zdjecie zdjecie
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Adres

ul. Rzymowskiego 53, 02-697 Warszawa

Pojemność 10szt.
Postać Proszek
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Opis produktu

Co wyróżnia Theraflu Total Grip w saszetkach?

zaczyna działać już w 10 minut

zawiera najsilniejszą dawkę paracetamolu dostępną bez recepty

łagodzi dyskomfort związany z kaszlem

Działanie Theraflu Total Grip

działa przeciwgorączkowo

łagodzi ból

udrożnia nos, ułatwiając oddychanie

rozrzedza zalegającą wydzielinę i ułatwia jej odkrztuszanie

zmienia suchy kaszel w mokry i ogranicza jego występowanie

Substancje aktywne leku Theraflu Total Grip saszetki

  • 1000 mg paracetamolu (największa dawka dostępna bez recepty) - działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo,
  • 12,2 mg chlorowodorku fenylefryny - działa obkurczająco na błonę śluzową nosa i zatok, ułatwiając oddychanie, nie powodując tym samym senności,
  • 200 mg gwajafenezyny - rozrzedza zalegającą wydzielinę, ułatwia odkrztuszanie.

Theraflu Total Grip dostępne w 2 postaciach: saszetki i kapsułki

Saszetki

Zwalczaj objawy przeziębienia i grypy z saszetkami Theraflu o smaku cytrynowo-mentolowym.

Kapsułki

Przyjmij lek jeszcze szybciej – popij płynem 2 kapsułki Theraflu i wróć do realizacji swoich planów.

Poznaj produkty Theraflu

  Przeziębienie i grypa Przeziębienie
i grypa z kaszlem
Zatoki
Saszetki
Theraflu
Extra Grip

Theraflu
Max Grip

Theraflu
Total Grip

Theraflu
Zatoki
Tabletki    
Theraflu
Total Grip

Theraflu
Zatoki Max

Pytania i odpowiedzi

  • Przeziębienie czy grypa?
    Przeziębienie i grypa to dwie różne choroby.
    Do objawów grypy należą: nagłe wystąpienie wysokiej gorączki (ponad 38 stopni C w ciągu kilku godzin), suchy kaszel, ból głowy, bóle mięśniowo-stawowe, ból gardła, katar, czasami zapalenie spojówek i ogólne złe samopoczucie, znaczne osłabienie oraz brak apetytu. U połowy pacjentów z grypą pojawiają się też objawy brzuszne – bóle brzucha, biegunka, nudności.
    Przeziębienie to infekcja górnych dróg oddechowych, której objawy, takie jak: uczucie zatkania nosa, katar, kichanie, czasami łagodny ból głowy, kaszel, niewysoka gorączka (zwykle poniżej 38 stopni C) pojawiają się stopniowo.
    [ ! ] Nie u każdej chorej na grypę osoby wystąpi gorączka. Kaszel, katar i ból głowy mogą być oznakami zarówno przeziębienia, jak i grypy.
  • Skąd wiem, że mam grypę? / Po czym poznam, że choruję na grypę?
    Oznaki pełnoobjawowej grypy są następujące: nagłe wystąpienie wysokiej gorączki (powyżej 38 stopni C w ciągu kilku godzin), suchy kaszel, ból głowy, bóle mięśniowo-stawowe, ból gardła i katar, osłabienie, brak apetytu. Gorączka i odpowiedż zapalna u osób starszych, może niekiedy doprowadzić do niedokrwienia czy niedotlenienia mózgu, czasami także zapalenia naczyń mózgowych. Objawy tych procesów to często ograniczenie świadomości (utrata orientacji w zakresie miejsca i czasu), a nawet jej utrata.
    Często trudno jest odróżnić grypę od innych infekcji wyłącznie na podstawie występujących objawów. Istnieją testy diagnostyczne, dzięki którym Twój lekarz będzie mógł stwierdzić, czy chorujesz na grypę, czy inną infekcję. Testy należy wykonywać jak najbliżej początkowego momentu wystąpienia objawów grypy lub przeziębienia, zazwyczaj nie póżniej niż w ciągu pierwszych 3-5 dni.
    [ ! ] w przypadku, gdy rozwijają się u Ciebie objawy grypopodobne, a nie masz pewności co Ci dolega, skonsultuj się ze swoim lekarzem.
  • Jak mogę zapobiegać przeziębieniu i grypie?
    Nie ma jednej uniwersalnej metody zapobiegania infekcjom jesienno-zimowym, ale im lepszy jest stan organizmu, tym jest większa szansa, że nasz układ odpornościowy zwalczy infekcję. Aby utrzymać swój organizm w pełnej sprawności:
    • Dużo śpij
    • Jedz zdrowe i odżywcze potrawy
    • Unikaj przewlekłego stresu
    • Regularnie myj ręce wodą i mydłem, szczególnie, gdy przebywasz w pobliżu chorych ludzi. Jeśli nie masz dostępu do wody, używaj żelu do rąk z zawartością alkoholu
    • Kichając czy kaszląc zasłaniaj usta i nos jednorazową chusteczką higieniczną, którą potem wyrzuć do śmieci
    • Nie dotykaj brudnymi rękami swoich oczu, nosa lub ust. Wirusami można się zakazić poprzez dotknięcie czegoś, co jest skażone, a następnie kontakt z oczami, nosem lub ustami
  • Jak rozprzestrzenia się przeziębienie i grypa?
    Wirusy, przeziębienia i grypy roznoszą się głównie poprzez kaszel i kichanie. Na mikrokropelkach wydzieliny i pary wodnej wędrują w powietrzu na odległość około jednego metra i mogą wniknąć tą drogą do ust, nosa lub spojówek ludzi przebywających w pobliżu.
    Wirusy mogą również rozprzestrzeniać się poprzez kontakt bezpośredni np. dotyk ręki, oraz pośredni przez powierzchnie skażone wirusami, np. naczynia lub inne przedmioty, poprzez które wirusy są przenoszone za pomocą rąk do ust lub nosa.
  • Czy muszę zostać w domu, jeżeli choruję na przeziębienie i grypę?
    Zarażasz innych już na jeden do dwóch dni przed wystąpieniem objawów oraz do siedmiu dni po powrocie do zdrowia. Najsilniej zarażasz przez pierwsze dwa, trzy dni choroby. Najlepszym rozwiązaniem jest pozostanie w domu, zwłaszcza, gdy występuje u Ciebie kaszel i kichanie.
    Regularnie myj ręce, aby zminimalizować rozsiewanie wirusa i poproś każdego, kto się Tobą opiekuje, aby robił to samo. Dobrym rozwiązaniem jest regularne przecieranie powierzchni telefonów, klamek u drzwi i klawiatur za pomocą chusteczek odkażających zawierających substancje wirusobójcze.
  • Jak przyspieszyć powrót do pełnej sprawności po przeziębieniu lub grypie?
    Większość ludzi wraca do pełnej sprawności po przeziębieniu w ciągu kilku dni, a po grypie w ciągu 2-3 tygodni.
    Należy odpoczywać, pić dużo płynów, zdrowo się odżywiać i unikać używek np. palenia papierosów czy picia alkoholu. Zwalczaj objawy za pomocą środków, zawierających np. paracetamol – pomoże to okresowo obniżyć temperaturę i złagodzić bóle mięśniowe. Stosuj leki także przed snem (te które można stosować na noc, np. jeśli meczy Cię suchy, nieproduktywny kaszel – blokuj go przy pomocy syropów przeciwkaszlowych – zapewnisz sobie spokojną noc oraz dasz swojemu układowi odpornościowemu szansę na walkę z wirusem.
    [ ! ] Nigdy bez konsultacji z lekarzem nie podawaj kwasu acetylosalicylowego dzieciom lub nastolatkom, u których występuje gorączka lub objawy grypopodobne, ponieważ może wystąpić ostre uszkodzenie wątroby czyli tzw. zespół Rey’a.
  • Choruję na grypę lub przeziębienie – jak mogę uchronić moich przyjaciół oraz rodzinę przed zarażeniem?
    Zostań w domu. Dobrym rozwiązaniem jest regularne przecieranie powierzchni telefonów, klamek u drzwi i klawiatur za pomocą chusteczek odkażających o działaniu wirusobójczym.
    Regularnie myj ręce wodą i mydłem. Poproś kogoś, kto się Tobą opiekuje, aby robił to samo. Jeśli nie masz dostępu do wody, używaj żelu odkażającego do rąk z zawartością alkoholu.
    Podczas kaszlu i kichania zakryj usta i nos jednorazową chusteczką. Zużytą chusteczkę wyrzuć do zamkniętego kosza. Jeśli nie masz pod ręką chusteczki, użyj zagięcia łokcia lub mankietu, tak aby nie skazić dłoni, które najłatwiej przenoszą wirusy.
  • Jak wspomagać organizm w przeziębieniu i grypie?
    Gorączka i duża ilość wydzieliny gromadząca się w zatokach powodują utratę dużej ilości wody. Dlatego podczas infekcji dróg oddechowych ważne jest dbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu i picie dużej ilości płynów. Należy jednak unikać takich napojów jak kawa, herbata i cola, ponieważ zawierają one kofeinę, która powoduje przyspieszenie metabolizmu, a także ma działanie odwadniające.
    Pamiętaj o regularnym przyjmowaniu posiłków. Twoje ciało potrzebuje energii do walki z wirusem przeziębienia lub grypy. Jeżeli nie masz apetytu, spróbuj jeść proste, lekkostrawne i gotowane potrawy, takie jak biały ryż lub zupa krem.
    Jeśli masz zatkany nos, możesz zastosować doraźnie donosowe leki obkurczające naczynia obrzękniętej błony śluzowej. Nie używaj ich jednak dłużej niż podaje ulotka, ponieważ nieodpowiednio stosowane mogą doprowadzić do nasilenia objawów. W walce o lepsze oddychanie bardzo dobrze sprawdzają się także aerozole do nosa zawierające sól fizjologiczną lub morską. Za ich stosowaniem przemawia także fakt, że mogą być używane bez ograniczeń czasowych.

