Vitrum Calcium 600 Witamina D400 x 60 tabletek

cena
23,28 zł
Producent Unipharm
Pojemność 60 szt
Postać leku Tabletki

Dostępna ilość
Brak produktu

Skład

1 tabletka zawiera:

Wapń elementarny - 600 mg - w postaci węglanu wapnia z muszli ostryg - 1500 mg                                                                                      

Witamina D3  (cholekalcyferol) - 400 j.m. (10 µg)

Wskazania

UZUPEŁNIA codzienną dietę w wapń i witaminę D, ZAPOBIEGA utracie wapnia z kości w każdym okresie życia, ZMNIEJSZA tempo utraty wapnia z organizmu po 50 roku życia.Preparat zawierający wapń i witaminę D3 w idealnie skomponowanych proporcjach. Wapń w preparacie pozyskano z muszli ostryg morskich. Jego przyswajanie przez organizm jest tak duże, że można go porównać z ilością wapnia pochodzącą z mleka. Vitrum Calcium600 D400, z racji zawartości dużych dawek wapnia i witaminy D3, polecany jest osobom dorosłym, zwłaszcza obciążonych ryzykiem osteoporozy, kobietom po menopauzie oraz osobom starszym.

Działanie

Wapń jest pierwiastkiem biorącym udział w tworzeniu i mineralizacji tkanki kostnej na przestrzeni całego życia człowieka. W żołądku węglan wapnia reaguje z kwasem solnym i tworzy chlorek wapnia. Jest on najlepiej przyswajalnym związkiem wapnia (aż w 39%), nie zakwaszającym środowiska żołądka. Dzięki temu mogą go bezpiecznie stosować nawet pacjenci z chorobą wrzodową żołądka. Wchłonięta z jelita witamina D3 (cholekalcyferol) transportowana jest do wątroby, a następnie do nerek, gdzie wskutek procesu biologicznego zamienia się w kalcytriol. Metabolit ten niezbędny jest podczas wchłaniania i wykorzystania wapnia do mineralizacji kości. Stymuluje również przyswajanie wapnia i fosforanów w jelicie cienkim.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież od 12. roku życia – 1 tabletka dziennie w trakcie posiłku

Vitrum Calcium 600 Witamina D400 x 60 tabletek

bardzo dobry lek.,

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Vitrum Calcium 600 Witamina D400 x 60 tabletek kupili także:

Vitrum D3 Forte 2000j.m. witamina D3 naturalnego pochodzenia 120 kapsułek
NOWOŚĆ
© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.