zdjecie zdjecie
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Biofarm
Adres

Wałbrzyska 13, 60-198 Poznań

Pojemność 30 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Skład

Każda tabletka powlekana zawiera chlorowodorek sertraliny, odpowiadający 50 mg sertraliny.

Wskazania

Stosowany w leczeniu epizodów dużej depresji oraz w zapobieganiu jej nawrotów
Pozostałe wskazania do stosowania to: lęk napadowy z towarzyszącą (lub nie) agorafobią, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (ZO-K) u dorosłych i pacjentów pediatrycznych w wieku 6-17 lat, zespół lęku społecznego, zespół lęku pourazowego, tzw. post-traumatic stress disorder (PTSD).

Działanie

Działanie preparatu polega na hamowaniu procesu wychwytu zwrotnego serotoniny, co prowadzi do wydłużeniu czasu działania serotoniny w synapsie i czasu pobudzenia komórki odbiorczej. Impulsy nerwowe są częściej wysyłane, następuje większa stymulacja zależnych od serotoniny komórek. Dzięki temu preparat wykazuje działanie przeciwdepresyjne.

Dawkowanie

Lek należy przyjmować doustnie, niezależnie od posiłków i pory dnia. Dawkę i częstotliwość stosowania leku określa lekarz.  

   Dawkowanie początkowe depresja i ZO-K: dawka początkowa leku Asertin wynosi 50 mg na dobę. Przy lęku napadowym, PTSD i zespole lęku społecznego leczenie rozpoczyna się od dawki 25 mg/dobę. Po upływie tygodnia dawkę można zwiększyć do 50 mg raz na dobę. Wykazano, że taki schemat dawkowania powoduje zmniejszenie częstości objawów niepożądanych charakterystycznych dla początkowej fazy leczenia zaburzenia lękowego z napadami lęku.
   Gdy nie obserwujemy poprawy, dawkę początkową 50 mg leku można zwiększyć. Modyfikacje w dawkowaniu należy wprowadzać w odstępach co najmniej jednego tygodnia, każdorazowo o 50 mg, aż do osiągnięcia dawki maksymalnej, którą jest 200 mg na dobę. Początek działania terapeutycznego może nastąpić w ciągu 7 dni. Aby osiągnąć trwały efekt terapeutyczny, zwłaszcza w leczeniu pacjentów z ZO-K, niezbędny jest długotrwałe leczenie. Podczas leczenia długotrwałego dawkowanie leku należy utrzymywać na poziomie najniższej skutecznej dawki, zmieniając dawkowanie w zależności od odpowiedzi terapeutycznej.
W celu zapobiegania nawrotom epizodów dużej depresji może być wskazane leczenie długotrwałe. W większości przypadków dawka zalecana do zapobiegania nawrotom epizodów depresyjnych jest taka sama, jak dawka stosowana w leczeniu aktualnego epizodu. Pacjenci chorzy na depresję wymagają leczenia przez okres co najmniej 6 miesięcy, aby objawy ustąpiły.
Nie wykazano skuteczności stosowania leku w przypadkach dużej depresji u dzieci.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, jednoczesne stosowanie sertraliny z nieodwracalnymi inhibitorami monoaminooksydazy (MAO) z uwagi na ryzyko wystąpienia zespołu serotoninowego, którego objawy obejmują: hipertermię, pobudzenie, drżenie.
Przeciwwskazane jest również jednoczesne przyjmowanie pimozydu. Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną, należy więc zachować szczególną ostrożność przy prowadzeniu pojazdów i obsłudze maszyn. 

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Kategoria

Leki na receptę

Producent

Postać

Stosowanie

Stosowany w leczeniu epizodów dużej depresji oraz w zapobieganiu jej nawrotówPozostałe wskazania do stosowania to: lęk napadowy z towarzyszącą (lub nie) agorafobią, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (ZO-K) u dorosłych i pacjentów pediatrycznych w wieku 6-17 lat, zespół lęku społecznego, zespół lęku pourazowego, tzw. post-traumatic stress disorder (PTSD).

Działanie

Działanie preparatu polega na hamowaniu procesu wychwytu zwrotnego serotoniny, co prowadzi do wydłużeniu czasu działania serotoniny w synapsie i czasu pobudzenia komórki odbiorczej. Impulsy nerwowe są częściej wysyłane, następuje większa stymulacja zależnych od serotoniny komórek. Dzięki temu preparat wykazuje działanie przeciwdepresyjne.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.