product-image
Vicks AntiGrip Max 1000 mg + 16 mg + 4 mg o aromacie pomarańczowym 14 saszetek
26.36 zł
product-logo

Vicks AntiGrip Max 1000 mg + 16 mg + 4 mg o aromacie pomarańczowym 14 saszetek

5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(1)


Producent
Procter & Gamble
ul. Zabraniecka 20, 03-872 Warszawa
Pojemność
14szt.
Postać


Dostępny

26.36 zł

Skład

1 saszetka zawiera: substancje czynne: paracetamol 1000mg, fenylefryny wodorowinian 16mg, chlorfenaminy maleinian 4mg; substancje pomocnicze: mannitol.

Dawkowanie

- dorośli: 1 saszetka co 4-6 godzin (cztery do sześciu razy na dobę). Nie należy stosować więcej niż 6 saszetek w ciągu doby.

- u pacjentów dorosłych o masie ciała poniżej 50kg, pacjentów z zespołem Gilberta (rodzinna żółtaczka niehemolityczna), pacjentów odwodnionych, długotrwale niedożywionych, lub pacjentów z przewlekłą chorobą alkoholową należy stosować następujący schemat dawkowania: 1 saszetka 2-3 razy na dobę w odstępie czasu 6-8 godzin.

Zawartość jednej saszetki rozpuścić w niewielkiej ilości gorącej, lecz nie wrzącej wody (najlepiej w połowie szklanki wody). Pozostawić do ostygnięcia i uzyskania temperatury odpowiedniej do picia.

Działanie

przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, zmniejszające obrzęk błony śluzowej nosa, zmniejszające ilość wydzieliny z nosa.

Wskazania

leczenie objawowe przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem (np. bólem głowy, gardła, mięśni), obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny.

Przeciwwskazania

uczulenie na substancje czynne lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku; nadciśnienie tętnicze; nadczynność tarczycy; ciężka choroba serca lub tętnic (np. choroba wieńcowa); tachykardia (zbyt szybkie bicie serca); ciężka niewydolność nerek; jaskra; ciężka niewydolność wątroby; jeśli pacjent leczony jest lekiem z grupy inhibitorów monoaminooksydazy, (IMAO) (takimi jak niektóre leki przeciwdepresyjne lub leki stosowane do leczenia choroby Parkinsona) oraz w okresie 15 dni po ich odstawieniu. Lek jest przeciwwskazany do stosowania u dzieci, ze względu na dużą dawkę paracetamolu.

Kategoria

Postać

Stosowanie

leczenie objawowe przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem (np. bólem głowy, gardła, mięśni), obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny.

Działanie

przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, zmniejszające obrzęk błony śluzowej nosa, zmniejszające ilość wydzieliny z nosa.

Kluczowy składnik

paracetamol
fenylefryna

Sposób aplikacji

doustnie

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Małgosia
ocena ocena ocena ocena ocena
Vicks antigrip max to dla mnie najlepszy lek na przeziębienie. Pomaga błyskawicznie, hamując dalszy rozwój choroby. Preparat vicks ma bardzo dobry skład, zawiera dużą dawkę paracetamolu, dlatego też już po jednej saszetce czuje się o wiele lepiej - ból głowy i gorączka mija;). Mimo, że preparat vicks saszetki jest dość drogi, nie zastąpię tego leku żadnym innym. Polecam!

Pola oznaczone * są wymagane

Zasady ochrony danych osobowych

Dlaczego my?

why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem

cookies Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.