Ulotka

  • Wskazania do stosowania
    Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia, dreszczy i grypy, w tym łagodnego do umiarkowanego bólu i/lub gorączki, przekrwienia błony śluzowej nosa, a także działanie wykrztuśne w przypadku kaszlu z odkrztuszaniem.

    Produkt Theraflu Total Grip jest wskazany u osób dorosłych i młodzieży w wieku od 16 lat.
  • Przeciwwskazania
    • uczulenia na paracetamol, chlorowodorek fenylefryny, gwajafenezynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
    • choroby serca lub podwyższonego ciśnienia krwi (nadciśnienia tętniczego)
    • cukrzycy
    • nadczynności tarczycy
    • stosowania zydowudyny
    • choroby alkoholowej
    • jaskry z zamkniętym kątem przesączania (podwyższonego ciśnienia w oku)
    • guza chromochłonnego nadnerczy
    • przyjmowania obecnie lub w ciągu ostatnich 14 dni inhibitorów monoaminooksydazy (IMAO)
    • stosowania trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych
    • przyjmowania beta-adrenolityków (leków stosowanych w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego i chorób serca)
    • stosowania innych leków zawierających paracetamol, leków sympatykomimetycznych lub produktów leczniczych przeciw przeziębieniu i grypie

    Nie należy stosować tego leku u dzieci w wieku poniżej 16 lat oraz u młodzieży w wieku od 16 do 18 lat o masie ciała poniżej 50 kg. Leku nie należy stosować w czasie ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

  • Środki ostrożności
    Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Choroby serca, nadciśnienie tętnicze. Cukrzyca. Nadczynność tarczycy. Jaskra z zamkniętym kątem przesączania. Guz chromochłonny nadnerczy. Pacjenci stosujący inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) obecnie lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki blokujące receptory beta adrenergiczne. Pacjenci stosujący inne leki sympatykomimetyczne, takie jak leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej, leki zmniejszające apetyt i leki psychostymulujące podobne do amfetaminy
  • Co zawiera lek Theraflu Total Grip:
    Lek Theraflu Total Grip zawiera trzy substancje czynne:
    • Paracetamol, który jest substancją przeciwbólową i przeciwgorączkową (obniża temperaturę ciała w przypadku gorączki).
    • Chlorowodorek fenylefryny, który zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa. Odblokowuje zatkany nos i ułatwia oddychanie poprzez zmniejszenie obrzęku w przewodach nosowych.
    • Gwajafenezyna jest lekiem wykrztuśnym, który rozrzedza wydzielinę (flegmę) i zmniejsza nasilenie mokrego
    Substancje pomocnicze:
    • Sacharoza: Jeżeli stwierdzono u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku. Lek ten zawiera 2 g sacharozy na dawkę. Należy wziąć to pod uwagę u pacjentów chorych na cukrzycę.
    • Sód: Lek ten zawiera 5,10 mmol (czyli 117 mg) sodu na dawkę. Należy wziąć to pod uwagę u pacjentów na diecie z kontrolowaną ilością sodu.
    • Aspartam (E951) (30 mg na saszetkę): Lek ten zawiera substancję będącą źródłem fenyloalaniny. Może być szkodliwy dla osób chorych na fenyloketonurię.
  • Jak stosować produkt Theraflu Total Grip:
    Lek ten należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. w razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Zalecana dawka:
    u osób dorosłych, osób w podeszłym wieku i młodzieży w wieku 16 lat i starszej o masie ciała 50 kg lub większej:
    • Przyjmować jedną saszetkę co 4 do 6 godzin, zależnie od potrzeb.
    • Nie należy przyjmować więcej niż 3 saszetki (3 dawki) na dobę (co odpowiada 3000 mg paracetamolu, 36,6 mg chlorowodorku fenylefryny i 600 mg gwajafenezyny).
    • Nie stosować leku dłużej niż przez 3 dni. Należy skontaktować się z lekarzem, w przypadku utrzymywania się objawów przez ponad 3 dni lub ich nasilenia albo, jeśli kaszlowi towarzyszy wysoka gorączka, wysypka skórna lub uporczywy ból głowy.
    Leku Theraflu Total Grip proszek do sporządzania roztworu doustnego nie należy stosować u osób dorosłych, osób w podeszłym wieku oraz młodzieży w wieku 16 i starszej, jeżeli ich masa ciała wynosi poniżej 50 kg.

