Alpragen 1 mg tabletki 30 sztuk

Alpragen 1 mg tabletki 30 sztuk

Brak ocen

Producent
Viatris Limited

Damastown Industrial Park
Mulhuddart, Dublin 15 

Pojemność
30 szt.
Postać


Skład

Jedna tabletka zawiera 1 mg alprazolamu (Alprazolamum).

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna 92,00 mg, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, sodu benzoesan, sól sodowa bursztynianu dioktylu, powidon, krzemionka koloidalna, sól sodowa glikolanu skrobi, magnezu stearynian, indygotyna (E 132)

Wskazania

Alprazolam stosuje się przez krótki okres w leczeniu ciężkich zaburzeń lękowych. 

Działanie

Preparat wywiera silne działanie przeciwlękowe, przy zachowaniu działania zmniejszającego napięcie mięśniowe, przeciwdrgawkowe oraz sedatywnego i nasennego.

Alprazolam jest pochodną benzodiazepiny, wywiera zależne od dawki działanie hamujące na OUN, począwszy od uspokojenia, poprzez sen do śpiączki.

Dawkowanie

Doustnie. Lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.   Uwaga! Nie należy stosować leku Alpragen dłużej niż zalecił to lekarz i zazwyczaj nie dłużej niż 8-12 tygodni.Leczenie alprazolamem powinno być krótkotrwałe, ponieważ może prowadzić do uzależnienia. Nie należy stosować leku Alpragen u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem. 

Przeciwwskazania

Alprazolam jest przeciwwskazany u pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością na benzodiazepiny, alprazolam lub na którykolwiek ze składników produktu, z miastenią, ciężką niewydolnością oddechową, zespołem bezdechu sennego, ciężką niewydolnością wątroby, ostrym zatruciem alkoholem lub innymi substancjami, przyjmujących substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, jaskrą z wąskim kontem przesączania.

Dodatkowe

Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na alprazolam, inne benzodiazepiny lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, jaskrę, nużliwość mięśniową (miastenię), trudności z oddychaniem lub chorobę płuc, zespól bezdechy sennego, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, depresję lub zaburzenia lękowe związane z depresją, nietolerancję niektórych cukrów (lek zawiera laktozę).   Gdy przyjmujesz leki stosowane w zaburzeń lękowych, depresji oraz zaburzeń snu, leki stosowane w leczeniu zaburzeń chorób psychicznych, leki przeciwdepresyjne, leki przeciwpadaczkowe, leki przeciwalergiczne, leki stosowane w leczeniu zakażeń grzybiczych (ketokonazol, itrakonazol), cymetydynę (lek stosowany w leczeniu wrzodów żołądka), doustne środki antykoncepcyjne, diltiazem (stosowany w leczeniu dusznicy bolesnej i nadciśnienia), niektóre antybiotyki (np. erytromycynę), leki stosowane w leczeniu HIV (np. rytonawir), narkotyczne leki przeciwbólowe. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Uwaga! W przypadku planowanej operacji w znieczuleniu ogólnym należy poinformować lekarza o przyjmowaniu leku Alpragen.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W okresie ciąży nie należy stosować leku Alpragen bez omówienia z lekarzem możliwego ryzyka i korzyści związanych ze stosowaniem tego leku. Nie należy stosować leku Alpragen w czasie karmienia piersią. 

Alpragen powoduje zaburzenia sprawności psychofizycznej. Sedacja, amnezja, zaburzenie zdolności koncentracji i czynności mięśni mogą mieć niekorzystny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych. Pacjentów należy ostrzec przed takim niebezpieczeństwem i doradzać im, aby w czasie leczenia nie prowadzili pojazdów ani nie obsługiwali maszyn. Alkohol nasila takie działanie. W przypadku niewystarczającej ilości snu prawdopodobieństwo pogorszenia koncentracji uwagi zwiększa się

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Postać

Stosowanie

Alprazolam stosuje się przez krótki okres w leczeniu ciężkich zaburzeń lękowych. 

Działanie

Preparat wywiera silne działanie przeciwlękowe, przy zachowaniu działania zmniejszającego napięcie mięśniowe, przeciwdrgawkowe oraz sedatywnego i nasennego.Alprazolam jest pochodną benzodiazepiny, wywiera zależne od dawki działanie hamujące na OUN, począwszy od uspokojenia, poprzez sen do śpiączki.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem