Tantum Protect Nasal żel do nosa 20ml

cena
21,49 zł
Ilość:
Producent Medagro International
Pojemność 20 ml
Postać leku Żel

Dostępna ilość
33% Complete

Skład

100 g żelu do nosa zawiera: Hydeal-D™ (co jest równoważne 0,2 g kwasu hialuronowego), glikol propylenowy 10,0 g, karbomer 934 0,9 g, parahydroksybenzoesan metylu 0,1 g, parahydroksybenzoesan propylu 0,05 g, dehydrooctan sodu 0,1 g, polioksyetylenowany uwodorniony olej rycynowy 40 0,025 g, mięta pieprzowa 0,005 g, woda q. s. do 100.0 g, wodorotlenek sodu q. s. do pH=6.

Wskazania

Nawilżanie wysuszonych błon śluzowych nosa.

Działanie

Tantum Protect Nasal żel zawiera Hydeal-D™, ester kwasu hialuronowego, który, podobnie jak cząsteczka kwasu hialuronowego naturalnie obecna w tkankach ciała, zachowuje cechy biologicznej zgodności i aktywności. Butelka produktu Tantum Protect Nasal zawiera żel cechujący się wysoką zdolnością przylegania do błon śluzowych i przedłużoną żywotnością w miejscu podania, które to cechy stanowią o jego przydatności do odbudowywania wilgotnej warstwy pokrywającej błony śluzowe nosa.

Dawkowanie

Butelka produktu Tantum Protect Nasal żel nie zawiera nośników, które mogłyby powodować ubytek warstwy ozonowej, dlatego należy go przygotować do stosowania przed pierwszym użyciem. W tym celu należy trzymać butelkę w pozycji pionowej naciskając dozownik tak długo, aż żel zacznie wypływać (5-10 razy). Teraz produkt jest gotowy do użycia. Czynności nie trzeba powtarzać przy późniejszych zastosowaniach. 1. Usunąć nakładkę z dozownika. 2. Wsunąć wylot dyszy do nozdrza i jednocześnie zatkać drugie nozdrze. 3. Rozpylić produkt jedno- lub dwukrotnie w zależności od potrzeb. 4. Potrzeć delikatnie nos w celu rozprowadzenia żelu równomiernie w jego wnętrzu. 5. Powtórzyć czynności w drugim nozdrzu. 6. Ostrożnie oczyścićdozownik.

Tantum Protect Nasal żel do nosa 20ml

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Tantum Protect Nasal żel do nosa 20ml kupili także:

NEOSINE 500mg 50 tabletek

Neosine jest lekiem działającym przeciwwirusowo i immunomodulująco, stosowanym u pacjentów cierpiących na obniżoną odporność oraz częste i nawracające infekcje górnych dróg oddechowych. Ponadto ma działanie wspomagające przy infekcjach błon śluzowych oraz skóry wywołanych przez wirus opryszczki zwykłej (Herpes simplex typu I i II zlokalizowanej zarówno w okolicach twarzy, jak i narządów płciowych hamując namnażanie wirusów HSV) jak i Herpes varicella-zoster (ospa wietrzna, półpasiec). Stosowany w leczeniu podofiliną lub laserem z dwutlenkiem węgla a także przy powikłaniach odry (podostre stwardniające zapalenie mózgu). 

Preparat zaleca się stosować nieprzerwanie do 2-3 dni po ustąpieniu objawów. 

Alternatywną postacią leku jest syrop podawany dzieciom lub osobom mającym problem z przełykaniem pigułek. 

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.