Pyralgina 0,5 g 6 tabletek

Nowa cena
cena
5,50 zł
Ilość:
Producent Polpharma
Pojemność 6 szt.
Postać leku Tabletki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
100% Complete

Skład

Substancją czynną leku jest sól sodowa metamizolu. 1 tabletka zawiera 500 mg soli sodowej metamizolu. Inne składniki leku to skrobia ziemniaczana, żelatyna, magnezu stearynian.

Wskazania

Lek Pyralgina wskazany jest w leczeniu: bólu różnego pochodzenia o dużym nasileniu oraz gorączki, gdy zastosowanie innych środków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne.

Działanie

Lek Pyralgina należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych z grupy pochodnych pirazolonu o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, przeciwzapalnym. Działa również słabo rozkurczowo na mięśnie gładkie. 

Dawkowanie

Zależne od nasilenia bólu. Zwykle stosuje się u dorosłych: w bólach występujących sporadycznie - jednorazowo od 1 do 2 tabletek. W bólach przewlekłych – od 1 do 2 tabletek 3 razy na dobę. Maksymalna jednorazowa dawka doustna wynosi 1 g, maksymalna dawka dobowa 3 g.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Pyralgina: jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na metamizol lub inne pochodne pirazolonu(np. Butapirazol, Pyramidonum); jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość)na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w szczególności objawiające się obrzękiem naczynioruchowym, pokrzywką, nieżytem nosa, jeśli u pacjenta stwierdzono astmę (wywołaną lub zaostrzoną przez niesteroidowe leki przeciwzapalne), jeśli u pacjenta występują zmiany w obrazie morfologicznym krwi, takie jak zmniejszenie całkowitej liczby krwinek białych (leukopenia), lub pewnego rodzaju krwinek białych - granulocytów (agranulocytoza), lub niedokrwistość, jeśli u pacjenta występuje ostra niewydolność nerek lub wątroby, ostra porfiria wątrobowa,nie stosować z innymi lekami z grupy pochodnych pirazolonu (aminofenazon, fenylobutazon, oksyfenbutazon). Nie należy stosować leku Pyralgina jednocześnie z innymi lekami z grupy pochodnych pirazolonu: np. Pyramidonum, Butapirazol, Pabialgin P, Gardan P.

Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Stosowanie leku w dużych dawkach lub długotrwale zwiększa ryzyko agranulocytozy, dlatego lek nie powinien być stosowany dłużej niż 7 dni. Nie należy stosować leku w czasie ciąży oraz w okresie karmienia piersią!

Pyralgina 0,5 g 6 tabletek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili ten produkt Pyralgina 0,5 g 6 tabletek kupili także:

BiFIX Morwa biała monozioła herbatka ziołowa 40 g

Liście morwy białej zawierają w swym składzie witaminy z grupy B oraz flawonoidy, które wykazują działanie przeciwutleniające – łagodzą negatywne działanie wolnych rodników. Ponadto zawarte w liściach składniki wpływają na zahamowanie działania enzymów, które rozkładają w naszym organizmie węglowodany. Dzięki temu część węglowodanów, przechodząc przez nasze jelita, pozostaje niestrawiona. Skutkiem tego jest niższy poziom cukru we krwi po posiłkach, co stanowi istotną kwestię dla osób z cukrzycą.

BiFIX Malina napar owocowy herbatka z suszu owocowego 100 g

Owoce maliny są naturalnym źródłem witamin C, A, B2, B6, E, PP. Zawierają także sacharozę i glukozę, olejek eteryczny, pektyny, pochodne cyjanidyny oraz substancje mineralne: potas, żelazo, magnez, wapń.

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.