Vicks SymptoMed Max o aromacie pomarańczowym 14 saszetek

cena
16,87 zł
Producent Teva Pharmaceuticals
Pojemność 14szt.
Postać leku Proszek
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
Brak produktu

Skład

1 saszetka zawiera: substancje czynne: paracetamol 1000mg, fenylefryny wodorowinian 16mg, chlorfenaminy maleinian 4mg; substancje pomocnicze.

Wskazania

leczenie objawowe przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem (np. bólem głowy, gardła, mięśni), obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny.

Działanie

przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, zmniejszające obrzęk błony śluzowej nosa, zmniejszające ilość wydzieliny z nosa.

Dawkowanie

- dorośli: 1 saszetka co 4-6 godzin (cztery do sześciu razy na dobę). Nie należy stosować więcej niż 6 saszetek w ciągu doby.

- u pacjentów dorosłych o masie ciała poniżej 50kg, pacjentów z zespołem Gilberta (rodzinna żółtaczka niehemolityczna), pacjentów odwodnionych, długotrwale niedożywionych, lub pacjentów z przewlekłą chorobą alkoholową należy stosować następujący schemat dawkowania: 1 saszetka 2-3 razy na dobę w odstępie czasu 6-8 godzin.

Zawartość jednej saszetki rozpuścić w niewielkiej ilości gorącej, lecz nie wrzącej wody (najlepiej w połowie szklanki wody). Pozostawić do ostygnięcia i uzyskania temperatury odpowiedniej do picia.

Przeciwwskazania

uczulenie na substancje czynne lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku; nadciśnienie tętnicze; nadczynność tarczycy; ciężka choroba serca lub tętnic (np. choroba wieńcowa); tachykardia (zbyt szybkie bicie serca); ciężka niewydolność nerek; jaskra; ciężka niewydolność wątroby; jeśli pacjent leczony jest lekiem z grupy inhibitorów monoaminooksydazy, (IMAO) (takimi jak niektóre leki przeciwdepresyjne lub leki stosowane do leczenia choroby Parkinsona) oraz w okresie 15 dni po ich odstawieniu. Lek jest przeciwwskazany do stosowania u dzieci, ze względu na dużą dawkę paracetamolu.

Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Vicks SymptoMed Max o aromacie pomarańczowym 14 saszetek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Vicks SymptoMed Max o aromacie pomarańczowym 14 saszetek kupili także:

Rutinoscorbin 90 tabletek

Lek będący połączeniem rutyny (25 mg rutozydu) i witaminy C (100 mg kwasu askorbowego). 

Rutyna wzmacnia nasze naczynia krwionośne zmniejszając ich przepuszczalność, chroni przed zbyt szybkim utlenianiem witaminy C zachowując jej właściwości na dłużej. 
Witamina C (kwas askorbinowy) jest przeciwultleniaczem niezbędnym w procesach metabolicznych, m. in. ułatwia przyswajanie żelaza oraz uczestniczy w tworzeniu kolagenu i hemoglobiny.

Stosuje się profilaktycznie w okresach zwiększonej podatności na przeziębienia, w stanach obniżonej odporności i podczas infekcji górnych dróg oddechowych celem wzmocnienia odporności i uzupełnienia dziennego zapotrzebowania na witaminę C (przeziębienia, zakażenia wirusowe, grypa) a także po chorobie celem wzmocnienia i uchronienia organizmu przez kolejnymi infekcjami. Pomocniczo lek stosowany jest w przypadkach nadmiernej przepuszczalności naczyń krwionośnych wzmacniając je i uszczelniając. 

OLIMP Gold Omega 3 D3+K2 30 kapsułek

Gold Omega 3 D3 + K2 to innowacyjny suplement diety o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3, wzbogacony o wysoką dawkę naturalnej witaminy K z natto, występującej w formie – menachinonu 7 (witamina K2).  Dodatkowo produkt zawiera równie wysoką dawkę witaminy D3.

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.