zdjecie zdjecie
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Biofarm
Adres

Wałbrzyska 13, 60-198 Poznań

Pojemność 30 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Skład

Każda tabletka powlekana zawiera chlorowodorek sertraliny w ilości odpowiadającej 100 mg sertraliny.

Wskazania

Leczenie epizodów dużej depresji oraz w zapobieganiu jej nawrotów.
Stosowany w leczeniu lęków napadowych z towarzyszącą (lub nie) agorafobią, w leczeniu zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych (ZO-K) u dorosłych i pacjentów w wieku 6-17 lat, leczenie zespołu lęku społecznego oraz zespołu lęku pourazowego, tzw. post-traumatic stress disorder (PTSD).

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwdepresyjne poprzez blokowanie transportu serotoniny z powrotem do komórki nerwowej. Dzięki temu poziom tego neuroprzekaźnika wzrasta w ośrodkowym układzie nerwowym.

Dawkowanie

Preparat należy przyjmować doustnie, niezależnie od posiłków i pory dnia. Dawkę i częstotliwość stosowania leku określa lekarz. W czasie leczenia nie należy spożywać alkoholu i unikać stosowania preparatów ziołowych zawierających dziurawiec. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Gdy nie obserwuje się pożądanej odpowiedzi na leczenie, dawkowanie można zwiększać jednorazowo o 50 mg/dobę, w zależności od potrzeb. Maksymalna dawka leku wynosi 200 mg na dobę. Przy zwiększaniu dawki powyżej 50 mg u pacjentów w wieku 6-17 lat należy wziąć pod uwagę zazwyczaj mniejszą masę ciała dzieci od masy ciała dorosłych. Nie należy zmieniać dawkowania częściej niż raz na tydzień.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować preparatu jeżeli występuje uczulenie (nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu. Równoległe stosowanie sertraliny z inhibitorami MAO jest przeciwwskazane, może to prowadzić do wystąpienia zespołu serotoninowego (z objawami takimi jak: pobudzenie, drżenie, hipertermia). Leczenie sertraliną można rozpocząć nie wcześniej niż po dwóch tygodniach od zakończenia stosowania inhibitorów MAO a leczenie inhibitorami MAO można rozpocząć po upływie jednego tygodnia od zakończenia stosowania sertraliny. Przeciwwskazane jest także równoległe stosowanie pimozydu.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Kategoria

Leki na receptę

Producent

Postać

Stosowanie

Leczenie epizodów dużej depresji oraz w zapobieganiu jej nawrotów.Stosowany w leczeniu lęków napadowych z towarzyszącą (lub nie) agorafobią, w leczeniu zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych (ZO-K) u dorosłych i pacjentów w wieku 6-17 lat, leczenie zespołu lęku społecznego oraz zespołu lęku pourazowego, tzw. post-traumatic stress disorder (PTSD).

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwdepresyjne poprzez blokowanie transportu serotoniny z powrotem do komórki nerwowej. Dzięki temu poziom tego neuroprzekaźnika wzrasta w ośrodkowym układzie nerwowym.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.