product-image
Anapran 550 mg tabletki powlekane 60 sztuk
41.36 zł
product-logo

Anapran 550 mg tabletki powlekane 60 sztuk

Brak ocen
Skład

Jedna tabletka powlekana zawiera 550 mg naproksenu sodowego (Naproxenum natricum) oraz  43,30 mg laktozy jednowodnej oraz 50,2 mg sodu.

Dawkowanie

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Uwaga! W trakcie leczenia nie należy pić alkoholu.

Działanie

Lek zmniejsza objawy odpowiedzi zapalnej (obrzęk, podwyższona temperatura ciała, ból oraz sztywność stawów). Wykazuje działanie hamujące agregację płytek krwi. Preparat zawiera naproksen w postaci soli sodowej, co zapewnia szybsze wchłanianie substancji czynnej i szybsze rozpoczęcie działania przeciwbólowego.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania preparatu jest leczenie objawowe reumatoidalnego zapalenia stawów, młodzieńczego przewlekłego zapalenia stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów, zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa, zapalenia ścięgien i kaletek maziowych. Napady dny moczanowej. Preparat stosuje się również jako lek przeciwbólowy w bólach o niewielkim lub umiarkowanym nasileniu, np. podczas bolesnego miesiączkowania. 

Przeciwwskazania

Nie należy stosować preparatu u kobiet karmiących piersią. Nie stosować u dzieci i młodzieży do 16. roku życia z wyjątkiem stosowania w przebiegu młodzieńczego reumatoidalnego zapalenia stawów. Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu jest uczulenie na kwas acetylosalicylowy lub na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Stosowanie preparatu jest bezwzględnie przeciwwskazane u osób z czynną lub przebytą chorobą wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, krwawieniem lub perforacją oraz­ z ciężką niewydolnością nerek, wątroby lub serca

­

Dodatkowe

Spożywanie alkoholu i palenie tytoniu istotnie zwiększa ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Kategoria

Producent

Postać

Stosowanie

Wskazaniem do stosowania preparatu jest leczenie objawowe reumatoidalnego zapalenia stawów, młodzieńczego przewlekłego zapalenia stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów, zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa, zapalenia ścięgien i kaletek maziowych. Napady dny moczanowej. Preparat stosuje się również jako lek przeciwbólowy w bólach o niewielkim lub umiarkowanym nasileniu, np. podczas bolesnego miesiączkowania. 

Działanie

Lek zmniejsza objawy odpowiedzi zapalnej (obrzęk, podwyższona temperatura ciała, ból oraz sztywność stawów). Wykazuje działanie hamujące agregację płytek krwi. Preparat zawiera naproksen w postaci soli sodowej, co zapewnia szybsze wchłanianie substancji czynnej i szybsze rozpoczęcie działania przeciwbólowego.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

Pola oznaczone * są wymagane

Zasady ochrony danych osobowych

Dlaczego my?

why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem

cookies Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.