Theraflu Extra Grip smak cytrynowy 14 saszetek

cena
15,68 zł
Producent Novartis
Pojemność 14szt.
Postać leku Proszek
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
Brak produktu

Opis produktu

Preparat złożony w postaci proszku rozpuszczalnego w gorącej wodzie stosowany przy objawach przeziębienia i grypy. 1 saszetka zawiera 650 mg paracetamolu, 10 mg chlorowodorku fenylefryny i 20 mg maleinianu feniraminy. 

Lek jest wskazany przy: 

- gorączce i  dreszczach; 
- bólach głowy; 
- bólach mięśni, kości i stawów; 
- katarze połączonym z kichaniem, nadmiernej wydzielinie śluzowej z nosa oraz przy obrzękach i przekrwieniu błony śluzowej nosa. 

Preparat jest bezpieczny, metabolizowany w wątrobie, dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, a jego nadmiar jest wydalany. Może być stosowany co 4-6 godzin, lecz nie podaje się więcej niż 3 saszetki na dobę. 

Jeśli mimo regularnego stosowania objawy nie ustępują po 5 dniach, należy skonsultować się z lekarzem. 

Skład

Paracetamol 650 mg, Chlorowodorek Fenylefryny 10 mg, Maleinian Feniraminy 20 mg, Substancje pomocnicze: Sacharoza, Acesulfam Potasowy, Barwnik D & C Yellow No 10, Żółcień pomarańczowa, Maltodekstryna M100, Krzemionka koloidalna uwodniona, Naturalne aromaty cytrynowe, Kwas cytrynowy bezwodny, Sodu cytrynian dwuwodny, Wapnia fosforan.

Wskazania

Leczenie objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno - stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, kichanie.

Działanie

Zawiera jako substancje czynne: chlorowodorek fenylefryny zmniejszający przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa, paracetamol działający przeciwbólowo i przeciwgorączkowo oraz maleninan feniraminy - substancję antyhistaminową zmniejszającą produkcję śluzowej wydzieliny w nosie. Theraflu ExtraGRIP po rozpuszczeniu w wodzie tworzy gorący, aromatyczny napój.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: zawartość saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej wody. Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju. Jednorazowo można przyjąć zawartość jednej saszetki. W  ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Theraflu ExtraGRIP w przypadku: nadwrażliwości (alergii) na którykolwiek ze składników leku, aktualnego stosowania (lub stosowania w ciągu ostatnich dwóch tygodni) inhibitorów MAO, u dzieci poniżej 12 lat, stosowania innych produktów leczniczych zawierających paracetamol ze względu na ryzyko przedawkowania, współistniejących schorzeń płuc (w tym astmy), wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (G-6-P).Podczas stosowania preparatu Theraflu ExtraGRIP nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych.

Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Opinie o Theraflu Extra Grip smak cytrynowy 14 saszetek

Anna

Przy pierwszych objawach jest nieoceniony,

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili Theraflu Extra Grip smak cytrynowy 14 saszetek kupili także:

Immunotrofina syrop 200 ml

Immunotrofina w syropie jest innowacyjnym,skutecznym sposobem dla osób ze skłonnościami do nawracających stanów zapalnych w obrębie migdałków oraz górnych dróg oddechowych. Dzięki swoim właściwościom wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu limfatycznego gardła, a także świetnie sprawdza się u osób cierpiących na przerost migdałków. 

Immunotrofina 

- wspomaga barierę odpornościową i immunologiczną organizmu, 
- łagodzi objawy ze stanami zapalnymi gardła i przerostem migdałków, 
- poprawia metabolizm tkanki limfatycznej gardła' 
- jest bezpieczna w stosowaniu i dobrze tolerowana przez organizm. 


Syrop Immunotrofina szczególnie polecany jest w przypadkach: 

- leczenia przerostu migdałków i objawów z tym związanych; 
- leczenia przewlekłych stanów zapalnych związanych z  migdałkami; 
- problemów z układem limfatycznym gardła; 
- w przypadkach obniżonej odporności; 
- w przypadkach niedoborów witamin i stanach osłabienia; 
- po zabiegach operacyjnych oraz po antybiotykoterapii. 


Bestsellery

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.