Żeń-szeń Ginseng 350mg 30 kapsułek

cena
19,67 zł
Producent Krka Polska
Pojemność 30 szt.
Postać leku Kapsułki
Dostępna ilość
Brak produktu

Skład

Suchy wyciag z korzenia żeń-szenia, laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, substancje przeciwzbrylające (talk, dwutlenek krzemu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych), żelatyna oraz barwniki (tlenek żelaza, dwutlenek tytanu). Może zawierać śladowe ilości mleka.

1 kapsułka twarda zawiera 350 mg standaryzowanego suchego wyciągu z korzenia żeń-szenia (Panax ginseng radicis extractum siccum); co odpowiada 492 mg surowca.

Wskazania

Nadmierne wyczerpanie psychiczne i fizyczne, zmniejszona zdolność koncentracji, okres rekonwalescencji, ogólne wyczerpanie i spadek witalności, zwłaszcza u osób w podeszłym wieku.

Działanie

Suchy wyciąg z korzenia żeń-szeń otrzymuje się w wyniku ekstrakcji korzeni rośliny Panax ginseng z rodzaju Araliaceae. Korzeń żeń-szenia był używany w medycynie Dalekiego Wschodu od ponad 5000 lat. Jest to ciągle jeden z najpopularniejszych leków. Żeń-szeń w medycynie chińskiej jest stosowany jako lek ogólnie tonizujący i przedłużający życie..

Substancjami czynnymi korzenia żeń-szenia są ginsenozydy, czyli saponozydy trójterpenowe o działaniu adaptacyjnym. Żeń-szeń wzmaga naturalne mechanizmy obronne organizmu i w ten sposób zmniejsza częstość zakażeń. Ponadto wpływa na ośrodkowy układ nerwowy pobudzająco poprawiając zdolności intelektualne i przedłużając czas wystąpienia objawów zmęczenia psychicznego. Żeń-szeń ma korzystny wpływ na przemianę lipidów i cholesterolu. Korzystny wpływ na przemianę materii znajduje wyraz w poprawie kondycji psychicznej i fizycznej.

Dawkowanie

Dorośli: 1 kapsułka na dobę podczas posiłku, najlepiej rano. Kapsułki należy połknąć, popijając płynem. Produkt nie jest zalecany dla dzieci oraz kobiet w ciąży i kobiet karmiących.

Opinie o Żeń-szeń Ginseng 350mg 30 kapsułek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili Żeń-szeń Ginseng 350mg 30 kapsułek kupili także:

Bestsellery

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.