Stoperan 2mg 18 kapsułek

cena
8,69 zł
Ilość:
Producent USP Zdrowie
Pojemność 18szt.
Postać leku Kapsułki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Wariant
produktu
Dostępna ilość
100% Complete

Opis produktu

Stoperan jest  to lek wskazanym w przypadku pierwszych lub nasilonych objawów biegunki. Działa przeciwbiegunkowo oraz zapobiega negatywnym skutkom występowania biegunki: osłabienie, odwodnienie.

Stoperan to lek o wysokim poziomie bezpieczeństwa i skuteczności. Jego działanie odczuwalne jest już w ciągu godziny po podaniu, a mimo tak szybkiego działania nie podrażnia śluzówki przewodu pokarmowego i jest łagodny dla żołądka. Lek może być stosowany u dorosłych, dzieci od 6. roku życia i osób w podeszłym wieku. 

Stoperan łagodzi objawy biegunki różnego pochodzenia. Jest skuteczny zarówno w przypadku biegunek w alergiach pokarmowych, nietolerancji laktozy i glutenu, w biegunce stresowej, wywołanej zespołem jelita drażliwego jak i w biegunce towarzyszącej cukrzycy. 

Skład

1 kapsułka zawiera 2 mg chlorowodorku loperamidu oraz substancje pomocnicze:  laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, talk, magnezu stearynian, skład kapsułki żelatynowej: żelatyna, erytrozyna (E127), błękit patentowy (E131), tytanu dwutlenek (E171), żółcień chinolinowa (E104).


Wskazania

Wskazaniem do stosowania Stoperanu jest leczenie objawowe ostrych biegunek. Leczenie objawowe przewlekłych biegunek występujących w chorobach zapalnych jelit oraz w zaburzeniach czynnościowych przewodu pokarmowego i zespole jelita drażliwego. Stoperan może być stosowany jednocześnie z lekami działającymi przyczynowo.

Działanie

Stoperan uspokaja nasiloną perystaltykę jelit i zwiększa wchłanianie wody w jelitach, dzięki czemu umożliwia szybszy powrót do normalnej życiowej aktywności. Stoperan można stosować już przy pierwszych nasilonych objawach biegunki, a to pozwala uniknąć kłopotliwych powikłań, o które szczególnie łatwo wśród dzieci oraz osób w podeszłym wieku. Przyspieszony pasaż jelitowy zostaje spowolniony, co w efekcie zmniejsza częstość i liczbę wypróżnień, tym samym oddala ryzyko odwodnienia organizmu i utraty elektrolitów, występujące w przebiegu biegunki.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:

Biegunka ostra: pierwsza dawka 2 kapsułki (4 mg), a następnie 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 8 kapsułek (16 mg) na dobę.
Biegunka przewlekła: początkowo 1 kapsułka (2 mg) 2 razy na dobę, w razie potrzeby dawkę można zwiększyć do 4-6 kapsułek (8-12 mg) na dobę.

Dzieci w wieku od 9 do 12 lat:

Biegunka ostra: 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 3 kapsułki (6 mg) na dobę.
Biegunka przewlekła: 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 3 kapsułki (6 mg) na dobę.

Dzieci w wieku od 6 do 8 lat:

Biegunka ostra: 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 3 kapsułki (6 mg) na dobę.
Biegunka przewlekła: 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 2 kapsułki (4 mg) na dobę.  

Przeciwwskazania

Uczulenie na loperamid lub którykolwiek z pozostałych składników leku.

W stanach, w których niepożądane jest spowalnianie perystaltyki jelit z powodu możliwego ryzyka wystąpienia ciężkich powikłań.

W niedrożności jelit, ostrym wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego, ostrym rzucie krwotocznego zapalenia jelita grubego, rzekomobłoniastym zapaleniu jelit, zwłaszcza związanym z podawaniem antybiotyków o szerokim zakresie działania.

W bakteryjnym zapaleniu jelita cienkiego i okrężnicy spowodowanym chorobotwórczymi bakteriami z rodzaju Salmonella, Shigella i Campylobacter.

W ostrej czerwonce z krwią w kale i przebiegającej z podwyższoną temperaturą ciała. 

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

W celu zapobiegania odwodnieniu i nasileniu biegunki zaleca się stosować Elektrolity.   

Opinie o Stoperan 2mg 18 kapsułek

Malwina

Biegunka to nic przyjemnego, natomiast Stoperan szybko radzi sobie z problemem. W tej cenie nie ma lepszego środka. ,

Wiktoria

Uratował mnie na wycieczce firmowej. Tragedia, zamiast się relaksować ja biegałam do toalety. Na szczęście zadziałał. Super lek, polecam wszystkim.,

Ela

Na zagranicznych wakacjach dopadła mnie okropna biegunka, dzięki bogu miałam go ze sobą, bo nie wiem jak w hiszpańskiej aptece kupiłabym specyfik na biegunkę. Bardzo szybko zadziałał. Polecam wszystkim. Must have w wakacyjnej apteczce.,

Ilona

Skuteczny w 100%. Zawsze zabieram na wakacje i wszelkie wyjazdy. Już nie raz uratował mi wyjazd ;) ,

Hubret

Bez tych tabletek wakacje w tropikach przebiegałbym do toalety i z powrotem :P Genialne, szybko zadziałały!,

Sabina

Kiedy biegunka dopadła mnie w delegacji, to nie było za fajnie. Zatrułam się jedzeniem na mieście, a miałam ważne spotkanie. Na prawdę pomógł mi w tempie ekspresowym!,

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili Stoperan 2mg 18 kapsułek kupili także:

Bestsellery

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.