Vita D twist off 45 kapsułek

cena
17,84 zł
Ilość:
Producent Vitis Pharma
Pojemność 45 szt.
Postać leku Kapsułki
Dostępna ilość
100% Complete

Skład

witamina D 10 µg, olej MCT, substancja przeciwutleniająca: mieszanina tokoferoli; otoczka kapsułki: żelatyna spożywcza, glicerol.

Wskazania

witamina D dla niemowląt karmionych piersią – do stosowania już od pierwszych dni życia. Krople wyciskane z kapsułki „twist-off ” gwarantują dealnie odmierzoną dzienną dawkę zgodną z zaleceniami Konsultanta Krajowego i Zespołu Ekspertów (400 j.m. witaminy D), bezpieczeństwo stosowania (brak ryzyka przedawkowania), wygodę użycia (bez konieczności przechowywania  w lodówce) i higienę stosowania (jedna kapsułka do jednorazowego użytku).

Działanie

Witamina D odgrywa istotną rolę w utrzymaniu właściwych stężeń oraz proporcji wapnia i fosforu w organizmie. Jest niezbędna do właściwego rozwoju oraz kondycji kości i zębów. Niedostateczna podaż witaminy D może prowadzić do krzywicy i innych zaburzeń mineralizacji tkanki kostnej. W odróżnieniu od produktów leczniczych zawierających bardzo wysokie stężenia witaminy D, Vita D to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego dostarczający ten składnik w mikrodawkach. U niemowląt karmionych piersią poleca się codzienną podaż w ilości 400 j.m. (10 µg) witaminy D, co odpowiada jednej kapsułce otwieranej "twist-off" preparatu Vita D kapsułki.

Dawkowanie

zaleca się stosować jedną kapsułkę dziennie. Należy przekręcić i oderwać końcówkę kapsułki, a następnie wycisnąć zawartość do buzi dziecka lub ściągniętego pokarmu. Zachować ostrożność przy podawaniu aby dziecko nie połknęło kapsułki.

Opinie o Vita D twist off 45 kapsułek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili Vita D twist off 45 kapsułek kupili także:

Linomag Bobo krem A+E dla dzieci i niemowląt 50 ml

Krem Linomag Bobo A+E zawiera substancje aktywne stanowią połączenie oleju lnianego bogatego w NNKT, witamin A i E oraz hipoalergicznej lanoliny.Krem Łagodzi, nawilża, natłuszcza i uelastycznia skórę zapobiegając podrażnieniom i nadmiernej suchości skóry. Dzięki temu zastosowaniu skóra nie pęka, nie łuszczy się i nie swędzi. Dodatkowo Linomag Bobo A+E chroni przed mrozem i wiatrem.

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.