zdjecie zdjecie

Buscopan Forte 20mg 10 tabletek powlekanych

Producent Boehringer Ingelheim
Pojemność 10szt.
Postać Tabletki powlekane
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
33%Complete

Spis treści:

Skład

Substancją czynną leku jest butylobromek hioscyny. Jedna tabletka powlekana zawiera 20 mg butylobromku hioscyny (Hyoscini butylbromidum).
Ponadto zawiera: powidon K 25, laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna (do tabletkowania bezpośredniego), magnezu stearynian.Otoczka: Opadry II White 85G18490 (alkohol poliwinylowy, talk, tytanu dwutlenek, lecytyna, makrogol).

 


 

Wskazania

Preparat stosowany w stanach skurczowych przewodu pokarmowego, dróg moczowo- płciowych oraz stanach skurczowych i dyskinezji dróg żółciowych (stany w których dochodzi do zatrzymania przepływu żółci).

 

 

Działanie

Buscopan Forte zawiera butylobromek hioscyny, który rozkurcza mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i moczowo-płciowych.


 

Dawkowanie

Zazwyczaj stosowana dawka leku u dorosłych i dzieci powyżej 12 lat to 1 tabletka powlekana 1 do 5 razy na dobę.Tabletki należy połykać w całości, popijając płynem.
 

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.Nie stosować leku u kobiet karmiących piersią i u dzieci poniżej 12ego roku życia,a takze:
•jeżeli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na butylobromek hioscyny lub na którykolwiek z pozostałych składników leku,
•u pacjentów z nużliwością mięśni (myasthenia gravis - szybkie męczenie się mięśni),
•u pacjentów z patologicznym poszerzeniem jelita grubego (megacolon),


 

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Wielkość opakowania 10 tabletek powlekanych.

Opinie o Buscopan Forte 20mg 10 tabletek powlekanych

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.