Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Adres


Pojemność 20 ml
Postać Płyn
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Atrovent płyn do inhalacji (0,25 mg / ml ) 20 ml Skład

1 ml (20 kropli) zawiera 261 mikrogramów ipratropiowego bromku jednowodnego, co odpowiada 250 mikrogramom ipratropiowego bromku bezwodnego.Substancje pomocnicze: benzalkoniowy chlorek, disodu edetynian dwuwodny, sodu chlorek, kwas solny 1mol (do ustalenia pH), woda oczyszczona.

Atrovent płyn do inhalacji (0,25 mg / ml ) 20 ml Wskazania

Wskazany w leczeniu podtrzymującym stanów skurczowych oskrzeli w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP) obejmującej zapalenie oskrzeli i rozedmę płuc. Lek jest wskazany w leczeniu astmy oskrzelowej. 

Atrovent płyn do inhalacji (0,25 mg / ml ) 20 ml Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwcholinergiczne, rozszerzające oskrzela.

Atrovent płyn do inhalacji (0,25 mg / ml ) 20 ml Dawkowanie

Preparat jest przeznaczony do podania wziewnego zużyciem odpowiednich urządzeń do nebulizacji. Nie należy stosować go doustnie. Lekarz dostosuje dawkowanie do indywidualnych potrzeb pacjenta. Jeśli nie zalecono inaczej, stosuje się następujące dawkowanie (20 kropli = około 1 ml; 1 kropla = 0,0125 mg bezwodnego bromku ipratropiowego): Dorośli (w tym osobyw wieku podeszłym) oraz młodzież w wieku powyżej 14 lat: 2,0 ml (40 kropli = 0,5 mg) 3-4 razy na dobę. Dzieci w wieku od 6 do 14 lat: ze względu na ograniczoną ilość informacji dotyczących stosowania leku w tej grupie wiekowej, inhalacje zgodnie z zalecanym poniżej dawkowaniem powinny odbywać się pod kontrolą lekarza: 1,0 ml (20 kropli = 0,25 mg) 3-4 razy na dobę. Dzieci w wieku poniżej 6 lat: Ilość informacji dotyczących stosowania leku w tej grupie wiekowej jest ograniczona, inhalacje zgodnie z zalecanym poniżej dawkowaniem powinny odbywać się pod kontrolą lekarza: 0,4 – 1,0 ml (8 - 20 kropli = 0,1 – 0,25 mg) 3 do 4 razy na dobę. Podawanie leku w dawce dobowej większej niż 2 mg u osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 14 lat oraz 1 mg u dzieci w wieku poniżej 14 lat powinno odbywać się wyłącznie pod kontrolą lekarza.

Atrovent płyn do inhalacji (0,25 mg / ml ) 20 ml Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie (lub nadwrażliwość) na atropinę lub jej pochodne, bądź którykolwiek z pozostałych składników tego leku  nie zaleca się jego stosowania.

Atrovent płyn do inhalacji (0,25 mg / ml ) 20 ml Dodatkowe

Nie wolno dopuścić, aby płyn lub rozpylany podczas inhalacji lek dostał się do oczu. Zaleca się, by lek rozpylany z nebulizatora podawany był przez ustnik. W przypadku braku ustnika i stosowania maski do nebulizacji, musi być ona dobrze dopasowana. Po podaniu leku mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości typu natychmiastowego np. pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy (nagły obrzęk skóry lub błon śluzowych, mogący powodować trudności w oddychaniu), skurcz oskrzeli, obrzęk błony śluzowej jamy ustnej i gardła oraz szybko postępujących, zagrażających życiu reakcji alergicznych.

Kategoria

Zdrowie

Postać

Stosowanie

Wskazany w leczeniu podtrzymującym stanów skurczowych oskrzeli w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP) obejmującej zapalenie oskrzeli i rozedmę płuc. Lek jest wskazany w leczeniu astmy oskrzelowej. 

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwcholinergiczne, rozszerzające oskrzela.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.