Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Vipharm
Adres


Pojemność 30 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Arketis 20mg tabletki 30 sztuk Skład

Każda tabletka zawiera 20mg paroksetyny (w postaci paroksetyny chlorowodorku bezwodnego).

Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna (E 460), wapnia wodorofosforan dwuwodny (E 341), kroskarmeloza sodowa (E 468), krzemionka koloidalna bezwodna (E 551), magnezu stearynian (E 470b).

Arketis 20mg tabletki 30 sztuk Wskazania

Wskazany w leczeniu epizodu depresyjnego, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, lęku napadowego z agorafobią lub bez agorafobii, fobii społecznej, zespołu lęku uogólnionego, zespołu stresu pourazowego. 

Arketis 20mg tabletki 30 sztuk Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwdepresyjne. Należy do grupy silnych i selektywnie działających inhibitorów wychwytu zwrotnego 5-hydroksytryptaminy (5-HT, serotoniny) w neuronach mózgu.

Arketis 20mg tabletki 30 sztuk Dawkowanie

Lek należy przyjmować doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Zwykle lek stosuje się raz na dobę, rano, w trakcie posiłku. W przypadku epizodu depresyjnego zalecana dawka wynosi 20mg na dobę. Ogólnie, poprawa stanu pacjenta rozpoczyna się po jednym tygodniu, ale widoczna staje się od drugiego tygodnia terapii. Podobnie jak w przypadku wszystkich leków przeciwdepresyjnych, dawkowanie należy zweryfikować i jeśli to konieczne zmodyfikować do potrzeb klinicznych po upływie 3 do 4 tygodni od rozpoczęcia leczenia. Pacjenci z zaburzeniem obsesyjno-kompulsywnym powinni być leczeni przez dostatecznie długi okres, aby zapewnić ustąpienie objawów. Okres ten może trwać kilka miesięcy lub nawet dłużej, zalecana dawka wynosi 40mg na dobę. Pacjenci powinni rozpoczynać leczenie od dawki najniższej- 20mg na dobę. Dawka może być zwiększana stopniowo o 10mg, do dawki zalecanej aż do maksymalnej dawki 60mg na dobę.

Arketis 20mg tabletki 30 sztuk Przeciwwskazania

Do przeciwwskazań należy nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Paroksetyna jest przeciwwskazana w skojarzeniu z inhibitorami monoaminooksydazy (MAO). W wyjątkowych okolicznościach w skojarzeniu z paroksetyną można podać linezolid antybiotyk będący odwracalnym, nieselektywnym inhibitorem MAO), pod warunkiem, że możliwa jest ścisła obserwacja pacjenta pod kątem objawów zespołu serotoninowego i ciągłe monitorowanie ciśnienia tętniczego.

Arketis 20mg tabletki 30 sztuk Dodatkowe

Poinformuj lekarza: gdy masz nadwrażliwość na paroksetynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, jaskrę, choroby serca, cukrzycę, schorzenia nerek i/lub wątroby, padaczkę.   Gdy przyjmujesz leki należące do grupy inhibitorów MAO (monoaminoksydazy), tioridazynę, leki przeciwpadaczkowe, preparaty litu, doustne leki przeciwzakrzepowe, niesteroidowe leki przeciwzapalne oraz preparaty zawierające ziele dziurawca. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek można stosować w ciąży jedynie w przypadku ścisłych wskazań. Nie należy stosować leku podczas karmienia piersią, chyba że oczekiwane korzyści dla matki uzasadniają potencjalne ryzyko dla dziecka. 

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Stosowanie

Wskazany w leczeniu epizodu depresyjnego, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, lęku napadowego z agorafobią lub bez agorafobii, fobii społecznej, zespołu lęku uogólnionego, zespołu stresu pourazowego. 

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwdepresyjne. Należy do grupy silnych i selektywnie działających inhibitorów wychwytu zwrotnego 5-hydroksytryptaminy (5-HT, serotoniny) w neuronach mózgu.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.