Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Aurovitas
Adres

Sokratesa 13D/27, 01-909 Warszawa

Pojemność 28 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Apo-Lozart 50mg tabletki powlekane 28 sztuk Skład

Każda tabletka powlekana zawiera 50 mg losartanu potasowego (Losartanum kalicum) oraz 75mg laktozy jednowodnej.

Apo-Lozart 50mg tabletki powlekane 28 sztuk Wskazania

Preparat wskazany w leczeniu nadciśnienia tętniczego w terapii jednym lekiem lub w połączeniu z innymi lekami oraz w leczeniu choroby nerek u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i cukrzycą typu 2 z białkomoczem ≥ 5,0 g/dobę w skojarzeniu z innymi lekami przeciwnadciśnieniowymi.

Apo-Lozart 50mg tabletki powlekane 28 sztuk Działanie

Jest to lek przeciwnadciśnieniowy, zapobiegający skurczom ścian naczyń krwionośnych.

Apo-Lozart 50mg tabletki powlekane 28 sztuk Dawkowanie

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek można stosować przed posiłkiem lub w trakcie posiłku. Lek należy przyjmować regularnie o tej samej porze każdego dnia. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem 

Apo-Lozart 50mg tabletki powlekane 28 sztuk Przeciwwskazania

Preparat jest przeciwwskazany u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, u chorych u których stwierdzono nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie należy stosować leku w drugim i trzecim trymestrze ciąży Jednoczesne stosowanie produktu leczniczego Apo-Lozart z produktami zawierającymi aliskiren jest przeciwwskazane u chorych z cukrzycą lub zaburzeniem czynności nerek  (współczynnik filtracji kłębuszkowej, GFR<60 ml/min/1,73 m2)

Możliwe skutki uboczne: Często: zawroty głowy, niskie ciśnienie krwi, osłabienie, zmęczenie, niskie stężenie cukru we krwi, wysokie stężenie potasu we krwi. Niezbyt często: senność, ból głowy, zaburzenia snu, kołatanie serca, ostry ból w klatce piersiowej, bóle brzucha, zaparcia, biegunka, mdłości, wymioty, pokrzywka, świąd, wysypka, obrzęk. Rzadko: zapalenie naczyń krwionośnych, uczucie drętwienia i mrowienia, omdlenia, przyspieszone bicie serca, zaburzenia czynności wątroby. Tak jak inne leki stosowane w leczeniu nadciśnienia, u niektórych osoób losartan może powodować zawroty głowy lub senność. Jeżeli po zastosowaniu leku wystąpią u Ciebie zawroty głowy lub senność, przed prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn zalecana jest konsultacja z lekarzem. 

Apo-Lozart 50mg tabletki powlekane 28 sztuk Dodatkowe

Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na losartan lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, ciężkie zaburzenia czynności nerek, nietolerancje niektórych cukrów (lek zawiera laktozę). Gdy przyjmujesz inne leki na nadciśnienie, preparaty potasu, niesteroidowe leki przeciwzapalne, preparaty litu. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. 

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Stosowanie

Preparat wskazany w leczeniu nadciśnienia tętniczego w terapii jednym lekiem lub w połączeniu z innymi lekami oraz w leczeniu choroby nerek u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i cukrzycą typu 2 z białkomoczem ≥ 5,0 g/dobę w skojarzeniu z innymi lekami przeciwnadciśnieniowymi.

Działanie

Jest to lek przeciwnadciśnieniowy, zapobiegający skurczom ścian naczyń krwionośnych.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.