Beto 50 ZK tabletki o przedłużonym uwalnianiu 0,0475g 30 tabletek

Beto 50 ZK tabletki o przedłużonym uwalnianiu 0,0475g 30 tabletek

Brak ocen

Skład

Jedna tabletka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 47,5 mg metoprololu bursztynianu (Metoprololi succinas), co odpowiada 50 mg metoprololu winianu. Substancje pomocnicze to sacharoza, glukoza i 7,18 mg laktozy w postaci laktozy jednowodnej.

Wskazania

Preparat zalecany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego, dławicy piersiowej, zaburzeń rytmu serca, zapobiegania zgonowi z przyczyn sercowych i ponownemu zawałowi mięśnia sercowego po przebytej ostrej fazie zawału serca, kołatania serca spowodowane zaburzeniami czynnościowymi serca. Preparat jest zalecany także w celu zapobieganie migrenie.

Ÿ 

Działanie

obniżenia podwyższonego ciśnienia tętniczego

Dawkowanie

Preparat należy przyjmować raz na dobę, najlepiej podczas śniadania. Tabletki stosuje się doustnie, popijając minimum połą=ową szklanki wody,  połykając w całości lub podzielone, nie należy ich jednak żuć ani kruszyć.

Przeciwwskazania

wśród przeciwwskazań wyróżnia się nadwrażliwość na metoprolol, inne leki beta-adrenolityczne lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych zawartych w preparacie. Lek nie jest zalecany przy bloku przedsionkowo-komorowy drugiego/trzeciego stopnia, nieleczonej niewydolność serca i stałym lub okresowym stosowaniu leków zwiększających kurczliwość mięśnia sercowego. Nie stosuje się w zespole chorego węzła zatokowego, przy ciężkich zaburzeniach obwodowego krążenia tętniczego, przy kwasicy metabolicznej, ciężkiej astmie oskrzelowej lub przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc. Leku nie wolno stosować u pacjentów z niewydolnością serca i powtarzającym się ciśnieniem skurczowym poniżej 100 mm Hg (wymagane jest badanie przed rozpoczęciem leczenia).

Dodatkowe

Nie badano wpływu metoprololu na płodność ludzi.W badaniach płodności zwierząt wykazano, że winian metoprololu podawany w dawkach leczniczych wpływa na spermatogenezę u samców szczurów, zaś w znacznie większych dawkach nie ma wpływu na odsetek zapłodnień.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Producent

Postać

Stosowanie

Preparat zalecany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego, dławicy piersiowej, zaburzeń rytmu serca, zapobiegania zgonowi z przyczyn sercowych i ponownemu zawałowi mięśnia sercowego po przebytej ostrej fazie zawału serca, kołatania serca spowodowane zaburzeniami czynnościowymi serca. Preparat jest zalecany także w celu zapobieganie migrenie.Ÿ 

Działanie

obniżenia podwyższonego ciśnienia tętniczego

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem