Vitbaby D+K 400j.m. 30 kapsułek twist-off

cena
14,68 zł
Ilość:
Producent Salvum
Pojemność 30 szt.
Postać leku Kapsułki
Dostępna ilość
100% Complete

Skład

witamina D (cholekalcyferol), witamina K (fitomenadion); olej MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha).
Składniki otoczki: żelatyna, glicerol (stbilizator), woda oczyszczona.

Wskazania

Witamina D i K zawarta w produkcie Vitbaby D+K przeznaczona jest do postępowania dietetycznego dla niemowląt w profilaktyce krzywicy, niedoboru witaminy D oraz w profilaktyce krwawień z powodu niedoboru witaminy K.
Witamina D jest niezbędna do prawidłowego rozwoju kości oraz zębów. Bierze udział w procesie wchłaniania wapnia i fosforu. Jej niedobór może prowadzić do krzywicy. Najlepszą formą żywienia dziecka w pierwszych miesiącach życia jest karmienie piersią. Zawartość witaminy D w pokarmie matki może być jednak niewystarczająca. Ponadto synteza witaminy D w skórze dziecka w okresie jesienno-zimowym jest ograniczona z powodu mniejszego nasłonecznienia. Z tych względów zaleca się uzupełnianie niedoborów witaminy D w codziennej diecie dziecka.
Rekomendowana dzienna dawka witaminy D to 400 j.m. (10 µg), co odpowiada zawartości jednej kapsułki otwieranej "twist-off" preparatu Vitbaby D.
Witamina K odgrywa istotną rolę w procesie krzepnięcia krwi. Niedobór witaminy K występujący szczególnie u noworodków i niemowląt do ukończenia 3 miesiąca życia, może prowadzić do wystąpienia krwawienia. Podawanie witaminy K jest szczególnie istotne u dzieci karmionych piersią, ponieważ pokarm matki zawiera znikome ilości tego składnika. Codzienne podawanie witaminy K w kapsułkach twist-off nie zastępuje podania witaminy K w jednorazowej dawce po urodzeniu, w szpitalu.
Rekomendowana dzienna dawka witaminy K dla noworodków i niemowląt karmionych piersią to 25 µg od 2 tygodnia do ukończenia 3 miesiąca życia.

Dawkowanie

Zaleca się stosować 1 kapsułkę "twist-off" dziennie. Należy przekręcić i oderwać końcówkę, a następnie wycisnąć zawartość do ust dziecka lub ściągniętego pokarmu matki. Zachować ostrożność przy podawaniu aby dziecko nie połknęło kapsułki. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Dodatkowe

Opakowanie zawiera 30 kapsułek „twist-off”
Preparat przechowywać w temperaturze pokojowej w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Nie zamrażać. Chronić przed światłem.

Opinie o Vitbaby D+K 400j.m. 30 kapsułek twist-off

Paweł

Mogę powiedzieć iż dzieciom nie przeszkadza w smaku, mój synek wypróbował. Pozytyw,

Ela

Kompleksowe witaminki dla moich pociech. Polecam.,

Wiktoria

Te witaminy są niezbędne dla właściwego rozwoju dziecka. Super produkt od sprawdzonej apteki. ,

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili Vitbaby D+K 400j.m. 30 kapsułek twist-off kupili także:

Long 4 Lashes serum przyspieszające wzrost rzęs 3 ml

Średnia długość życia rzęs to 3 - 6 miesięcy. Rzęsa rośnie jedynie przez pierwszy miesiąc, następnie przechodzi do fazy stacjonarnej, by po kilku miesiącach wypaść.  Składnik czynny serum Long 4 lashes - bimatoprost działa na rzęsy zarówno w  fazie ich wzrostu pobudzając go oraz zwiększając liczbę rzęs oraz w fazie drugiej – przedłużając życie rzęs.

Pierwsze efekty działania Long 4 lashes serum do rzęs widoczne są już po 3 tygodniach stosowania. Po tym czasie rzęsy są mocniejsze i łatwiej się rozczesują. Po zakończeniu kuracji, czyli po upływie 6 miesięcy rzęsy są dłuższe, pogrubione, gęstsze, o głębokim kolorze. 

Feminovit + DHA dla kobiet w ciąży i karmiących piersią 30 kapsułek

Feminovit+DHA został skomponowany w taki sposób, aby wspomagał prawidłowe funkcjonowanie organizmu kobiety już od momentu planowania macierzyństwa, poprzez wszystkie etapy ciąży, aż do końca okresu karmienia piersią.

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.