product-image
Cingal ampułkostrzykawka 4 ml
498.20 zł

Niedostępny

Cingal ampułkostrzykawka 4 ml

Cingal ampułkostrzykawka 4 ml

5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(1)


Producent
Anika Therapeutics

32 Wiggins Avenue Bedford, MA USA

Pojemność
4ml
Postać
Cena jedn.
100 ml = 12,455.00 zł


Niedostępny

498.20 zł

Opis

Cingal ampułkostrzykawka to wyrób medyczny zawierający w swoim składzie kwas hialuronowy i heksacetoniderm triamcynolonu jako substancją pomocniczą.

Zawartość opakowania

1 ampułkostrzykawka 4 ml

Przeznaczenie produktu

Cingal jest wskazany do stosowania jako suplement wiskoelastyczny lub środek zastępujący maź stawową w stawach kolanowych u ludzi. 

Charakterystyka produktu

Preparat Cingal zawierający usieciowany kwas hialuronowy i heksacetonid triamcynolonu jako substancję pomocniczą ma postać jednorazowego zastrzyku dostawowego podawanego do jamy maziowej ludziego stawu kolanowego w celu złagodzenia objawów osteoartozy.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Wymaganą ilość preparatu Cingal wstrzykuje się do wybranej przestrzeni stawowej przy użyciu jałowej, jednorazowej igły podskórnej odpowiedniego rozmiaru. Jałowa igła musi zostać nałożona na strzykawkę z preparatem Cingal przez wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia, z zastosowaniem przyjętych w danym ośrodku technik aseptycznych. W przypadku infekcji do stawu kolanowego zaleca się użycie igły o rozmiarze 18-21. Ostateczną decyzję dotyczącą doboru igły do określonego zabiegu podejmuje lekarz. Przez wstrzyknięciem preparatu Cingal lekarz musi upewnić się, że igła została prawidłowo wkłuta do przestrzeni maziowej.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Częste pytania

Cingal ma postać ampułko-strzykawki z roztworem usieciowanego kwasu hialuronowego oraz heksacetonidermu triamcynolonu jako substancji pomocniczej. Aplikacja preparatu polega na wstrzyknięciu preparatu Cingal do przestrzeni stawowej przy użyciu odpowiednich rozmiarów igły podskórnej. 

Cingal zastrzyk stosowany jest jako preparat wiskoelastyczny, o właściwościach lepkosprężystych. Wykorzystywany jest też jako produkt uzupełniający niedobory mazi stawowej w kolanach, odpowiadającej za redukcję tarcia w obrębie stawów, dzięki czemu powierzchnie stawowe mogą łatwiej przesuwać się względem siebie. Zastrzyk dostarczający kwasu hialuronowego jest zabiegiem o dużym poziomie bezpieczeństwa, a dodatkowo niemal bezbolesnym i mało inwazyjnym.

Cingal ampułko-strzykawka to preparat wykazujący wysoką skuteczność w terapii bólu stawów kolanowych, zarówno pochodzenia pourazowego, jak i na podłożu schorzeń reumatycznych czy innych chorób zwyrodnieniowych. Cingal może uzupełniać inne rodzaje terapii lub zastępować leki na reumatyzm czy maści i tabletki na ból mięśni i stawów. 

Kwas hialuronowy dostarczany do organizmu podczas iniekcji zmniejsza stan zapalny w obrębie stawów objętych chorobą oraz szybko i skutecznie redukuje uporczywe dolegliwości bólowe, radykalnie poprawiając komfort życia osoby chorej. 

Polepszenie stanu zdrowia pacjentów jest ograniczone czasowo i u każdego z nich może utrzymywać się przez różny okres, ale z reguły symptomy poprawy obserwuje się nawet do 12 miesięcy od iniekcji. Pierwszych efektów skuteczności terapii - zależnie od indywidualnej odpowiedzi pacjenta na leczenie - można spodziewać się już po 7-10 dniach od podania zastrzyku. Natomiast radykalna poprawa zwykle następuje po upływie miesiąca od iniekcji.

Preparat na stawy Cingal - dzięki zawartości kwasu hialuronowego - pomaga znacznie zwiększyć ruchomość stawów. Ich funkcjonalność wzrasta z upływem pierwszych czterech tygodni po iniekcji. Skuteczność terapii w tym zakresie potwierdzają doświadczenia pacjentów, którzy przyjęli Cingal zastrzyk w kolano - opinie chorych świadczą o wysokiej efektywności preparatu. 

Kwas hialuronowy, poprawiając jakość mazi stawowej, regeneruje kolana i zmniejsza ich obrzęk. W ten sposób pacjent odzyskuje utraconą sprawność i ruchomość stawów kolanowych, dzięki czemu może łatwiej funkcjonować w życiu codziennym.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Kinga
Cingal – zastrzyk w kolano, który bardzo pomaga, ale jak widać, tanio nie jest. Po zaaplikowaniu przez lekarza, dzień nie mogłam chodzić, kolano mocno spuchło. Potem sytuacja szybko zaczęła się poprawiać, zapomniałam w zasadzie o tym kolanie. Nie żałuję wydanej kwoty, ale lepiej skonsultować zakup z lekarzem.

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem