Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 3

Producent Adamed Grupa
Adres

ul. Mariana Adamkiewicza 6A, 05-152 Czosnów

Pojemność 6szt
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Skład

Każda tabletka powlekana zawiera 400 mg metamizolu sodu (Metamizolum natricum) w postaci metamizolu sodowego jednowodnego, 60 mg kofeiny (Coffeinum) oraz 40 mg drotaweryny chlorowodorku (Drotaverini hydrochloridum).

Wskazania

- objawowe leczenie bólu różnego pochodzenia

- bolesne miesiączki

- działanie rozkurczowe i przeciwbólowe

Działanie

Lek będący innowacyjnym połączeniem substancji, m.in. drotaweryny, metamizolu, o działaniu przeciwbólowym i rozkurczającym. Vemonis Femi został stworzony, by z podwójną siłą walczyć z bólami miesiączkowymi.

Dawkowanie

Zalecana dawka dla dorosłych w razie konieczności to 1 lub 2 tabletki (400 lub 800 mg metamizolu sodu, 60 lub 120 mg kofeiny oraz 40 lub 80 mg drotaweryny chlorowodorku) dwa lub trzy razy dziennie, nie częściej niż co 6-8 godzin. Maksymalna dobowa dawka to 6 tabletek (2400 mg metamizolu sodu, 360 mg kofeiny oraz 240 mg drotaweryny chlorowodorku).

Gdy objawy nie ustąpią po 3-5 dniach stosowania produktu Vemonis Femi lub gdy mimo przyjęcia produktu objawy nasilają się, pacjent niezwłocznie powinien udać się do lekarza.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na metamizol, kofeinę, drotawerynę, pochodne pirazolonu (np. fenazon, propyfenazon) i pirazolidyny (np. fenylobutazon, oksyfenbutazon) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w pełnej Charakterytyce Produktu Leczniczego; Granulocytopenia (<1500 neutrofili/mm3), leukopenia; Zaburzone funkcjonowanie szpiku kostnego (np. po leczeniu cytostatycznym); Zaburzenia układu krwiotwórczego; Astma lub nietolerancja występujące po stosowaniu leków przeciwbólowych, takich jak salicylany, paracetamol, diklofenak, ibuprofen, indometacyna czy naproksen, w wywiadzie, objawiające się np. skurczem oskrzeli, pokrzywką, katarem, obrzękiem naczynioruchowym; Ciężka niewydolność nerek lub wątroby; Ciężka niewydolność serca; Blok przedsionkowo-komorowy II i III stopnia; Porfiria; Niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; Niedokrwistość; Wiek poniżej 18 lat; Ciąża i karmienie piersią – produkt jest przeciwskazany w okresie ciąży oraz karmienia piersią.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Stosowanie

- objawowe leczenie bólu różnego pochodzenia- bolesne miesiączki- działanie rozkurczowe i przeciwbólowe

Działanie

Lek będący innowacyjnym połączeniem substancji, m.in. drotaweryny, metamizolu, o działaniu przeciwbólowym i rozkurczającym. Vemonis Femi został stworzony, by z podwójną siłą walczyć z bólami miesiączkowymi.

Marta
To chyba jakaś nowość, ale szukałam alternatywy dla mojego leku na bóle miesiączkowe, ktory nie był zbyt dobry. No, a ten świetnie radzi sobie ze skurczowym bólem. Od razu stał się moim ulubionym lekiem na bóle menstruacyjne.

Paulina
Po porodzie moje bóle miesiączkowe były jeszcze bardziej uciążliwe i bolesne niż przed ciążą. Vemonis zdecydowałam się kupić po rozmowie z farmaceutką, która chwaliła pozytywnie opinie innych kobiet, które też borykają się z takim problemem jak ja. Lek działa silnie rozkurczowo i jest dostępny w wielu aptekach w bardzo dobrej cenie jak na taką skuteczność

Aleksandra
Skuteczne tabletki, w dobrej cenie, sa dostepne w kazdej aptece a wydaje mi sie, ze dzialaja najszybciej ze wszystkich, ktore do tej pory stosowalam, do tego dzialaja nie tylko przeciwbolowo, ale tez rozkurczowo

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.