Asertin 100 tabletki powlekane 100mg 30 sztuk

Asertin 100 tabletki powlekane 100mg 30 sztuk

Brak ocen

Producent
Biofarm

Wałbrzyska 13, 60-198 Poznań

Pojemność
30 szt.
Postać


Skład

Każda tabletka powlekana zawiera chlorowodorek sertraliny w ilości odpowiadającej 100 mg sertraliny.

Wskazania

Leczenie epizodów dużej depresji oraz w zapobieganiu jej nawrotów.
Stosowany w leczeniu lęków napadowych z towarzyszącą (lub nie) agorafobią, w leczeniu zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych (ZO-K) u dorosłych i pacjentów w wieku 6-17 lat, leczenie zespołu lęku społecznego oraz zespołu lęku pourazowego, tzw. post-traumatic stress disorder (PTSD).

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwdepresyjne poprzez blokowanie transportu serotoniny z powrotem do komórki nerwowej. Dzięki temu poziom tego neuroprzekaźnika wzrasta w ośrodkowym układzie nerwowym.

Dawkowanie

Preparat należy przyjmować doustnie, niezależnie od posiłków i pory dnia. Dawkę i częstotliwość stosowania leku określa lekarz. W czasie leczenia nie należy spożywać alkoholu i unikać stosowania preparatów ziołowych zawierających dziurawiec. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Gdy nie obserwuje się pożądanej odpowiedzi na leczenie, dawkowanie można zwiększać jednorazowo o 50 mg/dobę, w zależności od potrzeb. Maksymalna dawka leku wynosi 200 mg na dobę. Przy zwiększaniu dawki powyżej 50 mg u pacjentów w wieku 6-17 lat należy wziąć pod uwagę zazwyczaj mniejszą masę ciała dzieci od masy ciała dorosłych. Nie należy zmieniać dawkowania częściej niż raz na tydzień.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować preparatu jeżeli występuje uczulenie (nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu. Równoległe stosowanie sertraliny z inhibitorami MAO jest przeciwwskazane, może to prowadzić do wystąpienia zespołu serotoninowego (z objawami takimi jak: pobudzenie, drżenie, hipertermia). Leczenie sertraliną można rozpocząć nie wcześniej niż po dwóch tygodniach od zakończenia stosowania inhibitorów MAO a leczenie inhibitorami MAO można rozpocząć po upływie jednego tygodnia od zakończenia stosowania sertraliny. Przeciwwskazane jest także równoległe stosowanie pimozydu.

Dodatkowe

Poinformuj lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet o tych, które są wydawane bez recepty. Jak każdy lek, również Asertin może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich chorych stosujących ten preparat. Pamiętaj, że oczekiwane korzyści ze stosowania leku są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Producent

Postać

Stosowanie

Leczenie epizodów dużej depresji oraz w zapobieganiu jej nawrotów.Stosowany w leczeniu lęków napadowych z towarzyszącą (lub nie) agorafobią, w leczeniu zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych (ZO-K) u dorosłych i pacjentów w wieku 6-17 lat, leczenie zespołu lęku społecznego oraz zespołu lęku pourazowego, tzw. post-traumatic stress disorder (PTSD).

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwdepresyjne poprzez blokowanie transportu serotoniny z powrotem do komórki nerwowej. Dzięki temu poziom tego neuroprzekaźnika wzrasta w ośrodkowym układzie nerwowym.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem