zdjecie zdjecie
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Polfarmex
Adres


Pojemność 30 szt.
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Skład

Każda tabletka powlekana zawiera 5 mg cylazaprylu (Cilazaprilum) w postaci 5,22 mg cylazaprylu jednowodnego oraz 120,78 mg laktozy jednowodnej.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania jest leczenie nadciśnienia tętniczego i przewlekłej niewydolności serca.

Działanie

Preparat obniża ciśnienie tętnicze w pozycji siedzącej oraz stojącej, zazwyczaj nie powodują przy tym niedociśnienia ortostatycznego.

Dawkowanie

Preparat należy stosować doustnie, raz na dobę, niezależnie od przyjmowanych posiłków. Zaleca się przyjmować go zawsze o tej samej porze dnia. Zwykle zalecana dawka początkowa w leczeniu nadciśnienia tętniczego wynosi 1mg raz na dobę. Dawkę ustala się indywidualnie, w zależności od wartości ciśnienia tętniczego i odpowiedzi pacjenta na leczenie. Jeśli po zastosowaniu dawki 5 mg nie uzyskuje się normalizacji ciśnienia, można jednocześnie zastosować środek moczopędny w małej dawce aby zwiększyć działanie przeciwnadciśnieniowe. U chorych z przewlekłą niewydolnością serca cylazapryl może być stosowany w skojarzeniu zglikozydami naparstnicy i (lub) środkami moczopędnymi. Leczenierozpoczyna się od dawki początkowej 0,5 mg raz na dobę pod ścisłym nadzorem lekarskim. Dawkę tę należy zwiększyć do najmniejszej dawki podtrzymującej wynoszącej 1 mg na dobę w zależności od stanu klinicznego pacjenta i tolerancji leku. Dalsze zwiększanie dawki do zazwyczaj stosowanej dawki podtrzymującej wynoszącej 1 mg do 2,5 mg na dobę, należy przeprowadzić w zależności od reakcji pacjenta i tolerancji leku. Da maksymalna wynosi 5 mg raz na dobę


Przeciwwskazania

Nie należy stosować gdy stwierdzono nadwrażliwość na substancję czynną, na którąkolwiek substancję pomocniczą lub na inne inhibitory konwertazy angiotensyny. Do pozostałych przeciwwskazań zaliczamy obrzęk naczynioruchowy w wywiadzie, związany z wcześniejszym leczeniem inhibitorami konwertazy angiotensyny, wrodzony lub idiopatyczny obrzęk naczynioruchowy. Nie stosować leku w drugim i trzecim trymestrze ciąży
Jednoczesne stosowanie produktu leczniczego Cilan z produktami zawierającymi aliskiren jest przeciwwskazane u pacjentów z cukrzycą lub zaburzeniem czynności nerek (współczynnik filtracji kłębuszkowej, GFR<60 ml/min/l,73 m2)


Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Kategoria

Leki na receptę

Producent

Stosowanie

Wskazaniem do stosowania jest leczenie nadciśnienia tętniczego i przewlekłej niewydolności serca.

Działanie

Preparat obniża ciśnienie tętnicze w pozycji siedzącej oraz stojącej, zazwyczaj nie powodują przy tym niedociśnienia ortostatycznego.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.