Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Adres

ul. Rzymowskiego 53, 02-697 Warszawa

Pojemność 100ml
Postać Płyn
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Augmentin ES preparat do przygotowania zawiesiny (642,9 mg / 5 ml) 100 ml Skład

Po sporządzeniu zawiesiny każdy jej mililitr zawiera amoksycylinę trójwodną w ilości odpowiadającej 120 mg amoksycyliny i potasu klawulanian w ilości odpowiadającej 8,58 mg kwasu klawulanowego. Preparat zawiera 2,72 mg aspartamu (E951) w każdym ml.

Augmentin ES preparat do przygotowania zawiesiny (642,9 mg / 5 ml) 100 ml Wskazania

Leczenie zakażeń wywołanych przez bakterie wrażliwe na ten antybiotyk (zakażeń dróg oddechowych, zakażeń skóry i tkanek miękkich). 

Augmentin ES preparat do przygotowania zawiesiny (642,9 mg / 5 ml) 100 ml Działanie

Lek wykazuje działanie bakteriobójcze.

Augmentin ES preparat do przygotowania zawiesiny (642,9 mg / 5 ml) 100 ml Dawkowanie

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku określa lekarz. Stosuj się skrupulatnie do jego wskazań. Dawki leku zmieniają się u dzieci w zależności od wieku i związanej z tym wagi ciała. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę leku ustalił lekarz dla Twojego dziecka. W celu przygotowania zawiesiny należy lekko wstrząsnąć butelką celu rozluźnienia proszku. Następnie dodać odmierzoną, odpowiednią ilość (wskazaną na ulotce) chłodnej, przegotowanej wody i energicznie wstrząsnąć. Drugim spsoobem przygotowania zawiesiny jest napełnienie butelki chłodną, przegotowaną wodą do 2/3 poziomu oznakowanego na etykiecie kreską, starannie wstrząsnąć i uzupełnić chłodną, przegotowaną wodą do kreski. Odstawić na 5 minut w celu uzyskania jednorodnej zawiesiny. Należy dobrze wstrząsnąć przygotowaną zawiesinę przed każdym użyciem. Aby zminimalizować możliwość wystąpienia niekorzystnych działań na przewód pokarmowy, preparat Augmentin należy zażywać na początku posiłku. Również wchłanianie leku jest optymalne, gdy jest on przyjmowany na początku posiłku. Przygotowaną zawiesinę (lek po dodaniu wody) należy przechowywać w lodówce, nie dłużej niż 10 dni. Leczenie nie powinno trwać dłużej niż 14 dni bez dokonania powtórnej oceny stanu zdrowia pacjenta przez lekarza. Nie ma danych odnośnie stosowania leku u dzieci o masie ciała większej niż 40 kg, u dorosłych i dzieci młodszych niż 3 miesiąc życia. 

Augmentin ES preparat do przygotowania zawiesiny (642,9 mg / 5 ml) 100 ml Przeciwwskazania

Przeciwwskazane jest stosowanie preparatu u pacjentów, u których kiedykolwiek wystąpiły poważne reakcje nadwrażliwości na inne antybiotyki beta-laktamowe.
Preparat jest przeciwwskazany u osób, u których w przeszłości wystąpiła żółtaczka lub zaburzenia czynności wątroby, związane ze stosowaniem amoksycyliny lub kwasu klawulanowego.

 

Augmentin ES preparat do przygotowania zawiesiny (642,9 mg / 5 ml) 100 ml Dodatkowe

Amoksycylina może wpływać na wyniki oznaczeń stężenia glukozy w moczu i we krwi (możliwy jest np. fałszywie dodatni wynik oznaczania stężenia glukozy w moczu). Kwas klawulanowy może powodować fałszywie dodatnie wyniki dla testu Coombsa. Natomiast amoksycylina z kwasem klawulanowym może mieć wpływ na uzyskanie fałszywych wyników badań na obecność zakażenia grzybami z rodzaju kropidlaków (Aspergillus).

Kategoria

Zdrowie

Postać

Stosowanie

Leczenie zakażeń wywołanych przez bakterie wrażliwe na ten antybiotyk (zakażeń dróg oddechowych, zakażeń skóry i tkanek miękkich). 

Działanie

Lek wykazuje działanie bakteriobójcze.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.