zdjecie zdjecie

Teva Xylometazolin 1mg/ml aerozol do nosa 10 ml

Producent Teva Pharmaceuticals
Pojemność 10ml
Postać Aerozol
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
66%Complete

Spis treści:

Skład

1 ml roztworu zawiera 1 mg chlorowodorku ksylometazoliny, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, glicerol 85%, woda do wstrzykiwań

Wskazania

Krótkotrwałe, objawowe leczenie niedrożności nosa spowodowanej zapaleniem błony śluzowej nosa lub zapaleniem zatok przynosowych. Aerozol przeznaczony jest do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku 10 lat i starszych.

Działanie

Preparat działa na bazie chlorowodorku ksylometazoliny. Przyczynia się do obkurczenia naczyń krwionośnych, ograniczając stan obrzękowy nosa. Umożliwia odetkanie nosa i ułatwia oddychanie. Przynosi ulgę w przypadku zapalenia zatok przynosowych oraz śluzówki nosa.

Dawkowanie

Donosowo. Dorośli i dzieci w wieku ≥10 lat: 1-2 dawki do każdego otworu nosowego, maksymalnie do 3 razy na dobę. Nie należy stosować dawek większych niż zalecane. Jeśli po 3 dniach leczenia pacjent nie zauważył poprawy lub odczuwa pogorszenie stanu zdrowia, należy powtórnie ocenić stan klinicznych pacjenta. Nie stosować dłużej niż 7 dni. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 10 lat.

Przeciwwskazania

- zabieg neurochirurgiczny
- suchy nieżyt nosa
- dzieci w wieku poniżej 10 lat
- nadwrażliwość na substancje składowe produktu

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Stosować miejscowo, donosowo. Aerozol stosować nie dłużej niż przez 7 dni.

Opinie o Teva Xylometazolin 1mg/ml aerozol do nosa 10 ml

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.