Vitrum Calcium 1250 120 tabletek

cena
36,49 zł
Ilość:
Producent Unipharm
Pojemność 120 szt.
Postać leku Tabletki

Dostępna ilość
100% Complete

Skład

1 tabletka zawiera: Węglan wapnia 1250 mg (w tym 500 mg wapnia elementarnego) Witamina D3 200 j.m. Substancje pomocnicze: stearynian magnezu, polimer soli sodowej karboksymetylocelulozy, krzemionka, hydroksypropylometyloceluloza606, hydroksypropylometyloceluloza615, dwutlenek tytanu, ryboflawina, błękit brylantowy.

Wskazania

uzupełnienie codziennej diety osób dorosłych w wapń i witaminę D3, profilaktyka i leczenie osteoporozy, a także osteomalacji, rekonwalescencja po złamaniach kości i długotrwałym unieruchomieniu, w okresie intensywnego wzrostu szkieletu u młodzieży i dzieci.

Działanie

W żołądku węglan wapnia reaguje z kwasem solnym i tworzy chlorek wapnia. Jest on najlepiej przyswajalnym związkiem wapnia, nie zakwaszającym środowiska żołądka. Dzięki temu mogą go bezpiecznie stosować nawet pacjenci z chorobą wrzodową żołądka. Wchłonięta z jelita witamina D (cholecalcyferol) transportowana jest do wątroby, a następnie do nerek, gdzie wskutek procesu biologicznego zamienia się w kalcytriol. Metabolit ten niezbędny jest podczas wchłaniania i wykorzystania wapnia do mineralizacji kości. Stymuluje również przyswajanie wapnia i fosforanów w jelicie cienkim.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci od 12 roku życia - jedna 1 do dwóch 2 tabletek dziennie w trakcie posiłku.

Vitrum Calcium 1250 120 tabletek

skuteczny,

skuteczny,

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Vitrum Calcium 1250 120 tabletek kupili także:

Vitrum D3 Forte 2000j.m. witamina D3 naturalnego pochodzenia 120 kapsułek
NOWOŚĆ
NutroPharma Beta Karoten Sun 90 kapsułek
NOWOŚĆ
© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.