Sudafed 60mg 12 tabletek USTAWA!

cena
15,11 zł
Producent GlaxoSmithKline
Pojemność 12 szt.
Postać Tabletki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Lek na receptę TAK

Skład

Jedna tabletka zawiera 60 mg chlorowodorku pseudoefedryny substancje pomocnicze: laktoza, skrobia kukurydziana, poliwidon, magnezu stearynian, tlenek żelazowy, hypromeloza, talk, makrogol 400, makrogol 8000.

Wskazania

Preparat Sudafed zmniejsza przekrwienie błony śluzowej górnych dróg oddechowych, szczególnie błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, co prowadzi do zmniejszenia obrzęku i ilości wydzieliny oraz złagodzenia stanu zapalnego. Preparat Sudafed stosuje się w objawowym leczeniu nieżytu nosa i zatok przynosowych (katar, zatkany nos) w przebiegu: przeziębienia, grypy, w alergii nosa.

Działanie

Pseudoefedryna wywiera bezpośredni i pośredni wpływ na układ współczulny. Jest skutecznym środkiem zmniejszającym przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych. W porównaniu z efedryną, pseudoefedryna cechuje się znacznie mniejszą zdolnością wywoływania tachykardii i zwiększania skurczowego ciśnienia krwi oraz wyraźnie słabiej pobudza ośrodkowy układ nerwowy.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: jedna tabletka 3-4 razy na dobę, u dzieci maksymalnie przez 4 dni.

Przeciwwskazania

Pacjenci, u których uprzednio stwierdzono nietolerancję na pseudoefedrynę; u pacjentów z ciężkim nadciśnieniem lub z ciężką chorobą wieńcową;  pacjenci, którzy przyjmują lub przyjmowali przez ostatnie dwa i tygodnie leki z grupy inhibitorów monoaminooksydazy.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Jednorazowo można kupić max. 2 opakowania!!

Opinie o Sudafed 60mg 12 tabletek USTAWA!

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.