne szczególnie u osób z zaburzeniami czynności nerek, osób ze współistniejącą chorobą tkanki łącznej oraz osób stosujących inne leki mogące powodować zmiany w morfologii krwi. Lekarz zaleci regularną kontrolę morfologii krwi. W razie wystąpienie jakichkolwiek objawów zakażenia (np. gorączka, powiększenie węzłów chłonnych, ból gardła) należy koniecznie skonsultować się z lekarzem i upewnić się, że nie nastąpiło obniżenie odporności organizmu.

Kategoria

Zdrowie

Producent

Stosowanie

Preparat jest wskazany w leczeniu samoistnego nadciśnienia tętniczego u pacjentów, u których osiągnięto odpowiednią kontrolę ciśnienia tętniczego stosując peryndopryl i indapamid w oddzielnych preparatach w takich samych dawkach, jak w preparacie złożonym.

Działanie

Preparat obniża ciśnienie tętnicze krwi.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.