Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Polpharma
Adres


Pojemność 28 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Asmenol 10 mg tabletki powlekane 28 sztuk Skład

Jedna tabletka powlekana zawiera 10 mg montelukastu w postaci montelukastu sodowego oraz 100 mg laktozy jednowodnej.

Asmenol 10 mg tabletki powlekane 28 sztuk Wskazania

Preparat jest stosowany pomocniczo u pacjentów z astmą przewlekłą o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu, u których leczenie wziewnymi kortykosteroidami i stosowanymi doraźnie krótko działającymi β-agonistami jest niezadowalające.

Asmenol 10 mg tabletki powlekane 28 sztuk Działanie

Jest to lek przeciwastmatyczny o działaniu przeciwzapalnym i zapobiegającym skurczom oskrzeli.

Nigdy nie stosuj preparatu Asmenol do przerwania ostrego napadu astmy! W przypadku ostrego napadu astmy zastosuj lek wziewny z grupy beta–mimetyków o szybkim początku działania (np. salbutamol). Zawsze miej przy sobie inhalator z szybkodziałającym lekiem rozszerzającym oskrzela.

Asmenol 10 mg tabletki powlekane 28 sztuk Dawkowanie

Należy stosować preparat zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy przekraczać zaleconych przez lekarza dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku, a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Nie ma konieczności zmiany dawkowania u osób w podeszłym wieku, z niewydolnością nerek lub z łagodnymi do umiarkowanych zaburzeniami czynności wątroby. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, zwykle dla dorosłych i młodzieży powyżej 15. roku życia stosuje się 1 tabletkę 10 mg 1 raz na dobę, podawaną wieczorem. Preparat może być przyjmowany niezależnie od posiłków.

Asmenol 10 mg tabletki powlekane 28 sztuk Przeciwwskazania

Nie zaleca się stosować leku, jeżeli stwierdzono uczulenie lub pacjent wykazuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Asmenol 10 mg tabletki powlekane 28 sztuk Dodatkowe

  Preparat można stosować równolegle z innymi lekami zwykle stosowanymi w profilaktyce i długotrwałym leczeniu astmy. Preparat w dawkach terapeutycznych nie wpływa w sposób klinicznie istotny na farmakokinetykę następujących leków: teofilina, prednizon, prednizolon, doustne środki antykoncepcyjne (etynyloestradiol i noretindron), terfenadyna, digoksyna i warfaryna. Nie uważa się, że montelukast znacząco zmienia metabolizm leków takich jak np. paklitaksel, rozyglitazon i repaglinid.Należy zachować ostrożność, szczególnie u dzieci, podczas równoległego stosowania preparatu i leków takich jak: fenytoina, fenobarbital i ryfampicyna.


Tabletki powlekane 10 mg są wskazane do stosowania u pacjentów w wieku 15 lat i starszych. Tabletki do rozgryzania i żucia 5 mg są wskazane do stosowania u dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Tabletki do rozgryzania i żucia 4 mg są wskazane do stosowania u dzieci w wieku od 2 do 5 lat.

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Stosowanie

Preparat jest stosowany pomocniczo u pacjentów z astmą przewlekłą o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu, u których leczenie wziewnymi kortykosteroidami i stosowanymi doraźnie krótko działającymi β-agonistami jest niezadowalające.

Działanie

Jest to lek przeciwastmatyczny o działaniu przeciwzapalnym i zapobiegającym skurczom oskrzeli.Nigdy nie stosuj preparatu Asmenol do przerwania ostrego napadu astmy! W przypadku ostrego napadu astmy zastosuj lek wziewny z grupy beta–mimetyków o szybkim początku działania (np. salbutamol). Zawsze miej przy sobie inhalator z szybkodziałającym lekiem rozszerzającym oskrzela.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.