Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Adres


Pojemność 30 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Skład

Jedna tabletka zawiera 2,5 mg Amlodipinum (amlodypiny) w postaci amlodypiny bezylanu.

Wskazania

Nadciśnienie tętnicze. Stabilna dławica piersiowa oraz angina Prinzmetala.

Działanie

Preparat obniża ciśnienie tętnicze krwi i zmniejsza obwodowy opór naczyniowy.

Dawkowanie

Preparat przeznaczony jest do stosowania doustnego. Nie należy przekraczać zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu.
Zwykle zalecana dawka początkowa wynosi 5 mg 1 raz na dobę. Następnie, w zależności od odpowiedzi na leczenie, lekarz może zwiększyć dawkę do dawki maksymalnej wynoszącej 10 mg na dobę. Lekarz określi czy preparat ma być stosowany w monoterapii czy w skojarzeniu z innymi lekami przeciwnadciśnieniowymi lub przeciwdławicowymi.
U chorych w podeszłym wieku nie ma konieczności dostosowywania dawkowania. Należy zachować ostrożność podczas zwiększania dawki.

Przeciwwskazania

Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane u pacjentów z: nadwrażliwością na substancję czynną, inne pochodne dihydropirydyny lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, ciężkim niedociśnieniem wstrząsem (w tym wstrząsem kardiogennym) zwężeniem drogi odpływu z lewej komory (np. stenoza aortalna dużego stopnia) hemodynamicznie niestabilną niewydolnością serca po przebyciu ostrego zawału serca.


Dodatkowe

Preparat wywiera niewielki lub umiarkowany wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń i maszyn. U niektórych osób, preparat może powodować bóle i zawroty głowy, zmęczenie, nudności lub inne objawy, które mogą upośledzać sprawność psychofizyczną i zdolność szybkiego reagowania. Szczególną ostrożność należy zachować w początkowym okresie leczenia.

Kategoria

Zdrowie

Postać

Stosowanie

Nadciśnienie tętnicze. Stabilna dławica piersiowa oraz angina Prinzmetala.

Działanie

Preparat obniża ciśnienie tętnicze krwi i zmniejsza obwodowy opór naczyniowy.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.