    Nie należy przekraczać zalecanej dawki.

    stosowanie u dzieci i młodzieży:

    Nie należy stosować tego leku u dzieci w wieku poniżej 16 lat. Nie należy stosować tego leku u młodzieży w wieku od 16 do 18 lat o masie ciała poniżej 50 kg
Skład

1 saszetka zawiera substancje czynne: paracetamolu 1000mg, chlorowodorek fenylefryny 12,2mg (co odpowiada 5mg fenylefryny zasady) oraz gwajafenezyna 200mg. Pozostałe składniki to: sacharoza, cytrynian sodu, kwas cytrynowy bezwodny, kwas winowy, aromat cytrynowy 87A069, aromat cytrynowy 875060 (zawiera butylohydroksyanizol), aromat mentolowy 876026, acesulfam potasowy (E950), aromat cytrynowy 501.476/AP05.04, aspartam (E951), aromat cytrynowy 875928, żółcień chinolinowa (E104)

Wskazania

lek jest wskazany do krótkotrwałego leczenia objawów przeziębienia, dreszczy oraz grypy. Objawy te obejmują łagodne i umiarkowane bóle, gorączkę, uczucie zatkanego nosa (zablokowany nos) oraz mokry kaszel. Lek Theraflu Total Grip jest wskazany do stosowania tylko u osób dorosłych, osób w podeszłym wieku oraz u młodzieży w wieku 16 lat i starszej.

Działanie

przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, antyhistaminowe, zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa.

Dawkowanie

u osób dorosłych, osób w podeszłym wieku i młodzieży w wieku 16 lat i starszej o masie ciała 50kg lub większej: przyjmować 1 saszetkę co 4 do 6 godzin, zależnie od potrzeb. Nie należy przyjmować więcej niż 3 saszetki na dobę. Nie stosować leku dłużej niż przez 3 dni. Należy skontaktować się z lekarzem, w przypadku utrzymywania się objawów przez ponad 3 dni lub ich nasilenia albo, jeśli kaszlowi towarzyszy wysoka gorączka, wysypka skórna lub uporczywy ból głowy.

Przeciwwskazania

nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Choroby serca, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, nadczynność tarczycy, jaskra z zamkniętym kątem przesączania, guz chromochłonny nadnerczy, pacjenci stosujący inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) obecnie lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki blokujące receptory beta-adrenergiczne. Pacjenci stosujący inne leki sympatykomimetyczne, takie jak leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej, leki zmniejszające apetyt i leki psychostymulujące podobne do amfetaminy.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Kategoria

Leki OTC i suplementy

Postać

Stosowanie

lek jest wskazany do krótkotrwałego leczenia objawów przeziębienia, dreszczy oraz grypy. Objawy te obejmują łagodne i umiarkowane bóle, gorączkę, uczucie zatkanego nosa (zablokowany nos) oraz mokry kaszel. Lek Theraflu Total Grip jest wskazany do stosowania tylko u osób dorosłych, osób w podeszłym wieku oraz u młodzieży w wieku 16 lat i starszej.

Działanie

przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, antyhistaminowe, zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.