Septolux aerozol do jamy ustnej i gardła 30 ml

cena
12,72 zł
Producent Polfa Rzeszów
Pojemność 30ml
Postać leku Aerozol
Dostępna ilość
Brak produktu

Skład

1 ml roztworu zawiera substancję czynną: chlorowodorek benzydaminy 1,5 mg oraz substancje pomocnicze: metylu parahydroksybenzoesan, sodu cyklaminian, glicerol, sodu wodorowęglan, polisorbat 80, etanol 96%, aromat mięty pieprzowej, kwas fosforowy stężony, woda oczyszczona. Każda dawka aerozolu o objętości 0,17 ml zawiera 255 mikrogramów chlorowodorku benzydaminy.

Wskazania

Lek Septolux stosowany jest w przypadku: objawów (ból, zaczerwienienie, obrzęk) związanych ze stanem zapalnym jamy ustnej i gardła, tj. w zakażeniach bakteryjnych i wirusowych,  zapalenie krtani; bólu związanego z zabiegami stomatologicznymi i chirurgicznymi w obrębie jamy ustnej i gardła; objawów zapalenia błon śluzowych jamy ustnej po radioterapii, a także po intubacji.

Działanie

Substancja czynna leku Septolux należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.  Działa miejscowo: przeciwzapalnie, przeciwbólowo. znieczulająco, odkażająco. 

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: od 4 do 8 dawek aerozolu od 2 do 6 razy na dobę, nie częściej niż co 1,5-3 godziny. Dzieci od 6 do 12 lat: 4 dawki aerozolu od 2 do 6 razy na dobę, nie częściej niż co 1,5-3 godziny. Dzieci poniżej 6 lat: 1 dawka aerozolu na 4 kg masy ciała, od 2 do 6 razy na dobę, nie częściej niż co 1,5-3 godziny. 

Opinie o Septolux aerozol do jamy ustnej i gardła 30 ml

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili Septolux aerozol do jamy ustnej i gardła 30 ml kupili także:

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.