product-image
Betadine VAG 200 mg 7 globulek
25.50 zł
Betadine VAG 200 mg 7 globulek

Betadine VAG 200 mg 7 globulek

Brak ocen

Dostępny

25.50 zł

Opis

Betadine VAG 200 mg to produkt leczniczy do stosowania wyłącznie dopochwowego.

Skład

Substancją czynną leku jest jodowany powidon.

1 globulka zawiera 200 mg jodowanego powidonu.

Pozostałe składniki leku to: makrogol 1000.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Zaleca się stosować 1 globulkę dopochwowo raz na dobę przez 7 dni. W razie braku poprawy należy zgłosić się do lekarza.

Zaleca się zwilżenie globulki przed użyciem, a następnie wprowadzenie jej głęboko do pochwy wieczorem przed położeniem się spać. 

Działanie

Betadine VAG zawiera jako substancję czynną jodowany powidon. Jodowany powidon jest związkiem kompleksowym jodu z powidonem - po zastosowaniu dopochwowo uwalnia jod. Jod działa na bakterie Gram-dodatnie oraz Gram-ujemne, wirusy, grzyby, a także niektóre pierwotniaki. 

Wskazania

Lek Betadine VAG stosuje się w leczeniu zakażeń pochwy.

Kiedy nie stosować leku Betadine VAG

Jeśli pacjentka ma uczulenie na jodowany powidon lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6),
Jeśli tarczyca pacjentki nie działa prawidłowo (pacjentka ma stwierdzoną nadczynność tarczycy lub inne objawowe zaburzenia czynności tarczycy)
Przed, w trakcie i po leczeniu jodem radioaktywnym oraz scyntygrafii,
W opryszczkopodobnym zapaleniu skóry (tak zwanym opryszczkowym zapaleniu skóry Duhringa),
U dziewcząt przed okresem pokwitania (przed wystąpieniem pierwszej miesiączki),
U kobiet w ciąży i karmiących piersią,
Jeśli pacjentka stosuje produkty zawierające rtęć, ponieważ jednoczesne stosowanie leku Betadine VAG z produktami zawierającymi rtęć może spowodować uszkodzenie skóry.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko występujące działania niepożądane (występują rzadziej niż u 1 na 1000 pacjentów): reakcje nadwrażliwości, zapalenie skóry.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (występują rzadziej niż u 1 na 10000 pacjentów): reakcja anafilaktyczna, obrzęk naczynioruchowy, nadczynność tarczycy, u pacjentek z chorobą tarczycy w wywiadzie.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania.
W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. 

Przed rozpoczęciem stosowania leku Betadine VAG należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.
Pacjentki z uprzednio istniejącą niewydolnością nerek przed użyciem leku Betadine VAG powinny skonsultować się z lekarzem.
Należy unikać regularnego stosowanie globulek Betadine VAG w przypadku jednoczesnego przyjmowania leków zawierających sole litu.
Długotrwałe stosowanie leków zawierających jodowany powidon może wywołać podrażnienie skóry, a w rzadkich przypadkach ciężkie reakcje skórne. Jeśli wystąpi podrażnienie lub nadwrażliwość, należy zaprzestać stosowania leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Stosowanie powidonu jodowanego (Betadine VAG) może prowadzić do przejściowego przebarwienia skóry w miejscu aplikacji, co jest spowodowane własnym kolorem tego leku.
Lek może powodować fałszywie dodatnie wyniki niektórych badań laboratoryjnych, takich jak np. wykrywanie krwi utajonej w kale lub moczu oraz wykrywanie glukozy w moczu.
Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpi poprawa, należy skontaktować się z lekarzem.
Jeżeli w ciągu 6 miesięcy wystąpią więcej niż 2 zakażenia pochwy, pacjentka powinna skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Produkty zawierające rtęć, srebro, nadtlenek wodoru, oraz taurolidynę mogą wykazywać interakcje z jodowanym powidonem i nie powinny być stosowane jednocześnie.
Jednoczesne stosowanie leku Betadine VAG z lekami do leczenia ran zawierającymi składniki enzymatyczne prowadzi do zmniejszenia skuteczności obu leków, dlatego nie należy ich stosować jednocześnie.
Leku Betadine VAG nie należy stosować jednocześnie ze środkami redukującymi ani z solami metali alkalicznych. 

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie globulek zawierających jodowany powidon u kobiet w ciąży jest przeciwwskazane, ponieważ wchłonięty jod może przenikać przez barierę łożyskową.

Stosowanie globulek Betadine VAG jest przeciwwskazane u kobiet karmiących piersią, ponieważ wchłonięty jod może przenikać do mleka matki.

Wpływ na płodność
Istnieją ograniczone dane dotyczące wpływu jodowanego powidonu na płodność u ludzi. Globulki Betadine VAG mają właściwości plemnikobójcze. W związku z tym nie zaleca się ich stosowania u kobiet, które planują zajść w ciążę. 

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek Betadine VAG jest przeciwwskazany do stosowania u dziewcząt przed okresem pokwitania. 

Prowadzenie pojazdów i maszyn

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. 

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Stosowanie

Lek Betadine VAG stosuje się w leczeniu zakażeń pochwy.

Działanie

Betadine VAG zawiera jako substancję czynną jodowany powidon. Jodowany powidon jest związkiem kompleksowym jodu z powidonem - po zastosowaniu dopochwowo uwalnia jod. Jod działa na bakterie Gram-dodatnie oraz Gram-ujemne, wirusy, grzyby, a także niektóre pierwotniaki. 

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem