SemPlex prawidłowe działanie ośrodkowego układu nerwowego 60 kapsułek

cena
47,38 zł
Producent Fortilabo Sp. z o.o.
Pojemność 60szt.
Postać Kapsułki
Wariant
produktu
Dostępna ilość
Brak produktu

Spis treści:

Skład

kwas alfa-liponowy (ALA); mikrokapsułkowany ekstrakt z nasion lnu (Linum usitatissimum) [50% kwasu gamma-linolenowego – (GLA)]; otoczka kapsułki – żelatyna; octan DL-alfa-tokoferolu [witamina E]; substancja przeciwzbrylajaca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych; QUALI-D® – mikrokapsułkowany cholekalcyferol (witamina D); D-pantotenian wapnia (witamina B5); barwnik – dwutlenek tytanu; rybo_awina (witamina B2); chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6)monoazotan tiaminy (witamina B1); selenian (VI) sodu.

Składniki aktywne w 2 kapsułkach

 

 

Kwas Alfa-Liponowy (ALA) 600,00 mg

600 mg

 

Ekstrakt z Nasion Lnu (Linum usitatissimum) [50%

300 mg

 

w tym GLA 150,00 mg

150 mg

 

Witamina E 48,00 mg (200%)*

48 mg

( 200%)*

Kwas Pantotenowy 12,00 mg (200%)*

12 mg

( 200%)*

Ryboflawina 2,80 mg (200%)*

2,8 mg

( 200%)*

Witamina B6 2,80 mg (200%)*

2,8 mg

( 200%)*

Tiamina 2,20 mg (200%)*

2,2 mg

( 200%)*

Witamina D (QUALI-D®) 50,00 μg (2000 j.m., 2000%)*

50,00 μg

( 2000 j.m., 2000%)*

Selen 110,00 μg (200%)*

110,00 μg

( 200%)*

* % Referencyjnej Wartości Spożycia

 

 

Wskazania

Suplement diety Semplex jest preparatem mającym na celu uzupełnienie codziennej diety w składniki odżywcze mające szczególne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania komórek układu nerwowego. Preparat wspomagający regenerację i odżywianie komórek nerwowych.
Szczególnie polecany w:
- W neuropatiach obwodowych (np. z ucisku),
- Polineuropatii cukrzycowej.
- Wspomaga pracę układu nerwowego w przypadku przewlekłego zmęczenia z przepracowania,
- Brak odporności na stres
- Dla osób w wieku podeszłym mających problemy z koncentracją oraz funkcjami poznawczymi.

Działanie

Kwas alfa-liponowy wykazuje właściwość ,,witaminopodobne". Znany jest głównie dzięki swojemu działaniu jako koenzym metabolizmu komórkowego. Pobudza i uczestniczy w ważnych cyklach metabolicznych. Poza tym jest jednym z najważniejszych fizjologicznych antyutleniaczy. Kwas gamma-linolenowy wchodzi w skład błon śluzowych. Jego uzupełnienie wpływa korzystnie na plastyczność błony komórkowej i przewodnictwo nerwowe. Wpływa również pozytywnie na produkcje przeciwzapalnych prostaglandy. Jednoczesna obecność kwasu alfa-liponowego i kwasu gamma-linolenowego, dzięki ich właściwościom przeciwutleniającym i neurowaskularnym, pozwala na wspólne oddziaływanie na uszkodzenia komórkowe na różnych poziomach. Selen jest głównym składnikiem wielu enzymów o działaniu przeciwutleniającym. Wit D zmniejsza ryzyko osteoporozy i złamania kości u osób w podeszłym wieku.

Dawkowanie

1-2 kapsułki dziennie

Kapsułkę połknąć najlepiej podczas lub bezpośrednio po posiłku i popić szklanka wody. Preparat nadaje się do stosowania długotrwałego.

Dodatkowe

SemPlex® zawiera witaminę D w opatentowanej formie o wysokiej biodostępności dla organizmu człowieka, dzięki zastosowaniu unikalnej technologii Actilease. Niezwykłość witaminy D (Quali®-D) polega na sposobie jej pozyskiwania. Quali®-D jest to naturalny cholekalcyferol wytwarzany
z owczej lanoliny w procesie naświetlania. Następnie gotowa witamina D3 jest mikrokapsułkowana w specjalnej technologii Actilease®.
Technologia Actilease® to opatentowany proces przetwarzania witaminy D. Wysoce biodostępne mikrocząsteczki uzyskiwane są w procesie dwufazowego mikrokapsułkowania – czyli otaczania specjalną powłoką. Składnik aktywny zamykany jest w zewnętrznych otoczkach (mikro kroplach – microdroplet), a następnie w zbiorowej otoczce (badlet), co znacząco zwiększa jego rozpuszczalność, biodostępność i absorpcję.

Opinie o SemPlex prawidłowe działanie ośrodkowego układu nerwowego 60 kapsułek

Marzena

Jak narazie ok

Marzena

Jak narazie ok

Margot

w trakcie testowania

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Bestsellery

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.