Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Adres


Pojemność 5 ml
Postać Krople
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Atropinum sulfuricum 1% krople do oczu 5 ml Skład

Każdy mililitr roztworu zawiera 10 mg atropiny siarczanu.
Pozostałe składniki to: hydroksyetyloceluloza, kwas borowy, disodu edetynian, benzalkoniowy chlorek, kwas solny 10% (zastosowany do ustalenia pH), woda oczyszczona.

Atropinum sulfuricum 1% krople do oczu 5 ml Wskazania

Preparat ma zastosowanie w diagnostyce okulistycznej, stosuje się go w celu rozszerzenia źrenicy i porażenia akomodacji. Wskazany jest też we wczesnym okresie zapalenia tęczówki dla zapobieżenia zrostom.

Atropinum sulfuricum 1% krople do oczu 5 ml Działanie

Preparat działa rozkurczająco na zwieracz źrenicy oraz mięsień ciała rzęskowego i powoduje rozszerzenie źrenicy. Poraża akomodację oka.

Atropinum sulfuricum 1% krople do oczu 5 ml Dawkowanie

Lek ten jest przeznaczony do użytku wyłącznie zewnętrznego - należy go stosować
miejscowo do oka (oczu). Nie należy dotykać końcówką kroplomierza do oka, powiek oraz żadnych innych powierzchni, gdyż może to spowodować zakażenie kropli. Podczas zakraplania należy bardzo uważać, aby lek nie dostał się do ust.
Preparat należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty.
W przypadku badań okulistycznych dawkowanie określa lekarz.
Przy badaniu refrakcji oka u dzieci stosuje się:
• w wieku od 6 lat: 1 kroplę leku 2 razy na dobę przez 3 dni.
Dodatkowa dawka może być podana bezpośrednio przed badaniem okulistycznym.
• w wieku poniżej 6 lat zaleca się stosowanie leku zawierającego atropinę w niższym stężeniu. Leczniczo podaje się po jednej kropli do worka spojówkowego maksymalnie 2 razy na dobę.

Atropinum sulfuricum 1% krople do oczu 5 ml Przeciwwskazania

Nie należy stosować preparatu jeżeli stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu lub na inne leki cholinolityczne.
Nie należy stosować preparatu jeżeli u chorego występuje jaskra pierwotna z możliwością zamknięcia się kąta przesączania lub jaskra z zamykającym się kątem przesączania.

Atropinum sulfuricum 1% krople do oczu 5 ml Dodatkowe

W przypadku dostania się do krążenia ogólnego nadmiernej ilości atropiny siarczanu mogą wystąpić: zaburzenia równowagi, zaburzenia zachowania, zawroty głowy, wysypki, wzdęcia (u niemowląt), nasilone pragnienie, przyspieszenie rytmu serca, niemiarowość (zmiana normalnego rytmu uderzeń serca), gorączka, omamy (wzrokowe, słuchowe), suchość w ustach, senność, zmęczenie, osłabienie, suchość skóry, zatrzymanie moczu. Mogą również wystąpić: zapalenie skóry (egzema), ciężkie reakcje uogólnione objawiające się obniżeniem ciśnienia krwi oraz pogłębiającymi się zaburzeniami oddychania. Jeżeli wystąpiły wymienione objawy lub lek został zastosowany niezgodnie z przeznaczeniem (np. został wypity), pacjent powinien bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem, który zastosuje odpowiednie leczenie.

Kategoria

Zdrowie

Postać

Stosowanie

Preparat ma zastosowanie w diagnostyce okulistycznej, stosuje się go w celu rozszerzenia źrenicy i porażenia akomodacji. Wskazany jest też we wczesnym okresie zapalenia tęczówki dla zapobieżenia zrostom.

Działanie

Preparat działa rozkurczająco na zwieracz źrenicy oraz mięsień ciała rzęskowego i powoduje rozszerzenie źrenicy. Poraża akomodację oka.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.