Asmenol 10 mg tabletki powlekane 28 sztuk

Asmenol 10 mg tabletki powlekane 28 sztuk

Brak ocen

Producent
Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A

ul. Pelplińska 19,

83-200 Starogard Gdański

Pojemność
28 szt.
Postać


Skład

Jedna tabletka powlekana zawiera 10 mg montelukastu w postaci montelukastu sodowego oraz 100 mg laktozy jednowodnej.

Wskazania

Preparat jest stosowany pomocniczo u pacjentów z astmą przewlekłą o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu, u których leczenie wziewnymi kortykosteroidami i stosowanymi doraźnie krótko działającymi β-agonistami jest niezadowalające.

Działanie

Jest to lek przeciwastmatyczny o działaniu przeciwzapalnym i zapobiegającym skurczom oskrzeli.

Nigdy nie stosuj preparatu Asmenol do przerwania ostrego napadu astmy! W przypadku ostrego napadu astmy zastosuj lek wziewny z grupy beta–mimetyków o szybkim początku działania (np. salbutamol). Zawsze miej przy sobie inhalator z szybkodziałającym lekiem rozszerzającym oskrzela.

Dawkowanie

Należy stosować preparat zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy przekraczać zaleconych przez lekarza dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku, a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Nie ma konieczności zmiany dawkowania u osób w podeszłym wieku, z niewydolnością nerek lub z łagodnymi do umiarkowanych zaburzeniami czynności wątroby. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, zwykle dla dorosłych i młodzieży powyżej 15. roku życia stosuje się 1 tabletkę 10 mg 1 raz na dobę, podawaną wieczorem. Preparat może być przyjmowany niezależnie od posiłków.

Przeciwwskazania

Nie zaleca się stosować leku, jeżeli stwierdzono uczulenie lub pacjent wykazuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Dodatkowe

  Preparat można stosować równolegle z innymi lekami zwykle stosowanymi w profilaktyce i długotrwałym leczeniu astmy. Preparat w dawkach terapeutycznych nie wpływa w sposób klinicznie istotny na farmakokinetykę następujących leków: teofilina, prednizon, prednizolon, doustne środki antykoncepcyjne (etynyloestradiol i noretindron), terfenadyna, digoksyna i warfaryna. Nie uważa się, że montelukast znacząco zmienia metabolizm leków takich jak np. paklitaksel, rozyglitazon i repaglinid.Należy zachować ostrożność, szczególnie u dzieci, podczas równoległego stosowania preparatu i leków takich jak: fenytoina, fenobarbital i ryfampicyna.


Tabletki powlekane 10 mg są wskazane do stosowania u pacjentów w wieku 15 lat i starszych. Tabletki do rozgryzania i żucia 5 mg są wskazane do stosowania u dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Tabletki do rozgryzania i żucia 4 mg są wskazane do stosowania u dzieci w wieku od 2 do 5 lat.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Postać

Stosowanie

Preparat jest stosowany pomocniczo u pacjentów z astmą przewlekłą o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu, u których leczenie wziewnymi kortykosteroidami i stosowanymi doraźnie krótko działającymi β-agonistami jest niezadowalające.

Działanie

Jest to lek przeciwastmatyczny o działaniu przeciwzapalnym i zapobiegającym skurczom oskrzeli.Nigdy nie stosuj preparatu Asmenol do przerwania ostrego napadu astmy! W przypadku ostrego napadu astmy zastosuj lek wziewny z grupy beta–mimetyków o szybkim początku działania (np. salbutamol). Zawsze miej przy sobie inhalator z szybkodziałającym lekiem rozszerzającym oskrzela.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem