zdjecie zdjecie
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Polfarmex
Adres


Pojemność 28 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Skład

Każda tabletka zawiera 160 mg walsartanu.
Ponadto lek zawiera: powidon, celulozę mikrokrystaliczną, krospowidon, krzemionkę koloidalną bezwodną, magnezu stearynian.
Skład otoczki tabletki: hypromeloza 6cP, laktoza jednowodna, makrogol 6 000, tytanu
dwutlenek (E171), żelaza tlenek żółty (E172).

Wskazania

Wskazaniem do stosowania jest nadciśnienie tętnicze oraz niewydolność serca. 

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwnadciśnieniowe.

Dawkowanie

Preparat należy stosować doustnie, popijając szklanką wody, można go przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku. Lek Avasart należy przyjmować każdego dnia o tej samej porze. Tabletkę można dzielić na połowy.
Zazwyczaj stosowane dawki:
W przypadku wysokiego ciśnienia krwi  stosuje się 80 mg (jedna tabletka Avasart, 80 mg lub pół tabletki Avasart 160 mg) na dobę.
W niektórych przypadkach lekarz może zlecić większe dawki (np. 160 mg lub nawet 320 mg). Można również zastosować lek Avasart w połączeniu z innym lekiem (np. lekiem moczopędnym).
W przypadku niewydolności serca dawka początkowa wynosi 40 mg (pół tabletki Avasart, 80 mg) dwa razy na dobę. Lekarz może stopniowo zwiększać dawkę (przez kilka tygodni) do uzyskania maksymalnej dawki: 160 mg dwa razy na dobę. Ostateczna dawka zależy od tolerancji leku przez chorego.

Przeciwwskazania

 Nie stosować gdy stwierdzono nadwrażliwość na substancję czynną i (lub) którąkolwiek substancję pomocniczą oraz gdy występuje ciężkie zaburzenie czynności wątroby, marskość wątroby lub cholestaza. Preparatu nie należy stosować w drugim i trzecim trymestrze ciąży.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Kategoria

Leki na receptę

Producent

Postać

Stosowanie

Wskazaniem do stosowania jest nadciśnienie tętnicze oraz niewydolność serca. 

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwnadciśnieniowe.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.