zdjecie zdjecie
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Filofarm
Adres


Pojemność 220g
Postać Granulat
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Skład

100 g granulatu zawiera: potasu cytrynian wysuszony (Kalii citras) 46,4 g,
sodu cytrynian wysuszony (Natrii citras) 39,1 g,  kwas cytrynowy wysuszony (Acidum citricum) 14,5 g

2,5 g granulatu (1 łyżka miarowa załączona do opakowania) zawiera:
potasu cytrynian wysuszony (Kalii citras) 1,16 g, sodu cytrynian wysuszony (Natrii citras) 0,98 g,  kwas cytrynowy wysuszony (Acidum citricum) 0,36 g.

Wskazania

Kamica dróg moczowych złożona z kwasu moczowego i moczanów. Dna moczanowa (w dnie moczanowej lek należy łączyć z podawaniem Allopurinolu).

Działanie

Preparat ułatwia rozpuszczanie złogów moczanowych, doprowadza odczyn moczu do pH 6,4 - 6,8.

Dawkowanie

Preparat przyjmuje się doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Odczyn moczu (pH) kontroluje się dołączonym do leku papierkiem wskaźnikowym, określającym pH. Zasadowy odczyn moczu może być objawem przedawkowania i stanowić sygnał do zaprzestania kuracji. W czasie leczenia należy przyjmować duże ilości płynów (co najmniej 2 litry dziennie) oraz ograniczać pokarmy mięsne i spożywać pokarmy ubogie w białko. Nie należy stosować leku u dzieci do 12 roku życia.

Przeciwwskazania

Nie stosować jeśli stwierdzono nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą, kamicę dróg moczowych o mieszanym składzie (np. fosforanowo-amonowo-magnezowa). Pozostałe przeciwwskazania to hiperkaliemia (hiperpotasemia) i współistniejąca z nieprzewlekłą niewydolność nerek przebiegająca z azotemią lub oligurią, zatrucie glinem, ostre odwodnienie, zakażenia dróg moczowych, alkaloza metaboliczna, czynna choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy jak również stany zapalne żołądka i dwunastnicy, niewyrównana cukrzyca, niewydolność serca po przebytym zawale serca, choroba niedokrwienna serca oraz niekontrolowane nadciśnienie tętnicze.

 

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Kategoria

Leki na receptę

Producent

Postać

Stosowanie

Kamica dróg moczowych złożona z kwasu moczowego i moczanów. Dna moczanowa (w dnie moczanowej lek należy łączyć z podawaniem Allopurinolu).

Działanie

Preparat ułatwia rozpuszczanie złogów moczanowych, doprowadza odczyn moczu do pH 6,4 - 6,8.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.