Domowe Labolatorium LH test owulacyjny 7 sztuk

Nowa cena
cena
27,90 zł
Ilość:
Producent Hydrex
Pojemność 5szt.
Postać leku Test
Dostępna ilość
33% Complete

Wskazania

LH Test jest szybkim testem paskowym służącym do wykrywania ludzkiego hormonu LH o stężeniu równym lub wyższym niż 40 mIU/ml. Wykorzystuje zjawisko nagłego wzrostu poziomu hormonu LH w moczu kobiety. W opakowaniu LH Test znajduje się 5 testów paskowych, przy pomocy których można wyznaczyć najbardziej płodne dni w cyklu miesięcznym. Wykonanie badania LH Testem jest proste: polega na zanurzeniu paska testowego w moczu i odczytaniu wyniku, który pojawia się w postaci barwnych prążków. Jeśli otrzymałaś wynik pozytywny, to owulacja pojawi się najprawdopodobniej w ciągu 24 - 36 godzin. Nie zaleca się wykonywania badania z moczu porannego, który jest zagęszczony i z tego powodu można uzyskać wynik fałszywie dodatni. Wynik testu powinien być odczytany w czasie 5 minut, lecz nie później niż po 10 minutach. Stosowanie doustnej antykoncepcji hormonalnej, karmienie piersią i ciąża mogą mieć wpływ na wynik testu owulacyjnego.

Dawkowanie

Wykonanie badania:

Wyznaczyć dzień rozpoczęcia badania doliczając liczbę odczytaną z tabeli do pierwszego dnia swojej miesiączki.

Przykład:

Długość mojego cyklu miesięcznego wynosi 28 dni. Ostatnia miesiączka zaczęła się dnia 2-go danego miesiąca. Z tabeli zamieszczonej powyżej odczytałam,
że muszę doliczyć w kalendarzu 11 dni, poczynając od tego dnia. W ten sposób wyznaczam, że badanie LH Testem powinnam rozpocząć w dniu 12-tym tego miesiąca. Tuż przed wykonaniem badania należy otworzyć foliową kopertkę przez jej rozdarcie. Wyjąć pasek testowy chwytając za jego górną część. Zwrócić uwagę, aby nie dotykać palcami pozostałej części testu. W kopertce znajduje się również środek pochłaniający wilgoć, który należy wyrzucić do domowych śmieci. Pasek testowy zanurz w badanym moczu do odpowiedniej głębokości - tylko do tzw. linii MAX (nie wolno zanurzać powyżej tej linii), patrz „Uwagi przed wykonaniem badania”. Po upływie 10 do 15 sekund wyjmij pasek testowy z badanego moczu i umieść go na poziomej powierzchni. Obserwuj przemieszczanie się badanej próbki moczu przez strefę testową T i kontrolną C paska testowego. Odczekaj, aż pojawią się barwne prążki. Wynik testu odczytaj po 5 minutach od momentu zanurzenia paska testowego w moczu. Jeśli nie pojawi się żadna barwna linia, odczekaj jeszcze 1 minutę. Nie bierz pod uwagę wyniku otrzymanego po czasie dłuższym niż 10 minut.

Interpretacja wyniku:

Wynik dodatni - Pojawiają się dwa wyraźne prążki: w strefie testowej T i kontrolnej C. Intensywność barwy prążka T jest taka sama lub silniejsza niż natężenie barwy prążka C. Taki wynik wskazuje, że prawdopodobnie owulacja pojawi się w ciągu 24 - 36 godzin.
Wynik ujemny - Pojawia się prążek kontrolny C, prążek testowy T jest znacznie słabszy od prążka kontrolnego C lub w ogóle nie pojawia się.
Taki wynik wskazuje, że nie nastąpił wzrost LH i należy wykonać nowe badanie następnego dnia.


Wynik nieważny:

W przypadku, gdy nie pojawia się żaden prążek lub pojawia się tylko prążek testowy T, wynik testu jest nieważny i należy powtórzyć badanie używając nowego testu owulacyjnego.

Dodatkowe

Zawsze kontaktuj się z lekarzem przed podjęciem ważnych decyzji medycznych.
Pozostałe po wykonaniu badania składniki testu możesz usunąć do śmietnika z odpadami domowymi.

Domowe Labolatorium LH test owulacyjny 7 sztuk

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Domowe Labolatorium LH test owulacyjny 7 sztuk kupili także:

Ovarin 60 tabletek

Kobiety z diagnozą Zespołu Policystycznych Jajników borykają się z problemem nieregularnych miesiączek oraz rzadką, trudną do rozpoznanie owulacją z uwagi na zaburzony cykl. Oczywiście wiąże się to z brakiem zrównoważonej gospodarki hormonalnej i za wysokim poziomem LH. Pierwszym etapem walki z PCOS jest zbilansowana dieta oraz odpowiednia ilość wysiłku fizycznego celem regulacji wagi ciała. Kobietom z diagnozą Policystycznych Jajników zalecana jest również odpowiednia dawka witaminy D, B, kwasu foliowego oraz inozytolu. 

Doskonałym suplementem dla kobiet starających się zajść w ciążę jest Ovarin, który zawiera w swoim składzie niezbędne dla równowagi hormonalnej składniki.  Witamina B5 przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego i hormonów steroidowych. Witamina B6 reguluje aktywność hormonalną. Kwas foliowy uczestniczy w podziale komórek jajowych, a Inozytol w syntezie hormonów GnRH, TSH.

Parenton na poziom męskiej płodności 60 kapsułek
NOWOŚĆ
© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.