Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Biofarm
Adres

Wałbrzyska 13, 60-198 Poznań

Pojemność 30 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Asertin 100 tabletki powlekane 100mg 30 sztuk Skład

Każda tabletka powlekana zawiera chlorowodorek sertraliny w ilości odpowiadającej 100 mg sertraliny.

Asertin 100 tabletki powlekane 100mg 30 sztuk Wskazania

Leczenie epizodów dużej depresji oraz w zapobieganiu jej nawrotów.
Stosowany w leczeniu lęków napadowych z towarzyszącą (lub nie) agorafobią, w leczeniu zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych (ZO-K) u dorosłych i pacjentów w wieku 6-17 lat, leczenie zespołu lęku społecznego oraz zespołu lęku pourazowego, tzw. post-traumatic stress disorder (PTSD).

Asertin 100 tabletki powlekane 100mg 30 sztuk Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwdepresyjne poprzez blokowanie transportu serotoniny z powrotem do komórki nerwowej. Dzięki temu poziom tego neuroprzekaźnika wzrasta w ośrodkowym układzie nerwowym.

Asertin 100 tabletki powlekane 100mg 30 sztuk Dawkowanie

Preparat należy przyjmować doustnie, niezależnie od posiłków i pory dnia. Dawkę i częstotliwość stosowania leku określa lekarz. W czasie leczenia nie należy spożywać alkoholu i unikać stosowania preparatów ziołowych zawierających dziurawiec. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Gdy nie obserwuje się pożądanej odpowiedzi na leczenie, dawkowanie można zwiększać jednorazowo o 50 mg/dobę, w zależności od potrzeb. Maksymalna dawka leku wynosi 200 mg na dobę. Przy zwiększaniu dawki powyżej 50 mg u pacjentów w wieku 6-17 lat należy wziąć pod uwagę zazwyczaj mniejszą masę ciała dzieci od masy ciała dorosłych. Nie należy zmieniać dawkowania częściej niż raz na tydzień.

Asertin 100 tabletki powlekane 100mg 30 sztuk Przeciwwskazania

Nie należy stosować preparatu jeżeli występuje uczulenie (nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu. Równoległe stosowanie sertraliny z inhibitorami MAO jest przeciwwskazane, może to prowadzić do wystąpienia zespołu serotoninowego (z objawami takimi jak: pobudzenie, drżenie, hipertermia). Leczenie sertraliną można rozpocząć nie wcześniej niż po dwóch tygodniach od zakończenia stosowania inhibitorów MAO a leczenie inhibitorami MAO można rozpocząć po upływie jednego tygodnia od zakończenia stosowania sertraliny. Przeciwwskazane jest także równoległe stosowanie pimozydu.

Asertin 100 tabletki powlekane 100mg 30 sztuk Dodatkowe

Poinformuj lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet o tych, które są wydawane bez recepty. Jak każdy lek, również Asertin może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich chorych stosujących ten preparat. Pamiętaj, że oczekiwane korzyści ze stosowania leku są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych.

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Stosowanie

Leczenie epizodów dużej depresji oraz w zapobieganiu jej nawrotów.Stosowany w leczeniu lęków napadowych z towarzyszącą (lub nie) agorafobią, w leczeniu zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych (ZO-K) u dorosłych i pacjentów w wieku 6-17 lat, leczenie zespołu lęku społecznego oraz zespołu lęku pourazowego, tzw. post-traumatic stress disorder (PTSD).

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwdepresyjne poprzez blokowanie transportu serotoniny z powrotem do komórki nerwowej. Dzięki temu poziom tego neuroprzekaźnika wzrasta w ośrodkowym układzie nerwowym.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.