SeMplex na prawidłowe działanie ośrodkoweg układu nerwowego 60 kapsułek

Nowa cena
cena
58,98 zł
Producent Fortilabo Sp. z o.o.
Pojemność 60szt.
Postać leku Kapsułki
Dostępna ilość
Brak produktu

Skład

Kwas Alfa-Liponowy (ALA), Ekstrakt z Nasion Lnu [50% GLA], Wit. C, Wit. E, Kwas Pantotenowy (Wit. B5), Ryboflawina (Wit. B2), Wit. B6 , Tiamina (Wit. B1), 

Wskazania

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego
Preparat do postępowania dietetycznego w stanach:
objawów stwardnienia rozsianego SM
niedoborów składników odżywczych ważnych dla tkanki nerwowej
w celu utrzymania prawidłowego funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego

Działanie

Każdy składnik aktywny zawarty w preparacie SeMplex® posiada pozytywne działanie na organizm ludzki, potwierdzone przez Europejską Agencję ds. Bezpieczeństwa Żywności lub wyniki badań naukowych:
 
Kwas alfa-liponowy – wykazuje właściwości immunostymulacyjne u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym, ogranicza reakcje zapalne oraz jest dobrze tolerowany (1,2).
Kwas gamma-linolenowy – przyczynia się do zmniejszenia liczby nawrotów stwardnienia rozsianego SM (3). 
Zgodnie z Rozporządzeniem Komisji (UE) nr 432/2012 z dnia 16 maja 2012 r.
Witamina D - pomaga w prawidłowym wchłanianiu i wykorzystywaniu wapnia i fosforu, pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi oraz w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni. Ponadto bierze udział w podziałach komórek.
SeMplex® zawiera witaminę D (Quali®-D­) o wysokiej biodostępności dla organizmu człowieka, dzięki zastosowaniu technologia Actilease®.  Jest to opatentowany proces przetwarzania naturalnej witaminy D. Uzyskiwane mikrocząsteczki poddawane są mikrokapsulacji – czyli płaszczaniu specjalną, rozpuszczalną w wodzie powłoką. Dzięki temu witamina D jest wysoce biodostępna, dobrze tolerowana i łatwo rozpuszczalna.
 
Witamina C - pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych, pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, pomaga w regeneracji zredukowanej formy witaminy E oraz zwiększa przyswajanie żelaza.
Selen - pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym i pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego.
Witamina E - pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.
Kwas pantotenowy - przyczynia się do prawidłowej syntezy i metabolizmu hormonów steroidowych, witaminy D i niektórych neuroprzekaźników, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Pomaga także w utrzymaniu sprawności umysłowej na prawidłowym poziomie.
Ryboflawina - pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, oraz w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Pomaga także w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu energetycznego.
Pirydoksyna - pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, oraz w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.
Tiamina - pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych

Dawkowanie

Dwie kapsułki preparatu SeMplex® dostarczają dzienną porcję tych wszystkich składników w kompozycji specjalnie dobranej dla potrzeb odżywczych pacjentów ze stwardnieniem rozsianym i dla pozytywnego wpływu na ich stan zdrowotny.

SeMplex na prawidłowe działanie ośrodkoweg układu nerwowego 60 kapsułek

Jak narazie ok,

Jak narazie ok,

w trakcie testowania,

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.