Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Polfarmex
Adres


Pojemność 30 szt.
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Cilan tabletki powlekane 5mg 30 sztuk Skład

Każda tabletka powlekana zawiera 5 mg cylazaprylu (Cilazaprilum) w postaci 5,22 mg cylazaprylu jednowodnego oraz 120,78 mg laktozy jednowodnej.

Cilan tabletki powlekane 5mg 30 sztuk Wskazania

Wskazaniem do stosowania jest leczenie nadciśnienia tętniczego i przewlekłej niewydolności serca.

Cilan tabletki powlekane 5mg 30 sztuk Działanie

Preparat obniża ciśnienie tętnicze w pozycji siedzącej oraz stojącej, zazwyczaj nie powodują przy tym niedociśnienia ortostatycznego.

Cilan tabletki powlekane 5mg 30 sztuk Dawkowanie

Preparat należy stosować doustnie, raz na dobę, niezależnie od przyjmowanych posiłków. Zaleca się przyjmować go zawsze o tej samej porze dnia. Zwykle zalecana dawka początkowa w leczeniu nadciśnienia tętniczego wynosi 1mg raz na dobę. Dawkę ustala się indywidualnie, w zależności od wartości ciśnienia tętniczego i odpowiedzi pacjenta na leczenie. Jeśli po zastosowaniu dawki 5 mg nie uzyskuje się normalizacji ciśnienia, można jednocześnie zastosować środek moczopędny w małej dawce aby zwiększyć działanie przeciwnadciśnieniowe. U chorych z przewlekłą niewydolnością serca cylazapryl może być stosowany w skojarzeniu zglikozydami naparstnicy i (lub) środkami moczopędnymi. Leczenierozpoczyna się od dawki początkowej 0,5 mg raz na dobę pod ścisłym nadzorem lekarskim. Dawkę tę należy zwiększyć do najmniejszej dawki podtrzymującej wynoszącej 1 mg na dobę w zależności od stanu klinicznego pacjenta i tolerancji leku. Dalsze zwiększanie dawki do zazwyczaj stosowanej dawki podtrzymującej wynoszącej 1 mg do 2,5 mg na dobę, należy przeprowadzić w zależności od reakcji pacjenta i tolerancji leku. Da maksymalna wynosi 5 mg raz na dobę


Cilan tabletki powlekane 5mg 30 sztuk Przeciwwskazania

Nie należy stosować gdy stwierdzono nadwrażliwość na substancję czynną, na którąkolwiek substancję pomocniczą lub na inne inhibitory konwertazy angiotensyny. Do pozostałych przeciwwskazań zaliczamy obrzęk naczynioruchowy w wywiadzie, związany z wcześniejszym leczeniem inhibitorami konwertazy angiotensyny, wrodzony lub idiopatyczny obrzęk naczynioruchowy. Nie stosować leku w drugim i trzecim trymestrze ciąży
Jednoczesne stosowanie produktu leczniczego Cilan z produktami zawierającymi aliskiren jest przeciwwskazane u pacjentów z cukrzycą lub zaburzeniem czynności nerek (współczynnik filtracji kłębuszkowej, GFR<60 ml/min/l,73 m2)


Cilan tabletki powlekane 5mg 30 sztuk Dodatkowe

W trakcie leczenia inhibitorami konwertazy angiotensyny, w tym cylazaprylem, może wystąpić suchy,uporczywy kaszel, ustępujący bez leczenia po odstawieniu produktu. W przypadku diagnostyki różnicowej należy wziąć pod uwagę etiologię jatrogenną.

Kategoria

Zdrowie

Producent

Stosowanie

Wskazaniem do stosowania jest leczenie nadciśnienia tętniczego i przewlekłej niewydolności serca.

Działanie

Preparat obniża ciśnienie tętnicze w pozycji siedzącej oraz stojącej, zazwyczaj nie powodują przy tym niedociśnienia ortostatycznego.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.