Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Fisher Price – apteka internetowa Wapteka.pl
Seria Kids Care
Seria Kids Care – apteka internetowa Wapteka.pl
Małpa – apteka internetowa Wapteka.pl Żaba – apteka internetowa Wapteka.pl
Poradnik Rodzica
RODZICU, CZYTAJ ETYKIETY!

RODZICU, PAMIĘTAJ CZYTAĆ ETYKIETY!
Coraz więcej rodziców przed zakupem konkretnego preparatu dla dziecka skupia się na...

Czytaj więcej przeczytaniu składu kosmetyku. Przy tak ogromnej różnorodności producentów i produktów pielęgnacyjnych dla dzieci warto wgłębić się w formuły preparatów. Obco brzmiące nazwy i mały druczek nie są już wymówką dla niewiedzy dla świadomych rodziców. Wybór bezpiecznego preparatu dla maleństwa jest bardzo ważny, dlatego warto czytać etykiety.

Dla prawidłowego rozwoju dziecka, zdrowa i różnorodna dieta jest istotna. Jednak nie wolno zapominać, ze wybór odpowiedniego kosmetyku pielęgnacyjnego ma również wpływ na zdrowie i stan skóry maleństwa. Niestety wiele substancji zawartych preparatach przenika do organizmu przez skórę. Na szczęście na to, co przeniknie przez skórę maluszka i co złoży się na jego zdrowie, w dużym stopniu masz wpływ Ty, Mamo czy Tato. Wybieraj świadomie! Przed wyborem preparatu należy czytać, dowiadywać się, pytać. Dociekliwość jest Waszym sprzymierzeńcem. Z czasem zostaniecie ekspertami w tej dziedzinie. Dobre samopoczucie i szczęśliwy uśmiech dziecka są warte każdego wysiłku.

Co powinno zwrócić szczególną uwagę podczas czytania etykiety? Wgłębiając się w skład kosmetyku, czerwona lampka powinna się zapalić, jeżeli obecne są w formule preparatu następujące substancje: parabeny – syntetyczne konserwanty, których bezpieczeństwo jest wątpliwe, silikony – syntetyczne substancje mogące „oblepić” skórę i blokować do niej dostęp odżywczym składnikom, parafina – uboczny efekt destylacji ropy naftowej, który może podrażniać skórę, donory formaldehydu – konserwanty często wywołujące reakcję alergiczną.


Czytaj mniej

PRZEWIJANIE – GIMNASTYKA DLA SMYKA

PRZEWIJANIE – CZAS GIMNASTYKI DLA MALUSZKA
Od dawna wiadomo, ze ruch to zdrowie, niezależnie od wieku. Im wcześniej...

Czytaj więcej aktywność fizyczna jest wplątana w codzienne życia tym lepiej dla maluszka. Dziecko z każdym dniem, tygodniem, miesiącem jest coraz bardziej ciekawe otaczającego go świata. Wszystko dookoła go fascynuje. Zabawa rączkami i nóżkami jest frapująca. Przewijanie czy kąpiel zachęcają do różnej aktywności. Warto wykorzystać te codzienne czynności dla dodatkowej gimnastyki maluszka.

W pierwszych miesiącach życia, dziecko jest przewijane kilkanaście razy dziennie. Warto wykorzystać ten czas na prawidłowy rozwój psychoruchowy maleństwa. Maluszek, swobodnie i bezpiecznie leżący na przewijaku, pod opieką mamy lub taty, może sobie wymachiwać kończynami, nieskrępowany pieluszką i ubrankiem. Aby zachęcić go do energicznego wymachiwania nóżkami, można mu podłożyć pod stópki nadmuchany, kolorowy balonik lub piłeczkę. Dziecku na pewno sprawi ogromną radość możliwość dotknięcia, kopnięcia zabawki. Fajnym pomysłem jest delikatne łaskotanie pod paszkami lub stopami. Nie tylko pobudzi do ruchu ale doprowadzi do niesamowitej radości. Można także delikatnie dmuchać dziecku w brzuszek lub karczek.

