Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent
Adres


Pojemność 30 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Alpragen 1 mg tabletki 30 sztuk Skład

Jedna tabletka zawiera 1 mg alprazolamu (Alprazolamum).

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna 92,00 mg, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, sodu benzoesan, sól sodowa bursztynianu dioktylu, powidon, krzemionka koloidalna, sól sodowa glikolanu skrobi, magnezu stearynian, indygotyna (E 132)

Alpragen 1 mg tabletki 30 sztuk Wskazania

Alprazolam stosuje się przez krótki okres w leczeniu ciężkich zaburzeń lękowych. 

Alpragen 1 mg tabletki 30 sztuk Działanie

Preparat wywiera silne działanie przeciwlękowe, przy zachowaniu działania zmniejszającego napięcie mięśniowe, przeciwdrgawkowe oraz sedatywnego i nasennego.

Alprazolam jest pochodną benzodiazepiny, wywiera zależne od dawki działanie hamujące na OUN, począwszy od uspokojenia, poprzez sen do śpiączki.

Alpragen 1 mg tabletki 30 sztuk Dawkowanie

Doustnie. Lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.   Uwaga! Nie należy stosować leku Alpragen dłużej niż zalecił to lekarz i zazwyczaj nie dłużej niż 8-12 tygodni.Leczenie alprazolamem powinno być krótkotrwałe, ponieważ może prowadzić do uzależnienia. Nie należy stosować leku Alpragen u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem. 

Alpragen 1 mg tabletki 30 sztuk Przeciwwskazania

Alprazolam jest przeciwwskazany u pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością na benzodiazepiny, alprazolam lub na którykolwiek ze składników produktu, z miastenią, ciężką niewydolnością oddechową, zespołem bezdechu sennego, ciężką niewydolnością wątroby, ostrym zatruciem alkoholem lub innymi substancjami, przyjmujących substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, jaskrą z wąskim kontem przesączania.

Alpragen 1 mg tabletki 30 sztuk Dodatkowe

Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na alprazolam, inne benzodiazepiny lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, jaskrę, nużliwość mięśniową (miastenię), trudności z oddychaniem lub chorobę płuc, zespól bezdechy sennego, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, depresję lub zaburzenia lękowe związane z depresją, nietolerancję niektórych cukrów (lek zawiera laktozę).   Gdy przyjmujesz leki stosowane w zaburzeń lękowych, depresji oraz zaburzeń snu, leki stosowane w leczeniu zaburzeń chorób psychicznych, leki przeciwdepresyjne, leki przeciwpadaczkowe, leki przeciwalergiczne, leki stosowane w leczeniu zakażeń grzybiczych (ketokonazol, itrakonazol), cymetydynę (lek stosowany w leczeniu wrzodów żołądka), doustne środki antykoncepcyjne, diltiazem (stosowany w leczeniu dusznicy bolesnej i nadciśnienia), niektóre antybiotyki (np. erytromycynę), leki stosowane w leczeniu HIV (np. rytonawir), narkotyczne leki przeciwbólowe. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Uwaga! W przypadku planowanej operacji w znieczuleniu ogólnym należy poinformować lekarza o przyjmowaniu leku Alpragen.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W okresie ciąży nie należy stosować leku Alpragen bez omówienia z lekarzem możliwego ryzyka i korzyści związanych ze stosowaniem tego leku. Nie należy stosować leku Alpragen w czasie karmienia piersią. 

Alpragen powoduje zaburzenia sprawności psychofizycznej. Sedacja, amnezja, zaburzenie zdolności koncentracji i czynności mięśni mogą mieć niekorzystny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych. Pacjentów należy ostrzec przed takim niebezpieczeństwem i doradzać im, aby w czasie leczenia nie prowadzili pojazdów ani nie obsługiwali maszyn. Alkohol nasila takie działanie. W przypadku niewystarczającej ilości snu prawdopodobieństwo pogorszenia koncentracji uwagi zwiększa się

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Stosowanie

Alprazolam stosuje się przez krótki okres w leczeniu ciężkich zaburzeń lękowych. 

Działanie

Preparat wywiera silne działanie przeciwlękowe, przy zachowaniu działania zmniejszającego napięcie mięśniowe, przeciwdrgawkowe oraz sedatywnego i nasennego.Alprazolam jest pochodną benzodiazepiny, wywiera zależne od dawki działanie hamujące na OUN, począwszy od uspokojenia, poprzez sen do śpiączki.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.