Theraflu Zatoki smak cytrynowy 10 saszetek

Nowa cena
cena
15,49 zł
Ilość:
Producent Novartis
Pojemność 10szt.
Postać leku Proszek
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
100% Complete

Opis produktu

Theraflu Zatoki to lek na bazie paracetamolu o sprawdzonym działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym a także wsparty fenylefryną, która obkurcza naczynia krwionośne zmniejszając obrzęk błony śluzowej nosa i zatok. 

Theraflu Zatoki w postaci proszku do sporządzenia zawiesiny sprawia, że lek szybciej i skuteczniej trafia w miejsce bólu przynosząc ulgę. 

Wskazania do stosowania: 

- niedrożność zatok i nosa; 
- gorączka; 
- bóle głowy; 
- bóle mięśni; 
- dreszcze; 
- obrzęk przekrwienie błony śluzowej nosa. 

Nie stosować więcej niż 4-6 saszetek dziennie, zaś jednorazowo maksymalnie 1 saszetkę. 
Smak cytrynowy. 

Skład

Paracetamol + chlorowodorek fenylefryny, 650 mg + 10 mg.

Wskazania

Leczenie objawowe dolegliwości związanych z chorobami zatok takich jak: ból głowy, niedrożność zatok i nosa przebiegająca z bólem oraz objawami przekrwienia i obrzęku błony śluzowej.

Działanie

Preparat o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym oraz udrażniającym przewody nosowe i ujścia zatok przynosowych. Zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa. Mechanizm działania paracetamolu polega na hamowaniu biosyntezy prostaglandyn w o.u.n. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, maksymalne stężenie we krwi osiąga po 30-60 min. Metabolizowany w wątrobie i wydalany z moczem w postaci glukuronianów, siarczanów lub po sprzężeniu z cysteiną.T0,5 wynosi 1-4 h. Fenylefryna jest aminą sympatykomimetyczną, która działa na receptory α-adrenergiczne. Zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa. Maksymalne stężenie we krwi występuje po 1-2 h, wydala się z moczem. T0,5 wynosi 2-3 h.

Dawkowanie

Zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej wody. Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju. Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek. Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni.

Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Theraflu Zatoki smak cytrynowy 10 saszetek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Theraflu Zatoki smak cytrynowy 10 saszetek kupili także:

Falvit zestaw witamin i minerałów dla kobiet 60 drażetek

Falvit to kompleks witamin i soli mineralnych stworzony specjalnie dla kobiet niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu pań w każdym wieku. 

W składzie preparatu znajdziemy witaminy z grupy B, witaminę A, C, D, E, kwas pantotenowy i foliowy, biotynę, wapń, magnez, żelazo, cynk, mangan, selen i molibden. 

Falvit uzupełnia niedobory witamin i mikroelementów, wspiera procesy metaboliczne, reguluje pracę organizmu w stanach zwiększonego zapotrzebowania na ważne i cenne pierwiastki - zwłaszcza w pogodowych okresach przejściowych, przy uprawianiu czynnego sportu oraz w okresach spadku odporności. 

Apap Extra 24 tabletki

Apap Extra 24 tabl. powl. to środek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy o wzmocnionym działaniu. Zawiera paracetamol, który działa przeciwbólowo, oraz kofeinę, która wzmacnia i przyspiesza jego działanie dodatkowo pobudzając i znosząc uczucie zmęczenia. Dodatkowo kofeina zwiększa pojemność minutową serca i przepływ krwi przez naczynia wieńcowe oraz pobudza wydzielanie soku żołądkowego. 

Szczególnie polecany w przypadku bólu o różnej etiologii, tj.: 

- bóle głowy (w tym migrena), 
- bóle mięśni, 
- bóle zębów, 
- nerwobóle, 
- bóle menstruacyjne, 
- bóle kostno-stawowe, 
- bóle pooperacyjne i pourazowe. 

Pomocniczo stosowany przy łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe. 

Lek wchłania się z przewodu pokarmowego, a nadmiar jest całkowicie wydalany z moczem. 
Przenika do mleka matki, dlatego stosowanie go należy konsultować z lekarzem. 

Eludril CLASSIC Płyn do płukania jamy ustnej 500 ml

Płytka nazębna to inaczej wielobakteryjna błonka, która regularnie odkłada się na powierzchni zębów. Jeśli przy codziennym szczotkowaniu płytka nazębna nie zostanie całkowicie usunięta, dochodzi do mineralizacji i powstaje kamień nazębny, który następnie prowadzić może do problemów z dziąsłami, takich jak zaczerwienienie lub podrażnienie dziąseł.

Dzięki zastosowaniu płynu Eludril Classic utrzymanie higieny jamy ustnej jest o wiele łatwiejsze, a dzięki jego właściwościom oczyszczającym zapobiega powstawaniu płytki nazębnej i kamienia nazębnego.

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.