Apo-Zolpin tabl.powl. 0,01g 20tabl.

Apo-Zolpin tabl.powl. 0,01g 20tabl.

Brak ocen

Producent
Aurovitas

Sokratesa 13D/27, 01-909 Warszawa

Pojemność
20 szt.
Postać


Skład

Każda tabletka powlekana zawiera 10 mg zolpidemu winianu ( Zolpidemi tartras ).

Wskazania

Preparat jest wskazany w krótkotrwałym leczeniu bezsenności.
Benzodiazepiny i preparaty podobne do benzodiazepin zaleca się tylko i wyłącznie w leczeniu ciężkiej bezsenności, zaburzającej prawidłowe funkcjonowanie lub niezwykle uciążliwej dla pacjenta.

Działanie

Preparat wykazuje działanie nasenne i uspokajające.

Dawkowanie

Lek należy przyjmować bezpośrednio przed snem. Tabletki należy stosować doustnie, popijając wodą. Czas leczenia powinien być jak najkrótszy. Leczenie trwa zazwyczaj od kilku dni do 2 tygodni. Maksymalny czas leczenia może wynosić 4 tygodnie, włączając do tego czasu okres stopniowego odstawiania leku. Schemat stopniowego odstawiania preparatu ustalany jest indywidualnie dla każdego pacjenta.Przeciwwskazania

Do przeciwwskazań w stosowaniu leku należą: ostra niewydolność wątroby, nadwrażliwość na zolpidem lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zespół bezdechu sennego, ostra niewydolność oddechowa. Preparat nie jest wskazany u dzieci i młodzież poniżej 18 lat.
Dodatkowe

Jeśli jest to możliwe, należy ustalić przyczynę bezsenności. Przed zastosowaniem preparatów nasennych należy leczyć chorobę zasadniczą, która jest przyczyną bezsenności. Brak działania terapeutycznego po upływie 7 do 14 dni leczenia zolpidemem może wskazywać na wymagającą rozpoznania chorobę psychiczną lub fizyczną.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Producent

Postać

Stosowanie

Preparat jest wskazany w krótkotrwałym leczeniu bezsenności.Benzodiazepiny i preparaty podobne do benzodiazepin zaleca się tylko i wyłącznie w leczeniu ciężkiej bezsenności, zaburzającej prawidłowe funkcjonowanie lub niezwykle uciążliwej dla pacjenta.

Działanie

Preparat wykazuje działanie nasenne i uspokajające.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem