Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 2

Producent Tree Pharma
Adres


Pojemność 30 sztuk
Postać Kapsułki
Dostępność

Spis treści:

Opis produktu

Suplement diety Tryptosan T dostarcza aż 500 mg aminokwasu L-tryptofan w 1 dawce.

Tryptofan to aminokwas niezbędny, który jest prekursorem serotoniny i melatoniny. Ich odpowiedni poziom wpływa na poprawę nastroju, dobre samopoczucie, pośrednio odpowiada także za jakość snu. Z uwagi na dietę ubogą w ten aminokwas, ważne jest świadome wybieranie właściwych produktów, które w jak największym stopniu pomagają w uzupełnieniu tego aminokwasu.

Skład

Skład zalecanej do spożycia dziennej porcji: 

Składnik1 kapsułka
L-tryptofan500 mg

Składniki: : L-Tryptofan; żelatyna; celuloza mikrokrystaliczna; sole magnezowe kwasów tłuszczowych (stearynian magnezu); dwutlenek tytanu; krzemionka koloidalna

Wskazania

Suplement diety Tryptosan T to produkt przeznaczony dla osób dorosłych w celu uzupełnienia diety w aminokwas niezbędny – tryptofan (L-Tryptofan).

Szczególnie polecany dla osób narażonych na stres, odczuwających objawy zdenerwowania i niepokoju oraz mających problemy z zasypianiem.

Działanie

Działanie składników

Tryptofan to niezbędny aminokwas aby w organizmie człowieka mogły być wytworzone melatonina i serotonina.

Tryptofan należy do grupy aminokwasów niezbędnych. To znaczy, że nie może być wytworzony przez organizm człowieka i jedynym sposobem jego pozyskania jest dostarczenie z pożywieniem. Zmiana nawyków żywieniowych i niezbilansowana dieta mogą prowadzić do deficytu tego ważnego składnika. W takim wypadku wskazana jest jego suplementacja.

Spośród wielu funkcji zastosowań tryptofanu zwłaszcza dwie zasługują na szczególną uwagę.

Udział w  metabolizmie serotoniny

Serotonina to bardzo ważny hormon wydzielany w podwzgórzu. Działa antydepresyjnie, łagodzi agresje, lęki, przeciwdziała skutkom obniżonego nastroju. Wpływa pozytywnie także na pracę układu pokarmowego. Odpowiedni poziom serotoniny relaksuje i usypia, a niedobór często prowadzi do przewlekłej bezsenności.

Udział w metabolizmie melatoniny

Melatonina to hormon produkowany przez szyszynkę. Hormon ten wpływa na prawidłową jakość snu, stąd też określany jest mianem „hormonu nocy”. Osoby pracujące na zmiany, zmieniające strefy czasowe, czy po prostu kładące się późno i nieregularnie spać mają zaburzone wydzielanie tego hormonu

Dawkowanie

Zaleca się stosowanie 1 kapsułki dziennie/wieczorem przed lub podczas posiłku. 

Przeciwwskazania

 Nie stosować w przypadku nadwrażliwości (uczulenia) na którykolwiek ze składników produktu. Nie zaleca się stosowania preparatu kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

Dodatkowe

Wolny od GMO

Bez glutenu

Bez laktozy

Odpowiedni dla diabetyków

Tryptofan, l-tryptofan, stres, sen, najlepsze na sen, zasypianie, bezsenność, depresja, obniżony nastrój, poprawa samopoczucia, tree pharma, aminokwas niezbędny, melatonina, serotonina, niepokój, zdenerwowanie, ułatwienie zasypiania, uspokojenie, uspakaja

Kategoria

Leki OTC i suplementy

Producent

Postać

Stosowanie

Suplement diety Tryptosan T to produkt przeznaczony dla osób dorosłych w celu uzupełnienia diety w aminokwas niezbędny – tryptofan (L-Tryptofan).Szczególnie polecany dla osób narażonych na stres, odczuwających objawy zdenerwowania i niepokoju oraz mających problemy z zasypianiem.

Działanie

Działanie składnikówTryptofan to niezbędny aminokwas aby w organizmie człowieka mogły być wytworzone melatonina i serotonina.Tryptofan należy do grupy aminokwasów niezbędnych. To znaczy, że nie może być wytworzony przez organizm człowieka i jedynym sposobem jego pozyskania jest dostarczenie z pożywieniem. Zmiana nawyków żywieniowych i niezbilansowana dieta mogą prowadzić do deficytu tego ważnego składnika. W takim wypadku wskazana jest jego suplementacja.Spośród wielu funkcji zastosowań tryptofanu zwłaszcza dwie zasługują na szczególną uwagę.Udział w  metabolizmie serotoninySerotonina to bardzo ważny hormon wydzielany w podwzgórzu. Działa antydepresyjnie, łagodzi agresje, lęki, przeciwdziała skutkom obniżonego nastroju. Wpływa pozytywnie także na pracę układu pokarmowego. Odpowiedni poziom serotoniny relaksuje i usypia, a niedobór często prowadzi do przewlekłej bezsenności.Udział w metabolizmie melatoninyMelatonina to hormon produkowany przez szyszynkę. Hormon ten wpływa na prawidłową jakość snu, stąd też określany jest mianem „hormonu nocy”. Osoby pracujące na zmiany, zmieniające strefy czasowe, czy po prostu kładące się późno i nieregularnie spać mają zaburzone wydzielanie tego hormonu

robixxx
produkt ok

Maria
Naprawde ułatwia zasypianie, ale trzeba brać więcej niż 1 tabletkę.

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.