Aby gimnastyka była dla dziecka jednocześnie niesamowitą zabawą, warto pamiętać o kilku zasadach. W pomieszczeniu w którym przebywa maleństwo nie może być przeciągu, miejsce w którym leży musi być stabilne i bezpieczne. W przypadku oznak zniecierpliwienia i niechęci należy zareagować, aby przy następnym treningu dziecko nie było zdenerwowane.

Czytaj mniej

WIECZORNE RYTUAŁY MAŁYCH PRZYJEMNOŚCI

WIECZÓR TO IDEALNY CZAS NA MAŁE PRZYJEMNOŚCI
Wraz z rozwojem cywilizacyjnym i pędzącą rzeczywistością czas...

Czytaj więcej jest towarem deficytowym. Gdy w naszym życiu pojawi się mały człowiek, warto zwolnić i poświęcić mu jak najwięcej uwagi i troski. Ustalenie wspólnych wieczornych rytuałów małych przyjemności jest bardzo pomocne.

W ciągu dnia wszyscy gdzieś gonimy, a dziecko z nami. Wieczór to doskonały czas aby trochę przystopować. Wyłączyć telefon, laptop, telewizor i poświęcić np. 2 godziny przed snem tylko dziecku. Warto wypróbować różnych technik wyciszających, aby znaleźć swój ulubiony sposób spędzania tego szczególnego kawałka dnia. Tylko od Was zależy jaka to będzie aktywność, ważne jest aby obojgu sprawiała przyjemność. Może to być czytanie książeczek, zabawy na dywanie, krótki spacer.

Wieczorna kąpiel z dodatkiem łagodnej emulsji jest doskonałą formą zabawy, sprzyjającą rozluźnieniu. Po kąpieli – odprężający i ułatwiający zasypianie masaż, pachnącą eukaliptusem oliwką. Takie drobne przyjemności ułożone w przewidywalne dla dziecka, stałe rytuały nie tylko pomagają mu bezstresowo przywitać noc, ale też umacniają Wasze więzi, rozwijają bliskość i uważność.

Czytaj mniej

Seria Atopic
Seria Atopic – apteka internetowa Wapteka.pl
Budowa skóry dziecka
Budowa skóry dziecka – apteka internetowa Wapteka.pl

Skóra dziecka, dlaczego wymaga specjalnej ochrony?
Czy dziecko, to taki mały dorosły? Nie do końca. Chociaż w brzuchu mamy przebywa 9 miesięcy, jego narządy nie są jeszcze tak rozwinięte jak u rodziców. Najlepszym tego przykładem jest skóra, która różni się zarówno w sposób anatomiczny jak i fizjologiczny, niż u osoby dorosłej.

  Różnice anatomiczne:
 • niedojrzała skóra właściwa,
 • nieaktywne gruczoły łojowe,
 • wyższy stosunek powierzchni do objętości,
 • gęściej rozmieszczone, ale słabiej działające gruczoły potowe,
 • mniejsza ilość lipidów w skórze.
  Różnice fizjologiczne:
 • zwiększona podatność na zakażenia (np. bakteryjne czy grzybicze)
 • większa przeznaskórkowa utrata wody, a jednocześnie wchłanialność szkodliwych czynników zewnętrznych, mniej sprawna termoregulacja wynikająca z ograniczonego funkcjonowania gruczołów potowych,
 • niższa produkcja melaniny.
Budowa skóry dziecka – apteka internetowa Wapteka.pl
Dołącz do świata pielęgnacji
Instagram – apteka internetowa Wapteka.pl

Prawdziwa pielęgnacja dziecka zaczyna się z Fisher-Price!
Dołącz do świata pielęgnacji #bymedica_fisherprice i dziel się swoimi doświadczeniami na instagramie!

Polecane przez rodziców
Polecane przez rodziców – apteka internetowa Wapteka.pl
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.