zdjecie zdjecie

Abaktal tabletki powlekane 400mg 10 sztuk

Producent Sandoz
Pojemność 10 szt.
Postać Tabletki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Lek na receptę TAK

Spis treści:

Skład

Substancją czynną preparatu jest pefloksacyna.

Wskazania

Zakażenia układu oddechowego, moczowo-płciowego (także rzeżączka), przewodu pokarmowego, jamy brzusznej, kości, stawów, skóry i tkanek miękkich. 

Działanie

Przeciwbakteryjne.

Dawkowanie

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Lek przyjmować w trakcie posiłku. Podczas leczenia należy przyjmować duże ilości płynów.   Uwaga! Nie zaleca się intensywnego nasłoneczniania w czasie leczenia i w ciągu 4 dni po jego zakończeniu. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego w celu leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani stosować w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem. 

Przeciwwskazania

-uczulenie (nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu, pszenicę lub inne chinolony.

- choroby ośrodkowego układu nerwowego (np. padaczka lub miażdżyca mózgowych naczyń krwionośnych)
- niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.


Nie stosować preparatu u dzieci i młodzieży do 18. roku życia.
Przeciwwskazane jest stosowanie preparatu u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Opinie o Abaktal tabletki powlekane 400mg 10 sztuk

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.