Stomatosol płyn 45 g

Producent Elanda
Pojemność 45 g
Postać leku Płyn
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
Brak produktu

Skład

Skład produktu w przeliczeniu na 1 ml:

Nalewka z dębianki – 304 mg ( Gallae tinctura)

Nalewka z arniki – 304 mg ( Arnicae tinctura )

Nalewka z kłączy pięciornika – 304 mg ( Tormentillae tinctura )

Produkt zawiera 60 - 70 % etanolu.

Wskazania

Stomatosol to lek w formie płynu barwy brunatno – czerwonej o swoistym zapachu wydawany bez recepty do zewnętrznego stosowania w jamie ustnej, hamujący rozwój flory bakteryjnej.

Jako tradycyjny środek ściągający w lekkich stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej, w zapaleniu dziąseł oraz w aftach.

Skuteczność leku w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Działanie

W składzie produktu występują trzy substancje czynne: nalewka z dębianek, nalewka z arniki, nalewka z kłączy pięciornika w ilości 304 mg na 1 ml każdej substancji. Produkt stosowany jest tradycyjnie, jako środek przeciwzapalny i ściągający, hamujący rozwój flory bakteryjnej w jamie ustnej.

Dawkowanie

Patyczek higieniczny lub tamponik o średnicy 2 – 3 cm zwilżyć taką ilością płynu, by nie przeciekał przez tamponik lub patyczek i delikatnie wcierać w chorobowo zmienione powierzchnie dziąseł i jamy ustnej. Preparat stosować 2 – 3 razy na dobę w zależności od nasilenia objawów chorobowych.

Do płukania – 1 łyżeczkę preparatu zmieszać z 3 łyżeczkami przegotowanej ostudzonej wody do temperatury 35 – 40°C, wymieszać łyżeczką przez 1- 2 min. i płukać 2 razy na dobę.

Nie połykać płynu.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Opinie o Stomatosol płyn 45 g

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili Stomatosol płyn 45 g kupili także:

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.