zdjecie zdjecie
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Allergan
Adres


Pojemność 5 ml
Postać Płyn
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Skład

1 ml roztworu zawiera 2,0 mg brymonidyny winianu, co odpowiada 1,3 mg brymonidyny. Substancje pomocnicze:  0,05 mg/ml chlorkek benzalkoniowy, alkohol poliwinylowy, sodu chlorek, sodu cytrynian dwuwodny, kwas cytrynowy jednowodny, kwas solny (do uzyskania pH od 6,3 do 6,5), sodu wodorotlenek (do uzyskania pH od 6,3 do 6,5), woda oczyszczona.

Wskazania

Preparat stosowany w celu obniżenia ciśnienia śródgałkowego u pacjentów z jaskrą z otwartym kątem lub nadciśnieniem ocznym.

W monoterapii u pacjentów, u których leczenie miejscowymi lekami blokującymi receptoryβ-adrenergiczne (beta-adrenolitykami) jest przeciwwskazane.

Działanie

Preparat wykazuje działanie miejscowe, obniżając ciśnienie wewnątrzgałkowe zarówno przez zmniejszenie wytwarzania cieczy wodnistej jak i przez zwiększenie jej odpływu.

Dawkowanie

Miejscowo, do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Po zakropleniu leku zaleca się uciśnięcie przez 1 minutę worka łzowego w kącie przyśrodkowym oka. Uwaga! Przed zastosowaniem leku należy wyjąć miękkie soczewki kontaktowe i można je ponownie założyć 15 minut po podaniu leku. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem. 

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie należy stosować leku u noworodków i dzieci poniżej 2lat. Pacjenci przyjmujący inhibitory oksydazy monoaminowej (IMAO) oraz pacjenci przyjmujący leki przeciwdepresyjne, które wpływają na przewodnictwo noradrenergiczne (np. trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne i mianseryna) nie powinni stosować tego preparatu.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Kategoria

Leki na receptę

Producent

Postać

Stosowanie

Preparat stosowany w celu obniżenia ciśnienia śródgałkowego u pacjentów z jaskrą z otwartym kątem lub nadciśnieniem ocznym.W monoterapii u pacjentów, u których leczenie miejscowymi lekami blokującymi receptoryβ-adrenergiczne (beta-adrenolitykami) jest przeciwwskazane.

Działanie

Preparat wykazuje działanie miejscowe, obniżając ciśnienie wewnątrzgałkowe zarówno przez zmniejszenie wytwarzania cieczy wodnistej jak i przez zwiększenie jej odpływu.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.