Protego witamina D 4000j.m. dla dorosłych 60 kapsułek

Nowa cena
cena
18,49 zł
Ilość:
Producent Salvum
Pojemność 60szt.
Postać leku Kapsułki
Dostępna ilość
33% Complete

Opis produktu

Dzienna dawka witaminy D zalecana dla organizmu człowieka powinna wahać się pomiędzy 1000-2000 j.m. Naturalna synteza witaminy D w skórze człowieka może być ograniczona zarówno w okresie jesienno-zimowym z powodu mniejszego nasłonecznienia, jak i w okresie letnim z powodu stosowanie kosmetyków z filtrami UV.

Opracowania Ekspertów podają, że suplementacja witaminą D powinna być stosowana u dzieci i nastolatków z otyłością, u dorosłych i osób w podeszłym wieku, u osób otyłych zależnie od stopnia otyłości, kobiet ciężarnych i karmiących piersią  co najmniej od II trymestru ciąży, u osób o ciemnej karnacji oraz pracujących nocą.

Skład

1 kapsułka: 4000 j.m. witaminy D = 100 µg, olej słonecznikowy, żelatyna, stabilizator (glicerol), witamina D (cholekalcyferol)

Wskazania

Polecana do postępowania dietetycznego w deficycie i niedoborach witaminy D u osób dorosłych.

Działanie

Witamina D jest niezbędna do prawidłowego rozwoju i utrzymania zdrowych kości oraz pomaga zachować zdrowe zęby. Wspiera odpowiednie wchłanianie wapnia i fosforu, utrzymując prawidłowy poziom wapnia we krwi oraz prawidłowe funkcjonowanie mięśni i układu odpornościowego. Bierze też udział w procesie podziału komórek.

Dawkowanie

Zaleca się stosować 1 kapsułkę Protego Witamina D 4000 dziennie po posiłku.

Protego witamina D 4000j.m. dla dorosłych 60 kapsułek

Wszystko jak należy,

ok,

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili ten produkt Protego witamina D 4000j.m. dla dorosłych 60 kapsułek kupili także:

Acard 75mg 60 tabletek

Acard to lek zawierający kwas acetylosalicylowy, który hamuje zlepianie się (agregację) płytek krwi. Lek stosowany długotrwale w profilaktyce chorób, które grożą powstaniem zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych.

Zawarty w leku Acard - kwas acetylosalicylowy, zaliczany jest do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Kwas acetylosalicylowy wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe,  hamujące agregację płytek krwi.

W małych dawkach: 75-150 mg na dobę, głównym działaniem kwasu acetylosalicylowego jest zmniejszenie zdolność płytek do agregacji i hamowanie skurczu naczyń. Aby zaobserwować działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne wymagane jest stosowanie większych dawek kwasu acetylosalicylowego w ciągu doby.


© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.