zdjecie zdjecie
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Adres


Pojemność 20 ml
Postać Płyn
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Skład

1 ml (20 kropli) zawiera 261 mikrogramów ipratropiowego bromku jednowodnego, co odpowiada 250 mikrogramom ipratropiowego bromku bezwodnego.Substancje pomocnicze: benzalkoniowy chlorek, disodu edetynian dwuwodny, sodu chlorek, kwas solny 1mol (do ustalenia pH), woda oczyszczona.

Wskazania

Wskazany w leczeniu podtrzymującym stanów skurczowych oskrzeli w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP) obejmującej zapalenie oskrzeli i rozedmę płuc. Lek jest wskazany w leczeniu astmy oskrzelowej. 

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwcholinergiczne, rozszerzające oskrzela.

Dawkowanie

Preparat jest przeznaczony do podania wziewnego zużyciem odpowiednich urządzeń do nebulizacji. Nie należy stosować go doustnie. Lekarz dostosuje dawkowanie do indywidualnych potrzeb pacjenta. Jeśli nie zalecono inaczej, stosuje się następujące dawkowanie (20 kropli = około 1 ml; 1 kropla = 0,0125 mg bezwodnego bromku ipratropiowego): Dorośli (w tym osobyw wieku podeszłym) oraz młodzież w wieku powyżej 14 lat: 2,0 ml (40 kropli = 0,5 mg) 3-4 razy na dobę. Dzieci w wieku od 6 do 14 lat: ze względu na ograniczoną ilość informacji dotyczących stosowania leku w tej grupie wiekowej, inhalacje zgodnie z zalecanym poniżej dawkowaniem powinny odbywać się pod kontrolą lekarza: 1,0 ml (20 kropli = 0,25 mg) 3-4 razy na dobę. Dzieci w wieku poniżej 6 lat: Ilość informacji dotyczących stosowania leku w tej grupie wiekowej jest ograniczona, inhalacje zgodnie z zalecanym poniżej dawkowaniem powinny odbywać się pod kontrolą lekarza: 0,4 – 1,0 ml (8 - 20 kropli = 0,1 – 0,25 mg) 3 do 4 razy na dobę. Podawanie leku w dawce dobowej większej niż 2 mg u osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 14 lat oraz 1 mg u dzieci w wieku poniżej 14 lat powinno odbywać się wyłącznie pod kontrolą lekarza.

Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie (lub nadwrażliwość) na atropinę lub jej pochodne, bądź którykolwiek z pozostałych składników tego leku  nie zaleca się jego stosowania.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Kategoria

Leki na receptę

Postać

Stosowanie

Wskazany w leczeniu podtrzymującym stanów skurczowych oskrzeli w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP) obejmującej zapalenie oskrzeli i rozedmę płuc. Lek jest wskazany w leczeniu astmy oskrzelowej. 

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwcholinergiczne, rozszerzające oskrzela.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.