Alphagan 0,2% krople do oczu 5 ml

Alphagan 0,2% krople do oczu 5 ml

Brak ocen

Skład

1 ml roztworu zawiera 2,0 mg brymonidyny winianu, co odpowiada 1,3 mg brymonidyny. Substancje pomocnicze:  0,05 mg/ml chlorkek benzalkoniowy, alkohol poliwinylowy, sodu chlorek, sodu cytrynian dwuwodny, kwas cytrynowy jednowodny, kwas solny (do uzyskania pH od 6,3 do 6,5), sodu wodorotlenek (do uzyskania pH od 6,3 do 6,5), woda oczyszczona.

Wskazania

Preparat stosowany w celu obniżenia ciśnienia śródgałkowego u pacjentów z jaskrą z otwartym kątem lub nadciśnieniem ocznym.

W monoterapii u pacjentów, u których leczenie miejscowymi lekami blokującymi receptoryβ-adrenergiczne (beta-adrenolitykami) jest przeciwwskazane.

Działanie

Preparat wykazuje działanie miejscowe, obniżając ciśnienie wewnątrzgałkowe zarówno przez zmniejszenie wytwarzania cieczy wodnistej jak i przez zwiększenie jej odpływu.

Dawkowanie

Miejscowo, do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Po zakropleniu leku zaleca się uciśnięcie przez 1 minutę worka łzowego w kącie przyśrodkowym oka. Uwaga! Przed zastosowaniem leku należy wyjąć miękkie soczewki kontaktowe i można je ponownie założyć 15 minut po podaniu leku. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem. 

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie należy stosować leku u noworodków i dzieci poniżej 2lat. Pacjenci przyjmujący inhibitory oksydazy monoaminowej (IMAO) oraz pacjenci przyjmujący leki przeciwdepresyjne, które wpływają na przewodnictwo noradrenergiczne (np. trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne i mianseryna) nie powinni stosować tego preparatu.

Dodatkowe

Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, chorobę niedokrwienną serca, depresję, niewydolność krążenia mózgowego, zespół Raynauda, niedociśnienie ortostatyczne, zakrzepowo-zarostowe zapalenie naczyń, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek. Gdy przyjmujesz leki należące do grupy inhibitorów monoaminooksydazy (IMAO), leki przeciwdepresyjne, leki przeciwnadciśnieniowe, glikozydy nasercowe, leki uspokajające, opioidy. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeżeli stosujesz kilka leków okulistycznych należy zachować co najmniej 5-15 minutową przerwę pomiędzy aplikacją każdego z nich. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W okresie ciąży lek stosowanie leku ograniczone jest do przypadków, gdy jest to bezwzględnie wskazane. Nie stosować w okresie karmienia piersią. 

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Producent

Postać

Stosowanie

Preparat stosowany w celu obniżenia ciśnienia śródgałkowego u pacjentów z jaskrą z otwartym kątem lub nadciśnieniem ocznym. W monoterapii u pacjentów, u których leczenie miejscowymi lekami blokującymi receptoryβ-adrenergiczne (beta-adrenolitykami) jest przeciwwskazane.

Działanie

Preparat wykazuje działanie miejscowe, obniżając ciśnienie wewnątrzgałkowe zarówno przez zmniejszenie wytwarzania cieczy wodnistej jak i przez zwiększenie jej odpływu.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem