Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Zentiva
Adres


Pojemność 6 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Cinie 50 tabletki 50mg 6 sztuk Skład

Każda tabletka zawiera bursztynian sumatryptanu w ilości odpowiadającej 50 mg sumatryptanu oraz 199 mg laktozy.

Cinie 50 tabletki 50mg 6 sztuk Wskazania

Doraźne leczenie napadów migreny z aurą lub bez aury.

Cinie 50 tabletki 50mg 6 sztuk Działanie

Preparat blokuje uwalnianie prozapalnych neuroprzekaźników na poziomie zakończenia nerwowego w przestrzeni okołonaczyniowej oraz zwęża patologicznie rozszerzone wewnątrzczaszkowe naczynia krwionośne i przywraca prawidłowy przepływ krwi.

Cinie 50 tabletki 50mg 6 sztuk Dawkowanie

Tabletek zawierających sumatryptan nie należy stosować profilaktycznie. Lek należy zastosować jak najszybciej po wystąpieniu bólu migrenowego. Zalecana dawka u dorosłych to pojedyncza dawka 50 mg. Niektórzy pacjenci mogą wymagać dawki 100 mg. Pomimo, że zalecana dawka doustna sumatryptanu wynosi 50 mg, należy brać pod uwagę fakt, że siła napadów migreny może być różna u tego samego pacjenta, jak i u różnych pacjentów. Jeżeli pacjent nie zareaguje na pierwszą dawkę sumatryptanu, nie należy przyjmować następnej dawki w czasie tego samego napadu. Sumatryptan można zastosować w leczeniu kolejnych napadów.Jeśli objawy ustąpią po pierwszej dawce, a następnie nawrócą, w ciągu 24 godzin można przyjąć 1 lub 2 dodatkowe dawki, pod warunkiem, że odstęp pomiędzy dawkami będzie wynosił 2 godziny i zastosowana w tym czasie dawka nie będzie większa niż 300 mg.


Cinie 50 tabletki 50mg 6 sztuk Przeciwwskazania

Preparatu nie należy stosować u pacjentów po zawale mięśnia sercowego, u pacjentów z chorobą niedokrwienną serca, z dławicą piersiową Prinzmetala, skurczem naczyń wieńcowych lub z chorobą naczyń obwodowych. Preparatu nie wolno podawać pacjentom z udarem mózgu w wywiadzie lub po epizodzie przejściowego niedokrwienia mózgu oraz pacjentom z umiarkowanym lub ciężkim nadciśnieniem tętniczym lub niewyrównanym łagodnym nadciśnieniem tętniczym. Sumatryptanu nie wolno stosować u pacjentów z ciężkim zaburzeniem czynności wątroby. Jednoczesne stosowanie sumatryptanu i ergotaminy lub pochodnych ergotaminy (w tym metyzergidu), lub jakichkolwiek tryptanów, lub antagonistów receptora 5-hydroksytryptaminowego(5-  HT1) jest przeciwwskazane.

Cinie 50 tabletki 50mg 6 sztuk Dodatkowe

Nie przeprowadzono odpowiednich badań dotyczących wpływu sumatryptanu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Migrena lub leczenie migreny sumatryptanem może powodować senność, która może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdu i obsługiwania maszyn.

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Stosowanie

Doraźne leczenie napadów migreny z aurą lub bez aury.

Działanie

Preparat blokuje uwalnianie prozapalnych neuroprzekaźników na poziomie zakończenia nerwowego w przestrzeni okołonaczyniowej oraz zwęża patologicznie rozszerzone wewnątrzczaszkowe naczynia krwionośne i przywraca prawidłowy przepływ krwi.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.