product-image
FluControl Max 10 tabletek
7.02 zł

Niedostępny

FluControl Max 10 tabletek

FluControl Max 10 tabletek

5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(1)


Producent
Aflofarm

ul. Partyzancka 133/151, 95-200 Pabianice

Pojemność
10szt.
Postać


Niedostępny

7.02 zł

Opis

FluControl Max to produkt leczniczy zawierający połączenie paracetamolu z chlorofenaminą oraz fenylefryną. 

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, fenylefryny chlorowodorek i chlorofenaminy melainian.

1 tabletka zawiera: 650 mg paracetamolu, 10 mg fenylefryny chlorowodorku i 4 mg chlorofenaminy maleinianu. 

Pozostałe składniki to: rdzeń tabletki: powidon K30, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, Prosolv Easy tab SP: celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, sodu stearylofumaran, karmoksymetyloskrobia sodowa A, otoczka tabletki: hypromeloza, hydroksypropyloceluloza, brąz HT (E155), czerwień koszenilowa (E124), Capol 1295 (wosk biały + wosk Carnauba).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka w razie konieczności dawkę można powtarzać, lecz nie częściej niż co 4-6 godzin.

Działanie

Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo.

Chlorofenamina działa przeciwhistaminowo, zmniejsza ilość wydzieliny z nosa. 

Fenylefrynna zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa.

Wskazania

Lek FluControl Max stosuje się objawowo w przeziębieniach i grypie, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem, obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny. 

Kiedy nie przyjmować leku FluControl Max:

Jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol, fenylefryny chlorowodorek, chlorofenaminy melainian lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby i (lub) nerek.

Jeśli pacjent ma nadciśnienie tętnicze.

Jeśli pacjent ma zaburzenia rytmu serca.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często występujące działania niepożądane (mogą występować rzadziej niż u 1 na 10 osób): senność, nudności i osłabienie mięśniowe, problemy z ruchami w obrębie twarzy, sztywność, drżenia, zmiany odczuwania wrażeń i odgłosów, suchość w jamie ustnej.

Niezbyt często występujące działania niepożądane (mogą występować rzadziej niż u 1 na 100 osób) lub rzadko (mogą występować rzadziej niż u 1 na 1000 osób): pobudzenie nerwowe, ucisk w klatce piersiowej, sapanie, szybkie lub nieregularne bicie serca, uczulenie na światło, krzyżowa alergia na leki podobne do chlorofenaminy.

Rzadko występujące działania niepożądane (mogą występować rzadziej niż u 1 na 1000 osób) alergiczne zapalenie skóry, żółtaczka, zawał mięśnia sercowego, zaburzenia rytmu serca, niestrawność, nudności i biegunka.

Częstość nieznana działań niepożądanych (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): zawroty głowy, ból lub dyskomfort w klatce piersiowej, skurcz naczyń krwionośnych, zimne kończyny (stopy lub ręce).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania.
W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25 oC.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ze względu na zawartość paracetamolu jeżeli pacjent stosuje jakikolwiek z niżej wymienionych leków, może zaistnieć konieczność zmiany dawki lub przerwania leczenia: doustne leki przeciwzakrzepowe (acenokumarol, warfaryna), leki przeciwpadaczkowe (lamotrygina, fenytoina i inne hydantoiny, fenobarbital, metylofenobarbital, prymidon, karbamazepina), leki przeciwgruźlicze (izoniazyd, ryfampicyna), barbiturany (stosowane jako leki do znieczulenia ogólnego, uspokajające i przeciwdrgawkowe), węgiel aktywowany (adsorbent), cholestyramina (stosowana do zmniejszenia stężenia cholesterolu we krwi).

Ze względu na zawartość fenylefryny jeżeli pacjent stosuje jakikolwiek z niżej wymienionych leków, może zaistnieć konieczność przerwania leczenia lub opóźnienie podania go o co najmniej 15 dni: inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) (leki stosowane m.in. w leczeniu depresji i choroby
Parkinsona). Należy odłożyć podawanie leku FluControl Max o co najmniej 15 dni od zakończenia leczenia tymi lekami, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, wziewne leki znieczulające, leki przeciwnadciśnieniowe (obniżające ciśnienie tętnicze), leki powodujące utratę potasu (takie jak diuretyki do leczenia nadciśnienia i inne), leki mające wpływ na przewodzenie w sercu (stosowane w chorobach serca), takie jak glikozydy nasercowe, siarczan atropiny (stosowany m.in. w chorobach serca i układu pokarmowego).

Ze względu na zawartość chlorofenaminy jednoczesne zastosowanie następujących leków może nasilić wystąpienie działań niepożądanych: leki wywołujące depresję ośrodkowego układu nerwowego (takie jak leki stosowane do leczenia bezsenności lub lęku), inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) (leki stosowane m.in. w leczeniu depresji), trójpierścieniowe lub czteropierścieniowe leki przeciwdepresyjne. 

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Przyjmowanie leków w trakcie ciąży może być szkodliwe dla zarodka.

W czasie ciąży nie wolno stosować leku FluControl Max, chyba ze lekarz podejmie taką decyzję.

Paracetamol i chlorofenamina przenikajądo mleka matki, dlatego nie należy przyjmować leku w okresie karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i maszyn

Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Jeśli wystąpi senność i uspokojenie, nie należy prowadzić pojazdu ani obsługiwać maszyn.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Producent

Postać

Stosowanie

Lek FluControl Max stosuje się objawowo w przeziębieniach i grypie, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem, obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny. 

Działanie

Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Chlorofenamina działa przeciwhistaminowo, zmniejsza ilość wydzieliny z nosa.  Fenylefrynna zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa.

Kluczowy składnik

paracetamol
fenylefryna
chlorfeniramina

Sposób aplikacji

doustnie

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Karolina
Flucontrol max sprawdza się doskonale w przeziębieniach. Zawsze leży w mojej apteczce. Pomaga zwalczyć ból, gorączkę i uporać się z zapchanym nosem. Ma dobre opinie, niska cena. Tańszy zamiennik droższych leków. Skuteczny i działa naprawdę szybko, nie powodując przy tym senności. Polecam, lek wart zakupu.

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem