Vitaminum E 100mg 30 kapsułek elastycznych OMEGA PHARMA

cena
4,65 zł
Producent Omega Pharma
Pojemność 30 szt.
Postać leku Kapsułki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
Brak produktu

Skład

Substancje czynne: - witamina E (octan a-tokoferolu) 100 mg  Substancje pomocnicze: - olej arachidowy

Wskazania

Wskazania do stosowania leku Vitaminum E to zapobieganie i leczenie stanów niedoboru witaminy E oraz zapobieganie zmianom związanym ze wzmożonym wytwarzaniem wolnych rodników i procesami stresu oksydacyjnego.

Zwiększone zapotrzebowanie lub niedobory witaminy E mogą występować między innymi w następujących okolicznościach:

- miażdżyca naczyń krwionośnych i choroba niedokrwienna serca, - zmiany związane ze starzeniem się organizmu,- oddziaływanie szkodliwych czynników środowiskowych (zanieczyszczenia, promieniowanie UV), - zaburzenia odpornościowe.

Działanie

Vitaminum E jest lekiem zawierającym witaminę E w dawce 100 mg. Witamina E hamuje utlenianie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, zapobiega wytwarzaniu wolnych rodników i nadtlenków oraz działa stabilizująco na błony komórkowe.

Dawkowanie

Dorośli: W profilaktyce zwykle stosuje się jedną kapsułkę na dobę, w niedoborach 2 lub 3 razy na dobę po jednej kapsułce. Lek zażywa się podczas posiłku z niewielką ilością płynu.

Przeciwwskazania

Nie należy zażywać leku, jeśli występuje nadwrażliwość na witaminę E, hiperwitaminoza E, zespół złego wchłaniania tłuszczów.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Ciąża i karmienie piersią - nie należy stosować leku bez zalecenia lekarza.

Opinie o Vitaminum E 100mg 30 kapsułek elastycznych OMEGA PHARMA

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili Vitaminum E 100mg 30 kapsułek elastycznych OMEGA PHARMA kupili także:

Bestsellery

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.